http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Maja 2024, 01:14:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Idą Święta
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Idą Święta  (Przeczytany 9071 razy)
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #30 : 13 Grudnia 2007, 19:31:02 »

A co Ty tam Mleko znowu kupujesz co?
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #31 : 13 Grudnia 2007, 19:31:48 »

Metanium Mg7  Grin
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #32 : 13 Grudnia 2007, 19:44:39 »

Myślałem że coś w bardziej przystępnej cenie. Chętnie bym się później potargował. Pozdrawiam. 
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #33 : 14 Grudnia 2007, 08:59:58 »

A  może ktoś wie więcej na temat Shimano Citica 201D  Huh Też chętnie się dowiem  Fishing

Mam taką Citice 201D i używam ją do przynęt 50-110g. Sprawdza się bardzo dobrze, rzuca daleko. Największą jej zaletą jest to, że kosztuje coś koło 90$ czyli jakieś 250zł więc jak wytrzyma 2 sezony to można ją z czystym sumieniem wyzłomować. Mi już jeden sezon wytrzymała, w tym ciężką orkę w Szwecji, powinna wytrzymać jeszcze jeden Smiley.
Zapisane

golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #34 : 14 Grudnia 2007, 11:22:41 »

 @Pike moja kosztowała 120$ ale przy obecnym "słabym" dolarze i nie płacąc za przesyłkę (wielkie dzięki dla mojego kolegi Beer Beer) wyszło około 300 pln .Ale zawiedziony jestem Undecided ,że tylko tak ciężko można nią połowić .Myślałem ,że lżej niż Ryobi Ixornem ,wsumie posiada Lo-Mass Spool  Grin .Ale dzięki za małą recenzję  ok.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #35 : 14 Grudnia 2007, 11:37:09 »

Jasne że można lżej, jednak to duży multik z głęboką szpulą i najlepiej sprawdza się przy cięższych wabikach. Na upartego przy dobrze dobranej lince i kiju rzucisz 5g, ale znacznie lepiej małe przynęty lecą z Scorpiona 1001, Cunquest 51 /51s, Presso.
Zapisane

mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #36 : 14 Grudnia 2007, 11:45:47 »

Pike zapomnailem chyba o Curado101  Roll Eyes tez da rade
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #37 : 14 Grudnia 2007, 11:48:10 »

 No widzisz ale ten znajomy to z wędkarstwa "noga" ,nie mówiąc już o castingu  Grin .A gość ,który mu to sprzedawał w sklepie(Firmowy sklep Shimano) ,w USA powiedział że to to samo co Scorpion tylko na ich rynek  Huh .Morda mi się cieszyła ,że będzie to Castaic ,Curado 101D  lub Chronarch ,a tu Citica .
 A Conquest 51/51S lub Presso ,to już wyższa półka ,narazie mnie nie stać   Undecided .
Zapisane
Czesław W.

Wiadomości: 127


Tychy

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #38 : 14 Grudnia 2007, 15:15:04 »

Witam.
Pozwolą panowie, że i swoje trzy dołożę grosze do rozmowy o Citice.
Kupiłem na  organizowanej zarybieniowej aukcji wystawiony tam multik  Citica 201. Nie żebym się chwalił bo maszynka z lekka  już swoje wypracowała sądząc po szumie jaki podczas rzucania wydaje, kupiłem bo wyszedłem z  założenia, że:
1. jest od kogoś kto się w te klocki bawi, więc dając taki a nie inny opis będzie informacją uczciwą:

Zakres przynęt: 10 - 60g
Made in Japan
Jest to model po małym tuningu, co znakomicie wpłynęło na jego prace i możliwości rzutowe. Multiplikator używany, drobne obtarcia lakieru, konserwowany.
Jako gratis plecionka Sufix Performance Braid 0,15 w odcinku ponad 100 metrowym.
 
Dzisiaj mimo niesprzyjającej pogody,( po 10 minutach przelotki były zamarznięte) postanowiłem sprawdzić fragment opisu: „co znakomicie wpłynęło na jego prace i możliwości rzutowe.”
Wiecie dobrze, że orłem w tej zabawie nie jestem( chwilowo Grin  ) na pstrąga na szybko maszynka była mi konieczna, do wędeczki, której już niby nie było, Pinnacle ¼-5/8 oz , 5’6” a którą w Seekera samochodzie znalazłem i teraz jest moja. Tuning znakomicie wpłynął na pracę multika.
Rzucałem z nawiniętą już gratisową plecionką 0,15 gumami na główkach 3 gramowymi, blaszkami w podobnym przedziale wagowym. Mało tego: odważyłem się na woblery 3,5 – 6 cm wagi nie podam bo to zapasy spinningu klasycznego a tam do wagi uwagi nie przykładam.
Że jest duży jak powiada Pike mnie to nie przeszkadza ważne, że ciskam łatwiej i przyjemniej małymi przynętami tym kołowrotkiem niż podobnym Ryobi Ixorne a i odległości są przyzwoite bo swobodnie na 15 metrów latają co na pstrągowe rzeczki jest odległością , że ho-ho a może i więcej.
Więc zamiast gadać @golsyl 1980 , że już niezbyt  „ morda mi się cieszyła, że......[...] pomyślisz nad tuningiem którego autorem jest właśnie Pike. W każdym bądź razie o to został przez Tomcasta posądzony.
Przepraszam za przydługi wywód ale ..... musiałem się przed kimś wygadać i jednak pochwalić, może to niewiele....mnie jednak cieszy bardzo i to jest właśnie prezent który sobie pod choinkę sprawiłem.
Pozdrawiam.
 

Zapisane
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #39 : 14 Grudnia 2007, 15:27:47 »

  Czesławie ,nie wiem czy wiesz ale w modelu ,który ja posiadam (Citica 201D ) szpulka jest już na łożyskach(w sumie multik ma ich 5 Tongue).Jedyne ,co mógłbym zrbic to odchudzic szpulkę ale jestem na taki tuning "za cienki w uszach" narazie  Grin .
 A zapytałem o jego właściwości ,bo nie mam czasu go przetestowac w najbliższym miesiącu (dwóch) Undecided .I nie narzekam na ten multik ,bo szpulka jest dużo lżejsza niż w Ixornie i napewno zejdę z gramaturą przynęt niżej  Cool .
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #40 : 18 Grudnia 2007, 13:25:43 »

W związku z tym że ida święta życze:

Wesołych świąt
Smacznej ryby
'Połamania' nowej wędki z pod choinki
Fajniutkich przynęt i szcześcia jeszcze większego niż w tym roku



 Beer Beer Beer Fishing Beer Beer Beer Fishing Beer Beer Beer
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Strony: 1 2 [3] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!