http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 09:35:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wybór plecionki...
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wybór plecionki...  (Przeczytany 18841 razy)
roguu

Wiadomości: 140


Ząbki


« Odpowiedz #15 : 22 Października 2007, 01:25:20 »

Witaj na forum Smiley ja zaczynałem dokładnie z takim samym zestawem jak ty całkiem fajny zestaw na początek ok Ja używam PP 15lb i jestem z niej zadowolony.
Zapisane
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #16 : 22 Października 2007, 08:13:49 »

 Witaj  ok .Power Pro na allegro znajdziesz za 55 pln. za 135 metrów ,jest jeszcze plecionka Jaxona chyba około 30 pln. za 100 metrów(niektórzy sobie chwalą ) ok
Zapisane
Homesaver

Wiadomości: 178

Sandomierz


« Odpowiedz #17 : 22 Października 2007, 09:03:09 »

Jak dla mnie to ta plecionka Jaxona jest kiepska. Kupiłem 0,15 i miała może tak 3 do 4 kg wytszymałości.
Jak możesz za 55 zł Power Pro kupić to będzie dobrym wyborem. Dobra plecionka za bardzo dobrą cene.
Co do sprzentu to kołowrotka nieznam, ale wędke mam i porzucałem nią trochę.
Jak za 130 zł to dobra wędka.

Pozdrawiam

Jan
Zapisane
BARTEK_GNO

Wiadomości: 67


GNIEZNO


« Odpowiedz #18 : 22 Października 2007, 10:56:18 »

Poczytałem trochę o Power Pro i bardzo mi się podoba. Ale czy to będzie dobra plecionka na początek? Czy ma skłonności do plątania się? Nie jest to najtańsza plecionka i szkoda by mi było ją zniszczyć. Jaki kolor preferujecie?  Laughing
Zapisane

POZDRAWIAM
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #19 : 22 Października 2007, 11:59:22 »

smiało montuj PP. Jest bardzo dobra. Plącze się jak wszystkie inne. Jeśli chodzi o kolor to juz inna sprawa. Powinieneś sobie odpowiedzieć jak ją będziesz stosował. Jeśli łowisz sporo z opadu i powinieneś obserwowac linkę weź zółta lub czerwoną. jeśli łowisz "tradycyjnie" to zdecydowanie polecam zieloną.
Zapisane

Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #20 : 22 Października 2007, 12:11:24 »

Witaj na forum.
Power Pro o mocy 15 lb będzie dobrym wyborem do przedstawionego zestawu. Kolor dobieranej plecionki zależy od preferowanego sposobu wędkowania. Jeżeli plecionka ma spełniać również funkcję informacyjną położenia przynęty lub brania ryby np. przy połowie sandaczy z opadu to lepiej wybrać w kolorze fluo ( czerwony lub żółty ), natomiast jeżeli będzie używana do tradycyjnego sposobu wędkowania to zielona lub szara będzie bardziej na miejscu. By zmniejszyć ilość splątań na multiplikatorze to będąc na łodzi odwijam całą plecionkę aż do 2-3 m podkładu z żyłki na dnie szpuli i nawijam ją na mokro z zastosowaniem woblera płytko chodzącego lub jerka. W ten sposób jest równo nawinięta co jest dość trudne do osiągnięcia w warunkach domowych.

Ukłony
Leszek
Zapisane
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #21 : 22 Października 2007, 17:27:25 »

Witam

@Leszek bardzo ciekawy sposób ok. robie to prawie tak samo tyle, że linkę napinam paluchami a nie za pomocą wobka, pozwala to "odkręcić" plecionkę.

pozdrawiam

PS. Skąd bierzecie czerwona power pro? nigdzie nie mogę znaleźć.
« Ostatnia zmiana: 22 Października 2007, 17:40:41 wysłane przez IMMORTAL » Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #22 : 22 Października 2007, 18:12:59 »

allegro - tam mają
Zapisane

mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #23 : 22 Października 2007, 18:39:46 »

