http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
07 Maja 2024, 13:33:02

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Ogólne (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Problemy z kołowrotkiem...
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Problemy z kołowrotkiem...  (Przeczytany 3697 razy)
st2000

Wiadomości: 3


« : 05 Grudnia 2005, 15:59:46 »

 Fishing
Cześć wszystkim. Potrzebuję Waszej pomocy, mam problemy z moim kołowrotkiem Curado 201. Brakuje mu płynnoosci hamulca, linka wysuwa sie skokowo co bardzo przeszkadza mi w holu ryb. Mój znajomy ma taki sam model multiplikatora i u niego wszystko chodzi prawidłowo. Oddanie na gwarancji opada, bo sprowadziłem go z USA. Jak temu zaradzić? Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia 2005, 16:09:03 wysłane przez st2000 » Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #1 : 05 Grudnia 2005, 16:37:31 »

Trudno coś zaradzić na odległość, ale na Twoim miejscu na początek rozebrałbym cały mechanizm hamulca, umył i nasmarował odpowiednie elementy. Jeśli nic się nie zmieni będziemy myśleć dalej.
Pzdr
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #2 : 05 Grudnia 2005, 17:26:08 »

Cześć!
Jest tak, jak napisał Buri, to problem z elementami hamulca głównego. Hamulec ten składa się z kilku podkładek wykonanych z różnych materiałów oraz dociskającej je nakrętki. Podkładki te czasem są nierówno nasmarowane lub smar zasycha przez długie leżenie kołowrotka na półce sklepowej. Rozwiązanie jest proste i 100 procentowe. Trzeba rozebrać tą stronę curado, z której jest korbka (zerknij na artykuł o konserwacji), wyjąć wszystkie podkładki, wyczyścić je oraz każdą nasmarować cienką warstwą gęstego smaru, może być przekładniowy. Kiedy zmontujesz wszystko do kupy powinno chodzić wzorcowo. Napisz czy się udało! Jeśli nie chcesz rozbierać sam, podeślij do nas, naprawimy. 8)
Zapisane

st2000

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : 06 Grudnia 2005, 12:10:16 »

dzięki za pomoc, zastosuję się do wskazówek i o wynikach poinformuję.mam nadzieję, że będzie ok.  Smiley

pozdrawiam
Zapisane
st2000

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : 07 Grudnia 2005, 14:57:08 »

Witam. Rozkręciłem, wyczyściłe, nasmarowałem i skręciłem. To ostatnie przysporzyło mi trochę nerwów, ale ostatecznie się udało i żadne części nie zostały w nadwyżce  Smiley Test działania hamulca na sucho wypadł pozytywnie, zobaczymy jak się spisze na rybie.  Fishing Dzięki za pomoc ok
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!