http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
15 Maja 2024, 21:55:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Koniec Żarnowieckiego Eldorado
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Koniec Żarnowieckiego Eldorado  (Przeczytany 22708 razy)
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #75 : 20 Marca 2013, 21:54:59 »

Artur z hydrozawieszeniem nie każda Cytryna to ma Grin ok
Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #76 : 20 Marca 2013, 21:57:13 »

Artur z hydrozawieszeniem nie każda Cytryna to ma Grin ok

Tomek bez hydro, nawiasem hydro jest tańsze w utrzymaniu i ew naprawach niż klasyka, zwłaszcza w starszych modelach, takich jak Twój.
Zapisane

rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #77 : 20 Marca 2013, 22:04:38 »

Odbiegając od tematu to koszt ewentualnej naprawy hydrozawieszenia to jest x 3 w porównaniu do klasycznego zawieszenia .A wy jesteście konserwatystami  jeżeli chodzi o łowisko i chwała  wam za to ok
Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #78 : 20 Marca 2013, 22:05:46 »

Bo chodzi przecież o klimat
Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #79 : 20 Marca 2013, 22:10:05 »

Tomek odbiegając od tematu, jedna grucha od zawieszenia kosztowała (sprzed kilku lat cenę znam) około 100zł szt, przy hydroactiw w Xantii jest 6, po szt na kołach i po jednej z przodu i z tyłu. W Berlingo naprawa tylnej belki w Antałexie (zakład uznany na całą Polskę i pół Europy) to 750 za podstawę, zestaw rozszerzony 1000zł, jeśłi padnie więcej lub chce się samemu modyfikować cena sztywna i to jest tanio. Bo w okolicach wawki cena zaczyna się od 1500 i z zastrzeżeniem "że nie wiadomo co wyjdzie" i będzie drożej. Acha i na tym zakończmy odbieganie od tematu, najwyżej na priv możemy sobie pogadać.  Laughing Laughing Laughing Laughing.
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2013, 22:13:32 wysłane przez Kiersnowski Artur » Zapisane

rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #80 : 20 Marca 2013, 22:14:41 »

Artur ty swoje wiesz i ja swoje wiem ok Niech ci padnie przewód od pompy do konżektora nigdzie nie kupisz bo już nie produkują części Skończmy temat samochodów to nie ten portal Grin
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2013, 22:17:37 wysłane przez rothen » Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #81 : 20 Marca 2013, 22:18:42 »

Artur ty swoje wiesz i ja swoje wiem ok Niech ci padnie przewód od pompy do konżektora nigdzie nie kupisz bo już nie produkują części Skończmy temat samochodów to nie ten portal Grin

Jestem za.  Laughing Laughing już pisałem że na priv przenieśmy nasze dywagacje  Laughing Laughing Beer Beer Beer.
Zapisane

rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #82 : 20 Marca 2013, 22:24:49 »

I tak szybko do @zamki .Łapiąc na spinning wygrałem kilka zawodów i mam niejedno spotkanie w ciągu roku z kolegami po naprawdę fachu i uwierz mi że ryby są dla mnie tylko dodatkiem do naszej pasji( Grin
quote author=zamki link=topic=7298.msg140220#msg140220 date=1363811762]
Kurczy nie wiem czemu się uparliście przy Żarnowieckim .Raptem max 10 km dalej przy wiatrakami na wzgórzu macie piękne jezioro Choczewskie .Co roku będąc na urlopie regularnie łapię tam piękne szczupła a urok jeziora niesamowity Smiley

  Widzisz ... są momenty w życiu prawdziwego kolegi kiedy bardziej od ryb liczy się spotkanie
 najlepiej w fajnym miejscu jakim jest Willa Orfa oraz we wspaniałej atmosferze. ......
 dlatego i ja pojadę tam spotkać się z kolegami nie bacząc nawet na  ... ryby ..
[/quote]
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2013, 22:27:04 wysłane przez rothen » Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #83 : 20 Marca 2013, 22:37:28 »

Kurczy nie wiem czemu się uparliście przy Żarnowieckim .Raptem max 10 km dalej przy wiatrakami na wzgórzu macie piękne jezioro Choczewskie .Co roku będąc na urlopie regularnie łapię tam piękne szczupła a urok jeziora niesamowity Smiley
Już pisałem i dałem fotki Choczewa ok
Tam w zeszłym sezonie pobiłem swój/Żarnowiecki/PB-116,dalej mam nadzieję pływa ok
Jesli ktoś chce wpaść na otwarcie sezonu na Choczewo-pomogę ok
Trzeba mieć łódkę z silnikiem elektr,brak noclegu/możliwość w willi Orfa/
5 będzie ok Laughing Fishing Beer
Zapisane
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #84 : 20 Marca 2013, 22:42:49 »

Ja jak zwykle będę nad Choczewem w Lipcu .Zezwolenie wykupuję w Wierzchucinie .@gawel pobiłeś mnie o 3 cm gratki ok
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2013, 22:46:11 wysłane przez rothen » Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #85 : 20 Marca 2013, 22:46:38 »

