http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
15 Maja 2024, 13:29:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Kolejne rozszerzenie strefy Schengen
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Kolejne rozszerzenie strefy Schengen  (Przeczytany 2713 razy)
Czesław W.

Wiadomości: 127


Tychy

Silesian Casting Team


« : 20 Grudnia 2007, 10:02:40 »


„Kolejne rozszerzenie strefy Schengen nastąpi w nocy z 20 na 21 grudnia. Tym razem o dziewięć nowych krajów UE, w tym o Polskę. Oznacza to na razie zniesienie kontroli na przejściach granicznych.
Razem z Polską do Układu z Schengen dołączą teraz inne nowe państwa UE (poza Cyprem oraz Bułgarią i Rumunią), czyli: Czechy, Węgry, Słowacja, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia i Malta.”

Tu (20/21.12) teoretycznie skończyć się powinny kłopoty na które byliśmy narażani podczas każdego pobytu nad rzeką przygraniczną. Obowiązek zgłaszania swojej bytności Straży Granicznej, poszukiwania Posterunku tych służb a tam podobna do zaistniałej poniżej atmosfera:
( nie jest to obrazek z wschodniej granicy)
„Docieramy do posterunku SG i tu jakby mnie ktoś w mordę strzelił. Funkcjonariusz chyba był idiotą, bo nie potrafił odróżnić przemytnika od porządnego człowieka (wędkarza), zgodził się tylko na nasz pobyt nad wodą od wschodu do zachodu słońca, co więcej chciał abyśmy określili dokładnie na której główce będziemy siedzieć! To już było za wiele. Powiedziałem mu co o tym wszystkim myślę, "olałem jego instancję" i ruszyliśmy w stronę rzeki. Paranoja! Przyjeżdża człowiek, dla którego pobyt nad rzeką (pierwszy raz) to wielkie wydarzenie i wyzwanie - a tu takie jaja. Tym bardziej, że gdy docieramy w końcu do rzeki w okolicach Uradu, miejscowy wędkarz wyjaśnia nam na czym to wszystko polega (flachę wypiliśmy sami). Co za czasy! Żeby człowiek nie potrafił wysłuchać i zrozumieć drugiego człowieka.”
(znalezione w necie)

Poruszam ten temat z jednego właściwie powodu; o ile potrafię znaleźć informacje z wyżej przedstawionymi rygorami o tyle nie znajduję nigdzie informacji  która by zwalniała z tego obowiązku. Wiem- logika podpowiada: skoro nie ma granic nie ma obowiązku. Wolał bym to jednak widzieć w formie pisemnej bo zasada o ile się nie mylę wygląda tak: jest przepis- napisana jego treść, przepis anulowany- napisana jego treść.
Nie wykluczam też ciągu dalszego istnienia tego obowiązku co już –moim zdaniem- o idiotyzm zahaczać by mogło.
Gdyby ktoś wiedział, gdyby słyszał o słowie pisanym, gdyby wyjaśnił rzecz znawca prawa w tej materii wdzięczność dozgonna a i pewnie przy najbliższej okazji, a takich nad wodami (było)granicznymi będzie sporo, baryłeczka Tyskiego się znajdzie .
Pozdrawiam.

Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #1 : 20 Grudnia 2007, 10:16:42 »

Z tego co wiem, to od jutra można przekraczać granicę w dowolnym miejscu. A co za tym idzie - moim zdaniem - przebywać w dowolnym miejscu bez zgłaszania tego straży granicznej.
Postaram się coś oficjalnego na ten temat znaleźć.
Zapisane

Pozdrawiam
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #2 : 20 Grudnia 2007, 10:28:32 »

 Dobra wiadomośc  ok ,wczoraj oglądałem o tym w TV .
Zapisane
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #3 : 20 Grudnia 2007, 10:29:02 »

Czesiu  Cool  ale zapodałeś dp szufladki Tongue ok ok ok ok Fishing Fishing Fishing Fishing Beer  do zabaczenia jutro nad Sołą Laughing Laughing Laughing ok Fishing Fishing Beer Beer Beer
Zapisane

małopolska team...
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #4 : 20 Grudnia 2007, 13:15:36 »

Z tego co wiem, to od jutra można przekraczać granicę w dowolnym miejscu. A co za tym idzie - moim zdaniem - przebywać w dowolnym miejscu bez zgłaszania tego straży granicznej.
Postaram się coś oficjalnego na ten temat znaleźć.

Taa, a u nas na wschodzie dzięki temu SG wzięło się do roboty i zaczyna pilnować lepej rzeki - łodzie, ściąganie sznurów i sieci, białorusini już w ogóle nie są dopuszczani do granicy (nawet Ci którzy zawsze pasali krowy). Więcej straży i częstsze kontrole - będzie lepiej.

Pozdr.

Salmo
Zapisane
Czesław W.

Wiadomości: 127


Tychy

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #5 : 20 Grudnia 2007, 16:20:20 »

  do zabaczenia jutro nad Sołą Laughing Laughing Laughing ok Fishing Fishing Beer Beer Beer

Do zobaczenia. Oderwać się od garów- bezcenne. Za resztę zapłacę kartą.
Zapisane
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #6 : 20 Grudnia 2007, 17:27:36 »

Super.Jak byłem na urlopie na Suwalszczyznie trzy razy byłem na Litwie i za każdym razem była kolejka na granicy.
Może teraz będzie lepiej.Blisko granicy są piękne jeziora.Trzeba będzie wyskoczyć na rybki.
Amo.ze ktoś wie jak z rybami na Litwie.Czy takie samo bezrybie jak u nas.
Pozdrawiam.Paweł.
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #7 : 21 Grudnia 2007, 08:08:50 »

Na razie trafiłem na ten artykuł. Dla mnie jeśli chodzi o granice wewnętrzne krajów strefy Schengen znika konieczność zgłaszania chęci połowu. Natomiast nadal możemy się spodziewać kontroli celnych i SG.
Jest za to kilka innych pytań, np. łowiąc w Odrze po stronie niemieckiej czy muszę mieć wykupione niemieckie zezwolenie na łowienie. I czy nie mogę wypuszczać złowionych ryb - o ile się nie mylę zakaz wypuszczania obowiązuje na wielu niemieckich wodach.
Zapisane

Pozdrawiam
Czesław W.

Wiadomości: 127


Tychy

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #8 : 21 Grudnia 2007, 14:22:01 »


Witam i dziękuję za poszukiwania, Faktycznie dzisiejsza prasa przynosi sporo i w nas interesującej kwestii wyjaśnień. Sprawa stała się już raczej oczywista  jeżeli o  połowach a strefach byłych granic mówimy.
Co do zawartego przez Ciebie pytania dotyczącego połowów w niemieckiej części Odry to tam  dalej obowiązują porozumienia z 2002 roku.
http://wedkarstwo.onet.pl/6593,1188310,0,1,artykuly.html
 Co do konieczności wypuszczania; niestety niewiele potrafię pomóc. Polskiego jak i włoskiego  tłumaczenia regulaminu nie znalazłem a po ichniemu to ani w ząb  Grin Embarrassed.
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!