http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 21:45:20

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Citica 201E czy Revo SX
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Citica 201E czy Revo SX  (Przeczytany 14121 razy)
cru5h

Wiadomości: 45


Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec


« : 24 Czerwca 2013, 21:32:37 »

Witam

Staję przed zakupem multika niskoprofilowego  Roll Eyes. Będę łowić na crankbaity, jerkbaity i jigi do 50g. Odpowiednią wędkę kupuję w drugiej kolejności. Postanowiłem wybrać Shimano Citica 201e albo Abu Revo SX. Są w podobnej cenie czyli do 600zł. Będę kupować nowy multik ze sklepu... Co sądzicie co będzie lepsze? Który multik z fatyczną szpulą (w późniejszym etapie planuje kupić aviala i łożyska) zejdzie lepiej poniżej 10g? Albo może inaczej, któy ma lepsze właściwości rzutowe?
Poławiać będę z łódki i czasem z brzegu na w/w przynęty. Połów głównie Szczupaka i Sandacza, czasem sie może trafić przyłów okonia i suma jak to nad wodą  Fishing
Zapisane

Pozdrawiam
Bartek / cru5h
plichton

Wiadomości: 31

Skarszewy


« Odpowiedz #1 : 24 Czerwca 2013, 21:52:26 »

Witaj. Posiadam nowego SX i jestem w sumie zadowolony. Bez problemu obsluguje np slidera 10s. Jedynym mankamentem z jakis sie spotkalem to, to ze blokada szpuli sie zacina a w sumei zacinala, lapala dopiero po paru przekreceniach korbka. Takze kupowalem nowego z salonu wedkarskiego w Gdańśku. Gdy poszedlem oddac na gwarancje, sprzedawca oznajmil mi ze naprawa potrwa ok miesiaca bo musza wysylac do Francji itp. Jednak pomacal popsikal emulsja z teflonem i odpukac jest ok. Podobno to spotykane w nowych modelach SX. Jednak nie zniechecam a w recz przeciwnie i z pelna swiadomoscia polecam Ci go bo to fajny kreciolek Smiley
Zapisane

Nie ma efektów bez praktyki
cru5h

Wiadomości: 45


Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec


« Odpowiedz #2 : 24 Czerwca 2013, 22:16:38 »

Revo SX ma dużo osób i też biorę go pod uwagę jednak "napaliłem" się na shimano  Grin maksymalnie prawdopodobnie będę obsługiwał sliedera 10F który waży 36g jeśłi chodzi o jerki. Ale jeszcze nie wiem raczej idę w kierunku lekkiego casta 10-30g i tutaj muszę wiedzieć który multik będzie dalej rzucał z uwagi iż łapać będę z łodzi na zaporówkach i jeziorach  więc odległość rzutowa ma znaczenie. Wcześniej miałem Millenium Fatso Jerk Cast 25-60g 198cm i Dragon HS200iL ale dla mnie to było troszke za ciężko, zdecydowanie wolę przynęty lżejsze 10-40g.
Zapisane

Pozdrawiam
Bartek / cru5h
Tubaram

Wiadomości: 151


Oxford, UK


« Odpowiedz #3 : 24 Czerwca 2013, 22:49:27 »

Citica obsługuje lotne przynęty już od 7 gram. Plus możesz dokupić do niej w przyszłości Availa SCPXT1539 z rozetką MT07. Na Hedgehog z tego co pamiętam mają jakimś cudem nawet hamulec magnetyczny do tej szpuli.

SX fajny, ale starsze generacje. Raczej do cięższych zestawów. Avail - kiedyś był, teraz już chyba niedostępny.

 ok
Zapisane

Nie tylko casting, przepływanka za kleniem, karpiowanie, łowienie brzan, lipieni i węgorzy też ma swój urok. Życie jest zbyt krótkie, żeby ograniczać się do jednej metody...
cru5h

Wiadomości: 45


Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec


« Odpowiedz #4 : 24 Czerwca 2013, 22:54:06 »

Czyli raczej przesądzona decyzja w kierunku Shimano Citica 201E, które jest przede wszystkim Made In Japan Laughing

No chyba że ktoś zaproponuje coś lepszego za 600zł z niskoprofilowców... Roll Eyes
Zapisane

Pozdrawiam
Bartek / cru5h
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #5 : 25 Czerwca 2013, 09:08:53 »

A tą Citicę 201E to w Polsce gdzieś wyhaczyłeś? Bo na tyle, co się orientuję to wszędzie już wersję G mają w ofercie.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
cru5h

Wiadomości: 45


Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec


« Odpowiedz #6 : 25 Czerwca 2013, 10:00:44 »

Niestety ostatnia sztuka  Roll Eyes Kompletna nówka, leżak magazynowy za 499zł z wysyłką w cenie i dwuletnią gwarancją Laughing

http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=6173


Jeszcze jest w Bass-Sklep za 547zł -> http://bass-sklep.pl/multiplikator-shimano-citica-201-d.html tylko tutaj dają 12 miesięcy gwarancji.
Zapisane

Pozdrawiam
Bartek / cru5h
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #7 : 25 Czerwca 2013, 10:06:06 »

No to ja bym się na Twoim miejscu w ogóle nie zastanawiał Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
cru5h

Wiadomości: 45


Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec


« Odpowiedz #8 : 25 Czerwca 2013, 10:18:58 »

Dlatego już jutro będą ją miał w rękach  Fishing

EDIT: Jaką plećke proponujecie na zakres 10-40g? Mam na młynku PowerPro White 0,23mm 15kg (20lb) czy będzie za gruba?
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwca 2013, 21:03:37 wysłane przez cru5h » Zapisane

Pozdrawiam
Bartek / cru5h
DEDIK

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #9 : 25 Czerwca 2013, 22:44:05 »

jesli przedzial 10-40 to bedzie idealna
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #10 : 25 Czerwca 2013, 22:48:15 »

Dlatego już jutro będą ją miał w rękach  Fishing

EDIT: Jaką plećke proponujecie na zakres 10-40g? Mam na młynku PowerPro White 0,23mm 15kg (20lb) czy będzie za gruba?

