http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 12:46:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Plecionki
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Plecionki  (Przeczytany 82933 razy)
MACIEKP

Wiadomości: 90


« Odpowiedz #45 : 23 Marca 2013, 15:50:47 »

Zgadzam się z pozytywną opiniom odnośnie Sterna sezon temu pod wpływem naszego forum
zmieniłem PP na Sterna ( import USA ) i jestem zadowolony .
Wczoraj kupiłem na Tacklewarhause 14 i 20 lb .
20 z przeznaczeniem na Calcutte 201 DC a 14 na Matanium z Availem i Boca ( nie wiem czy lepsza by nie była 10 lb do Metaniumka )


Zapisane
Włodas

Wiadomości: 443


Warszawa


« Odpowiedz #46 : 23 Marca 2013, 18:53:34 »

Używam od paru sezonów Power Pro  w różnych średnicach ,zakup z zagranicy, orginalna pociągnie parę sezonów Fishing .Polecam każdemu

PP jest świetna ale Stren jest świetniejszy Laughing

Witam!

Hmmm... To bardzo interesujące... PP  Laughing szczególnie w małych średnicach np. 8 Lb nie nadaje się do niczego, po prostu kleszczy się na szpuli.
Znacznie lepsza jest NCL lub PowerStrike

Serdecznie Pozdrawiam!

Zapisane

Nie mogę zasnąć w nocy, jak sobie pomyślę, że po mojej śmierci, żona sprzeda cały mój sprzęt wędkarski po cenie za którą myśli, że go kupiłem. Laughing Laughing Laughing
brrif

Wiadomości: 129

Haarlem, Śląsk


« Odpowiedz #47 : 23 Marca 2013, 19:05:20 »

Używam od paru sezonów Power Pro  w różnych średnicach ,zakup z zagranicy, orginalna pociągnie parę sezonów Fishing .Polecam każdemu

PP jest świetna ale Stren jest świetniejszy Laughing

Witam!

Hmmm... To bardzo interesujące... PP  Laughing szczególnie w małych średnicach np. 8 Lb nie nadaje się do niczego, po prostu kleszczy się na szpuli.
Znacznie lepsza jest NCL lub PowerStrike

Serdecznie Pozdrawiam!




Najmniejsza średnica jakiej używałem to 0,15 , też się zakleszczała ale kotwiczki się prostowały na zaczepach.
Stren Super Braid jak nazwa wskazuje jest super Laughing, nie zakleszcza się.

Pozdrawiam, Marcin
Zapisane
Wilk_

Wiadomości: 170


Łódź

Robert Wilk


« Odpowiedz #48 : 31 Marca 2013, 14:40:06 »

Ja polecam Power Strike 10lb, ew 20lb - na inne wytrzymałości nie łowiłem. Dlaczego 10lb? Bo podczas prób wytrzymuje pomiędzy 7 a 8kg, będąc w sosób widoczny cieńszą niż 20lb, a 20lb wytrzymuje pomiędzy 8 a 9kg - zazwyczaj 8.5 - co nie jest dużą różnicąp a jest różnica w grubości, zwłaszcza po spuchnięciu, bo plecionka puchnie. Poza tym puchnięciem nie odnotowałem wad. Za każdym razem przed łowieniem ucinam z 20 cm i pletka trzyma wytrzymałość przez cały sezon, a ja nie jestem co niedzielę na rybach, tylko 5-6 razy w tygodniu po około 6/8 godzin, więc moje plecionki w sezonie dostają w splot, jak u innych w kilka.
Zapisane

Póki wilk krwawi - wilk żyw!
pe-te-ro

Wiadomości: 154


Brzeg woj. opolskie


« Odpowiedz #49 : 31 Marca 2013, 17:43:57 »

Ja polecam Power Strike 10lb, ew 20lb - na inne wytrzymałości nie łowiłem. Dlaczego 10lb? Bo podczas prób wytrzymuje pomiędzy 7 a 8kg, będąc w sosób widoczny cieńszą niż 20lb, a 20lb wytrzymuje pomiędzy 8 a 9kg - zazwyczaj 8.5 - co nie jest dużą różnicąp a jest różnica w grubości, zwłaszcza po spuchnięciu, bo plecionka puchnie. Poza tym puchnięciem nie odnotowałem wad. Za każdym razem przed łowieniem ucinam z 20 cm i pletka trzyma wytrzymałość przez cały sezon, a ja nie jestem co niedzielę na rybach, tylko 5-6 razy w tygodniu po około 6/8 godzin, więc moje plecionki w sezonie dostają w splot, jak u innych w kilka.

5-6 razy w tygodniu po 6-8 godzin  Fishing . Tylko pozazdrościć  Smiley

U mnie do UL/L ma zastosowanie NCL 0,15 a ciężej Power Strike 10lb i 20lb . Norwegia/morze 30lb .
Zapisane
Wilk_

Wiadomości: 170


Łódź

Robert Wilk


« Odpowiedz #50 : 31 Marca 2013, 18:32:46 »


5-6 razy w tygodniu po 6-8 godzin  Fishing . Tylko pozazdrościć  Smiley
U mnie do UL/L ma zastosowanie NCL 0,15 a ciężej Power Strike 10lb i 20lb . Norwegia/morze 30lb .

To dlatego, że fizycznie nie daję rady więcej i aż tak mi nie zależy już na tej rybie, by łowić do upadłego. Kilka lat temu łowiłem 7 razy w tygodniu od świtu do nocy, a i w nocy czasem - nie pracuję od lat i na razie nie planuję pracować, więc mogę sobie pozwolić Smiley
A co do plecionki, to właśnie 10 minut temu splątałem sobie Power Strike 20lb, nazaciskałem węzłów i straciłem ją.... Trzeba będzie coś kupić - pewnie tę samą. Dobra jest, nie? Dawniej liczyła się dla mnie tylko PP ale popsuła się - chyba , że znów się poprawiła.

