http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
07 Maja 2024, 15:04:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Ogólne (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Fluorocarbon
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Fluorocarbon  (Przeczytany 6324 razy)
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« : 13 Grudnia 2005, 17:20:07 »

A co myślicie o tym wynalazku?, czy stosujecie?, jakie grubości?, słyszałem np. opinie że, grubszy fluorocarbon,  zabuża pracę przynęty, ja tak nie uważam, napiszcie jakie macie doświadczenia z tą nowinką.
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #1 : 13 Grudnia 2005, 17:23:12 »

toszto żadna nowinka, ona jest juz kupe czasu, ja jestem jak najbardziej za nią, uzywam i jestem zadowolony jak cholera, wątpie tez czy jej grubosc zakłuca prace przynęt.
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Adasio

Wiadomości: 13


Warszawa


« Odpowiedz #2 : 14 Grudnia 2005, 12:41:45 »

ja używałem cały sezon fluorocarbonu dragona o wytrzymałości 20 kg,jedyny ich minus to zaciski które spinają końcówki przyponu miałem raz przypadek że carbon po prostu wysunął się z tego zacisku,więc trzeba albo dość często je wymieniać albo wzmocnić łączenia jakimś mocnym klejem,albo jedno i drugie Laughing
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #3 : 14 Grudnia 2005, 12:52:04 »

@Jaca,
Masz na myśli materiał przyponowy czy f/c jako zyłkę główną?
Nie miałem jeszcze przyjmności używać żyłki fluorocarbonowej, ale podobno są one mniej rozciągliwe niż monofile i dają podobno znakomite czucie, według niektórych lepsze niż plecionka przy zachowaniu bezpieczniej rozciągliwości. Niestety są sztywniejsze od zwykłych żyłek. Z godnych polecenia są produkty takich firm jak Toray, Sunline, Seaguar.
Pzdr
Zapisane

Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #4 : 14 Grudnia 2005, 12:52:28 »

Buri mnie uprzedził z pytaniem  Grin
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #5 : 14 Grudnia 2005, 17:07:56 »

@Jaca,
Masz na myśli materiał przyponowy czy f/c jako zyłkę główną?
Nie miałem jeszcze przyjmności używać żyłki fluorocarbonowej, ale podobno są one mniej rozciągliwe niż monofile i dają podobno znakomite czucie, według niektórych lepsze niż plecionka przy zachowaniu bezpieczniej rozciągliwości. Niestety są sztywniejsze od zwykłych żyłek. Z godnych polecenia są produkty takich firm jak Toray, Sunline, Seaguar.
Pzdr
NIe!, moje pytanie dotyczy f/c używanego jedynie jako przypon
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #6 : 14 Grudnia 2005, 19:08:08 »

Używam od jakiegoś czasu dragonowskich fluorocarbonów, wymieniam w nich jedynie agrafke na spinwalowską. Nie miałem z nimi żadnych problemów, aż do ostatniego weekendu. Urwałem na zaczepie Pike'owego woblera trolingowego. Przypon o wytrzymałości 10kg pękł w miejscu styku z agrafką  Sad
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #7 : 14 Grudnia 2005, 23:47:11 »

Ja kupuję konfekcjonowany po 20 m f/c Sufixa, w   www.kamimarket.pl , sam wiążę wg potrzebnych długości.
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
mifek

Wiadomości: 238


Szczecin

:-f


WWW
« Odpowiedz #8 : 15 Grudnia 2005, 08:57:15 »

Nigdy nie używałem, nie używam i jakoś ciężko mi się przekonać to tego wynalazku. Ze względu na samodzielne wykonywanie przyponow szczupakowych nie odczuwam potrzeby zmiany materiału. Korzystam z linek stalowych 7x1 (w przyszlym sezonie dojdzie 7x7) w otulinie nylonowej, któa eleimnuje sprężynkowanie przyponów. Duża miekkość i dowolna długość jaką mogę wykonać są tu nie bez znaczenia...
Zapisane

servus
mifek z Wioski  Z Tramwajami
----------------------------------------
you don't fish 24/7, but your gear should be built like you do...
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #9 : 15 Grudnia 2005, 09:04:22 »

@mifek
Twoje przypony widziałem, są rzeczywiście miękkie. Co za materiał używasz? Te, które widziałem w sklepach są sztywne jak drut.
Zapisane

mifek

Wiadomości: 238


Szczecin

:-f


WWW
« Odpowiedz #10 : 15 Grudnia 2005, 09:11:07 »

@pike takjak napisałem. To linka stalowa 7x1. Teoretycnzi ejuż w tym momemncie w SCHWEDT powiny byc dostęne linki 7x7 (miały być od połowy listopada) ale jakoś nie moge się zebrać w sobie by pojechać i sprawdzić. Może jeszcze przed końcem roku to sprawdzę. Większośc moich przyponów do tej pory było wykonanych z linki JENZI (szpulka 100 m / 25 lb kosztowała mnie 5 euro!!!! - do tej pory zaluzje ze nie wykupilem wszystkich, które były na sklepie). Z linek które sprawdziłem w praktyce mogę jeszcze polecić firmowe linki MORITZ'a. Też są świetne. Niestety 10 m kosztuje od 1 do 1,5 euro. Czyli też można przeżyć...
Zapisane

servus
mifek z Wioski  Z Tramwajami
----------------------------------------
you don't fish 24/7, but your gear should be built like you do...
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #11 : 15 Grudnia 2005, 09:14:21 »

Jak byś coś kupował na przyszły sezon to daj znać Laughing
Zapisane

mifek

Wiadomości: 238


Szczecin

:-f


WWW
« Odpowiedz #12 : 15 Grudnia 2005, 11:45:27 »

no na pewno bede kupowal. kwestia tylko tego gdzie kiedy i za ile. a co chcesz sie dorzucic czy moze pomoc w dokonaniu dobrych zakupsow Grin
Zapisane

servus
mifek z Wioski  Z Tramwajami
----------------------------------------
you don't fish 24/7, but your gear should be built like you do...
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #13 : 15 Grudnia 2005, 12:00:57 »

Raczej dorzucić się, ale może i momóc Grin
Zapisane

mifek

Wiadomości: 238


Szczecin

:-f


WWW
« Odpowiedz #14 : 15 Grudnia 2005, 12:02:28 »

powiedz co cie ineteresuje i w jakiej ilosci zebym wiedzial na co brac poprawke Cheesy
Zapisane

servus
mifek z Wioski  Z Tramwajami
----------------------------------------
you don't fish 24/7, but your gear should be built like you do...
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!