Od czasu do czasu robie podobnie tylko ze nie na lodzi. Zaczepiam kotwiczke jerka na krzak i biegne wzdluz jeziora i zwijam nastepnie z zastosowaniem sily zeby dobrze sie ułożyła.
Osobiscie tez mam PP 15lb zielona i POLECAM.  ok
Miałem Jaxona plecionke i nawet była niezła choc strach sie przyznac dałem za nia prawie 90 PLN wtedy. Straciłem ją..... mega broda......z mojej winy bo nie zauwazylem ze jerk zaczepil sie o drzewko za mna  Cry
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Czesław W.

Wiadomości: 127


Tychy

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #24 : 22 Października 2007, 18:51:59 »

Witam. Tak się składa, że po wielu latach spinningowania zaczynam coraz częściej zdradzać go na rzecz castingu.
Zgadzam się z JJ który uważa podobnie jak ja, że każdą przygodę z nową metodą rozpoczyna od w miarę taniego sprzętu. Tańszego wcale nie musi oznaczać: gorszego.
Przykład? Bardzo proszę- dziesięć bodaj lat temu przez przypadek ( złamałem wędkę będąc poza domem) kupiłem spinek Mikado 2,70 do 25 g. C.w.  i co?  i inne „firmowe” już dawno są albo rozdane bo w ręce nie leży albo uległy samozniszczeniu. Magic zaś służy do dnia dzisiejszego chociaż trudno już nazwę na nim odczytać.
Podobnym sprzętem co BARTEK_GNO dysponuję, z tym, że jaxon casting express ct 200 mam przy Orionie 20-60 g. I tu plecionka  (dość gruba bo 30LB) Berkley’a ze starych zapasów i ta 120YD (110 m) w sposób wręcz wzorcowy wypełnia szpulę tego multika. Bez podkładu.
Natomiast przy jaxon perseus spin cast do 25g młynek Ryobi Ixorne T300 tu plecionka 14 LB też Berkley’a .
 
@Leszek nawija na mokro przy lekkim naciągu jaki wobler pływający powoduje zaś metoda @IMMORTAL jest skuteczna pod warunkiem, że na suchej plecionce jest wykonywana i to niestety kilka razy musimy wykonać szczególnie plecionki Jaxona które mają wybitne tendencje do skręcania.  Robię to na łące gdzie można rozwinąć około 120 metrów.
Jest dość ciekawy i prosty sposób złagodzenia skręcania linki przez odpowiednie podgięcie drutu w wirówce.
Pozdrawiam.
Zapisane
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #25 : 22 Października 2007, 19:42:11 »

@Czesław W. Fakt, na łące są lepsze efekty  Kiss
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
BARTEK_GNO

Wiadomości: 67


GNIEZNO


« Odpowiedz #26 : 22 Października 2007, 19:58:09 »

Dzięki wszystkim za pomoc  ok Teraz muszę zamówić plecionkę i na...  Fishing
Zapisane

POZDRAWIAM
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #27 : 23 Października 2007, 07:06:25 »

Mleko, co to za plecionka Jaxona za 90 zł  Cool Shocked Huh, tyle kosztuję na serio czy w jajo Cię zrobili ?
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #28 : 23 Października 2007, 07:09:23 »

 Może za 250 metrów Roll Eyes ,gdzieś widzialem ale nie pamiętam gdzie  Laughing
« Ostatnia zmiana: 23 Października 2007, 07:15:12 wysłane przez golsyl1980 » Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #29 : 23 Października 2007, 07:23:03 »

Mleko, co to za plecionka Jaxona za 90 zł  Cool Shocked Huh, tyle kosztuję na serio czy w jajo Cię zrobili ?

Teraz tez mi glupio ale wtedy nie mialem pojecia o plecionce i wszystkie wtedy z Jaxona tyle kosztowały.
Ona bylo do pierwszego multika w życiu...

Wiem wiem za dużo dałem...
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!