Patrzę na tę NCL Jaxona, bo wielu tutaj ją chwali, a kosztuje 60% tego co Power Strike. Ale wszędzie jest kretyńsko opisana: 0.18mm na rybę 20kg...Smiley
Tak do szczupaczenia jednym kijem 20lb a drugim 25lb i przynęt od gum na główkach dziesiątkach do Slidera 10S, która grubość byłaby dobra?
« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2013, 18:51:40 wysłane przez Wilk_ » Zapisane

Póki wilk krwawi - wilk żyw!
cygan

Wiadomości: 131


Gdańsk


« Odpowiedz #51 : 31 Marca 2013, 19:18:03 »

Witaj  Smiley spokojnie ci starczy 0,20  ok
Zapisane

Pozdrawiam Jarek
Wilk_

Wiadomości: 170


Łódź

Robert Wilk


« Odpowiedz #52 : 31 Marca 2013, 19:31:33 »

.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2013, 17:23:48 wysłane przez Wilk_ » Zapisane

Póki wilk krwawi - wilk żyw!
Wilk_

Wiadomości: 170


Łódź

Robert Wilk


« Odpowiedz #53 : 03 Kwietnia 2013, 16:30:54 »

Ponieważ sporo tu jest o plecionce NCL Jaxona, może komuś przyda się informacja ile wytrzymuje ta, którą testowałem w sklepie. "0.19mm" nie wydaje mi się szczególnie miękka, za to jest cienka, okrągła, wygląda dobrze, przypomina PP. Przywiązana do krętlika węzłem [grinerem] wytrzymuje 6.24kg. Nie wiem jak szybko się niszczy, jeśli jest trwała, to rzecz jest warta uwagi.

Coś pokręciłem, nie ma 0.19 - oglądałem różne, to dlatego - to była zatem 0.20mm (oczywiście plecionki nie mają średnicy, mówię o tym, co tam jest napisane)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwietnia 2013, 21:49:25 wysłane przez Wilk_ » Zapisane

Póki wilk krwawi - wilk żyw!
tevez32

Wiadomości: 30



« Odpowiedz #54 : 03 Kwietnia 2013, 18:54:36 »

Witam.
Ja będę testował Varivas Light Game Mebaru  0.4 6lb.Cieniutka niebieściutka i okrągła .Zobaczymy co powiedzą testy nad wodą ale na sucho wygląda dobrze.
Zapisane
ManieQ

Wiadomości: 501


Błonie/k Wawy i okolice

Gdzie patyki, tam wyniki.


« Odpowiedz #55 : 07 Kwietnia 2013, 21:15:50 »

Koledzy, ja kupiłem NCL 0,10 w Bassie i jak na mój chłopski rozum szału nie ma. Producent napisał 8 kg. na opakowaniu, a w ,moim  odczuciu jest może 2-2,5 kg. W dodatku jest koloru czarnego- po nawinięciu na szpulkę przytrzymując palcami dla dobrego nawoju miałem całą rękę czarną. Po testuję ją , czas pokaże jakie walory posiada Wink
Zapisane

Pozdrawiam Mariusz.
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #56 : 07 Kwietnia 2013, 21:28:00 »

Producent napisał 8 kg. na opakowaniu, a w ,moim  odczuciu jest może 2-2,5 kg.
Może, źle pamiętam, albo coś się zmieniło, ale na szpulce zawsze pisało 'fish up to xx kg', a nie, że taka jest wytrzymałość linki Wink Także akurat na to to zupełnie nie patrz.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #57 : 07 Kwietnia 2013, 21:33:22 »

Mariusz było dać znać to bym ci załatwił Dragona HMX8 Forte w cenie NCL a tak masz kolejny shit Jaxona
Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #58 : 07 Kwietnia 2013, 21:34:52 »

Mnie polecano tylko i wyłącznie NCL żółtą i nie cieniej niż 0,12. "Ćwiczyłem" na działce u kumpla (nieźle to musiało wyglądać dla sąsiadów Grin) Farbowała dość krótko i zachowywała się przyzwoicie przy lekko minusowej temperaturze. Dalej zobaczymy?
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Wilk_

Wiadomości: 170


Łódź

Robert Wilk


« Odpowiedz #59 : 07 Kwietnia 2013, 21:40:14 »

To powinno być zakazane: "fish up" - co to w ogóle znaczy? W jakich warunkach, na jakiej wędce? Tam gdzie rybę można puszczać na kilometr, czy tam, gdzie trzeba ją zatrzymać w miejscu? Ja plecionkę sprawdzam po prostu robiąc przypon, taki jak wówczas gdy łowię. Kolega ciągnie, ja przyczepiam do wagi i po kilku próbach jestem zorientowany: najmniej wytrzymała 7kg, najwięcej 8 (bo nie zawsze identycznie wytrzyma), no to oceniam, że ma siedem kilo wytrzymałości i git. Potem sprawdzam po iluś łowieniach, więc wiem, jaka jest podatna na niszczenie. Teraz - gdzieś to już pisałem - sprawdziłem w sklepie NCL Jaxona 0.20 i wytrzymała 6.24kg (była jedna próba), więc liczę, że ma 6kg, tylko nie wiem w jakim czasie zrobi się z tego 3.
Zapisane

Póki wilk krwawi - wilk żyw!
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!