To 15 kg czy 20lb?
15-20lb będzie ok, ze wskazaniem na dolny zakres, moim zdaniem.
Zapisane

Pozdrawiam
cru5h

Wiadomości: 45


Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec


« Odpowiedz #11 : 26 Czerwca 2013, 00:57:38 »

PowerPro wersja EU czyli 0,23mm 15kg, odpowienik wersji USA 20lb  Cool. Myślałem że ciut za gruba, ale jak mówicie, że ok to zaoszczędzę na plecionce i kupię może trochę lepszego kija....  Fishing

Co sądzicie o tym Team Dragon Cast 2,40m 10-42g  Grin, fajna oferta  Roll Eyes-> http://allegro.pl/wedka-team-dragon-2-4m-10-42g-cast-prenumeratawmh-i3284601287.html

Może ktoś chętny na czasopismo to sie dogadamy  Laughing, mnie interesuje sam kij, moge dać 250zł za kija reszte -> 99zł za filmy i prenumerate, ktoś chętny?


EDIT: No niestety ktos mi kupił ten kijek  Cry jeszcze się zastanawiam nad kijem

Team Dragon Cast 2,25m 10-30g - woblerowy kij castingowy z nieprawdopodobnym zapasem mocy, najlepiej sprawdza się z przynętami rzędu 8–12 cm, świetny przy holu, praktycznie uniemożliwia wypięcie się ryby z kotwic.

Sadzicie że obsłuży 40g?
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2013, 12:47:14 wysłane przez cru5h » Zapisane

Pozdrawiam
Bartek / cru5h
deejaybialy

Wiadomości: 184


NL Noord Brabant


« Odpowiedz #12 : 26 Czerwca 2013, 13:27:49 »

PowerPro wersja EU czyli 0,23mm 15kg, odpowienik wersji USA 20lb  Cool. Myślałem że ciut za gruba, ale jak mówicie, że ok to zaoszczędzę na plecionce i kupię może trochę lepszego kija....  Fishing

Co sądzicie o tym Team Dragon Cast 2,40m 10-42g  Grin, fajna oferta  Roll Eyes-> http://allegro.pl/wedka-team-dragon-2-4m-10-42g-cast-prenumeratawmh-i3284601287.html

Może ktoś chętny na czasopismo to sie dogadamy  Laughing, mnie interesuje sam kij, moge dać 250zł za kija reszte -> 99zł za filmy i prenumerate, ktoś chętny?


EDIT: No niestety ktos mi kupił ten kijek  Cry jeszcze się zastanawiam nad kijem

Team Dragon Cast 2,25m 10-30g - woblerowy kij castingowy z nieprawdopodobnym zapasem mocy, najlepiej sprawdza się z przynętami rzędu 8–12 cm, świetny przy holu, praktycznie uniemożliwia wypięcie się ryby z kotwic.

Sadzicie że obsłuży 40g?

Sprzedaż zakończona
Nie było ofert kupna


najlepiej zapytaj sprzedawce moze wystawi jeszcze raz dla ciebie

pozdrawiam
Zapisane
cru5h

Wiadomości: 45


Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec


« Odpowiedz #13 : 26 Czerwca 2013, 13:38:08 »

Dzwoniłem, wczoraj ktoś go kupił w sklepie Cry nie fart.... sprzedawali w promocji leżaki magazynowe bo to końcówka serii której już nie będzie...


Wracając do mojego pytania:

Team Dragon Cast 2,25m 10-30g - woblerowy kij castingowy z nieprawdopodobnym zapasem mocy, najlepiej sprawdza się z przynętami rzędu 8–12 cm, świetny przy holu, praktycznie uniemożliwia wypięcie się ryby z kotwic.

Sadzicie że obsłuży 40g?


Kije krótsze mają z reguły większy zapas mocy i są twardsze, podejrzewam że to ten sam blank co 10-42g tylko że krótszy....

EDIT: Dziś przyszła Citica, chodzi płynnie ale wydaje mi się że jest coś nie tak bo szpula nie obraca się na wolnym rozpędzie dość długo, ale chodzi wszystko cacy. Może za długo leżał (od 2011 roku) i coś się zastało albo musi się "rozjechać". Ośka na szpuli lekko wilgotna więc może to jest powodem. Wieczorem wyczyszczę i przesmaruję  zgodnie z filmikiem http://www.youtube.com/watch?v=rqRDaFNwAd4 i zobaczymy. Ogólnie nóweczka nieśmigana  Grin pełen komplet. Fajna mniejsza od Team Dragon HS200iL którego miałem wcześniej. Bardzo jestem zadowolony  Smiley  Pytanie bo możę to wina ustawień hamulca... jak zalecacie ustawić na zakres przynęt 10-40g?

Obecnie bloczki hamujące są tak ustawione jak na zdjęciu poniżej, docisk szpuli (hamulec rzutowy) odkręcony


Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2013, 16:02:37 wysłane przez cru5h » Zapisane

Pozdrawiam
Bartek / cru5h
DEDIK

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #14 : 26 Czerwca 2013, 19:38:17 »

czyli odsrodkowy masz wylaczony calkowicie
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!