Ja jak zwykle będę nad Choczewskim w Lipcu .Zezwolenie wykupuję w Wierzchucinie .@gawel pobiłeś mnie o 3 cm gratki ok
No w lipcu to ostra jazda w zielu Wink
Daj cynk to się spikniemy ok
Zapisane
rothen

Wiadomości: 510


Błonie k.Warszawy

Kiedyś brałem ryby , teraz tylko łowię


« Odpowiedz #86 : 20 Marca 2013, 22:55:53 »

Mój i skinnera żywioł ;Dam znać Fishing
Zapisane

Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas.
Georges Poulet
jazzmad

Wiadomości: 145


gda


« Odpowiedz #87 : 22 Marca 2013, 08:48:41 »

Szczerze powiedziawszy, myślę, iż sieci tzw.legalne da się odróżnić od tych, hm, postawionych nielegalnie. Nie sądzę, aby kolega Szalony Jazz nie był w stanie tego nie ocenić. Się uniósł i pojechał, ale chyba wie, co robi Huh
Nie jestem pewien, ale czy nie jest tak, że legalne sieci na bojkach powinny być opisne nazwiskiem(czy nazwą jeśli to np spóldzielnia rybacka) własciciela ?
M.

Powinna byc tabliczka, jeszcze nigdy nie widziałem takich z tabliczkami, choć kumple i takie sieci niszczyli odcinając tabliczki w razie czego.
Jeśli sieć nie ma tabliczki jest nie legalna i możesz a nawet powinienes ją zniszczyć jeśli jezioro nie jest prywatne i nie dzierżawione.
Znam dziesiątki przypadków jak w ciągu roku tacy rybacy spustoszyli do zera jeziora...i do tej pory nie ma w nich ryb.
Wielokrotnie widziałem jak kretyni zabierali po 200 szczupaków, a później większość wywalali bo im się w lodówce nie mieściły. (i się tym szczycili)
Nie mam zadnej tolerancji dla rybaków czyli legalnych kłusowników i nic mnie nie przekona bym nie niszczył sieci.
Pozatym widze jakie ryby ci legalni kłusownicy wyciągają, same nie wymiarowe, które powinni wypuszczać zaraz po wyciągnięciu z sieci bo takie jest prawo, a te bydlaki tłumaczą się że wypuszczą jak dobiją do brzegu, ale wtedy ryby juz są śnięte. Nie przepuszczę żadnej sieci, gdyby nie rybacy to i w Polsce można by wędkować jak w Danii czy Szwecji, tylko to bydło jest i zabiera wszystkie złowione ryby, a potem jeden z drugim dziwią się że nie ma ryb!
Wędkarze kupują pozwolenia coraz częściej na każde jezioro czy rzeke inne, płacą za to kasę, teoretycznie z tej kasy jeziora są zarybiane, a następnie wpada taki rybak kłusol i wszystkie wyciąga siecią bez względu na wielkość.
To jest nie normalne, a niszczenie sieci to najskuteczniejszy sposób na walke z tą patologią rybacką, takie moje zdanie.
Coraz rzadziej mam okazje być w Polsce, i niestety dawno juz nie bawiłem sie w pogromce rybaków kłusoli, ale kumple mam nadzieje nigdy nie odpuszczą.
Moje podejście do tematu wynika z tego że w Polsce nie spotkałem nigdy rybaka który nie był by kłusownikiem.

« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2013, 09:21:41 wysłane przez jazzmad » Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #88 : 22 Marca 2013, 11:30:57 »

Twoje działania Kolego @jazzmand nie dość, że są (w przyadku legalnych sieci) pozaprawne (a wiec stawaisz się na jednym poziomie złamiacymi prawo lub przepisy) to jeszcze przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego. Raz dlatego, że jak ktoś wyzej napisał rybacy muszą sobie odbić straty. Dwa tnąc sieci zanieczyszczasz zbiornik  - no chyba, ze ładujesz te spore sieci (byłem na Żarnowieckim widzialem jakie są używane) na swoją łódź i wywozisz. Juz to widzę... Zresztą nawet w wypadku sieci kłusowniczych nie wolno tego robić aby samemu, by w razie czego nie być posądzonym  - trzeba zawiadomić organy .Trzy to co robisz jest klasycznym przykładem walki z wiatrakami dla podbudowania własnego ego. Do póki system walki z kłusownictwem jest chory..Do póki niema egzekwowania sensownych kar.. Do póki cały system jest chory. Do póki w Warszawie... I tak mozna w nieskończoność kończąc na ostrym sporze politycznym.
M.
Zapisane

coincidentia oppositorum...
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #89 : 15 Maja 2013, 22:38:56 »

Na Żarnowcu na szczęście się dzieje ok
Dziś padły 112 i 111,oraz sporo ryb 60-90
Jest to bardzo pozytywna informacja przed sierpniowym Spotkaniem ok
Info o Spotkaniu dam w 1 połowie czerwca ok Laughing Fishing Beer
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!