http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 08:23:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Nowe aku
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Nowe aku  (Przeczytany 14697 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« : 04 Listopada 2007, 21:28:37 »

Jako, że na ostatnim zlocie mój oryginalny aku minn koty 80Ah po 5 latach napędzania minn koty 40Lbs padł na ryj definitywnie zacząłem szukać nowego.
Co powiecie o tym SBL 100 12i  (sh) waga30kg  i o tym SB 100- 12i waga 34 kg Zauważyłem, że różnią się  literkami w oznaczeniu wagą i żywotnością. Ja tego nie bardzo rozumiem o co tu chodzi.?  Huh Niby ta sama moc i opis techniczny taki sam a jednak czymś się musza róznić skoro cięższy ma krótszą żywotność. Tongue
No i jeszcze jeden od innego sprzedawcy z zupełnie innymi oznaczeniami  CTL 100Ah 12V
Chcę zakupić aku który będzie dzielnie napędzał silnik przez cały dzień poprzedni nie wykazywał takich chęci  Tongue nie wiem czy czasem ta "setka" też nie będzie za mała do endury 40Lbs z założoną większą śrubą niż oryginał.?

 Ojej zagapiłem się i nie w tym miejscu zacząłem wątek w związku z tym prosze adminka o przeniesionko do "Sprzętowego".  Beer


Pozwoliłem sobie przerzucić źle umieszczony wątek w poprawne miejsce. Grin
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #1 : 04 Listopada 2007, 22:30:14 »

Pozwoliłem sobie przerzucić źle umieszczony wątek w poprawne miejsce. Grin

Co chyba oznacza, że mamy nowego moderatora?  ok
Zapisane

Pozdrawiam
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #2 : 04 Listopada 2007, 22:32:37 »

Cytat: JJ
Co chyba oznacza, że mamy nowego moderatora?  ok

 A gdzie tam  Laughing Laughing Źle może określiłem  Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #3 : 05 Listopada 2007, 22:53:07 »

Witaj Zamker miałem też problem z aku.Używałem żelówki 80, do silnika o uciągu 32 lbs . Moja łódź waży na wodzie w pełnym uzbrojeniu około 450 kg. Żelówa padła po czterech sezonach ( eksploatacja zgodna z zaleceniami producenta ) ,po konsultacjach z elektrykami nabyłem aku firmy Baner 180 amh.Używam go intensywnie od marca tego roku ,czytaj min. 2wyjazdy na wodę w tygodniu,lub częściej. Jak na razie 0 % narzekań.Jedyną wadą jest jego masa. Znalazłem kiedyś w interku zasady doboru akumulatorów w zależności moc w lbs. a pojemność aku ,z tego co pamiętam do twojego silnika zalecano uku min 140-160 amh.Pozdrawiam wełpa.




Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #4 : 06 Listopada 2007, 19:30:25 »

Cytat: wełpa
Witaj Zamker miałem też problem z aku.Używałem żelówki 80, do silnika o uciągu 32 lbs . Moja łódź waży na wodzie w pełnym uzbrojeniu około 450 kg. Żelówa padła po czterech sezonach ( eksploatacja zgodna z zaleceniami producenta ) ,po konsultacjach z elektrykami nabyłem aku firmy Baner 180 amh.Używam go intensywnie od marca tego roku ,czytaj min. 2wyjazdy na wodę w tygodniu,lub częściej. Jak na razie 0 % narzekań.Jedyną wadą jest jego masa. Znalazłem kiedyś w interku zasady doboru akumulatorów w zależności moc w lbs. a pojemność aku ,z tego co pamiętam do twojego silnika zalecano uku min 140-160 amh.Pozdrawiam wełpa.

 No właśnie ze względu na masę aku jaki zadowoli mój silnik pomyslałem sobie, że zakupię dwa identyczne o mniejszej pojemności powiedzmy po 80Ah a co za tym idzie sporo lżejsze od jednego kolosa. Co mi to da.? A no to, że często łowie w "kałuży" 60 ha i używam silnika tylko do dryfu na I biegu i dotychczasowa 80-dziesiątka starczała bez problemów zaś na większą wodę mogę zabierać obydwa co zapewni mi odpowiedni zapas energi. Połączone równolegle mostkiem dadzą mi potrzebne 160 Ah  ok no i załadowac je na łódkę nie będzie tak ciezko a z praktyki wiem, że ustawione "każdy na swojej burcie" bardzo poprawiają stabilność łódki . ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #5 : 08 Listopada 2007, 20:34:47 »

Ćześć Zamker co sądzisz o założeniu maksymizera do silnika.Wysłałem właśnie swój motorek do założenia tego ustrojstwa.Nie wiem czy dobrze inwestuję .Wyjdzie w praniu .Sorrka za off topic ale może ktoś z użytkowników forum ma doświadczenie z taką modernizacją. Pozdro wełpa  l
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #6 : 08 Listopada 2007, 21:03:13 »

Wełpa naprawdę niegłupia myśl tylko czy opłacalna ile to kosztuje.??  Mam w planie na koniec przyszłego roku zakup którejś  minn koty z serii maxum i może nie warto zakładać maksia??
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #7 : 08 Listopada 2007, 21:27:09 »

Zamker koszt założenia to 280 pln. plus przesyłka kurierska .Gość zapewnia że jeśli silnik dostarczą do 12 to odsyła w ten sam dzień.Wypróbuje patent i zdam relacje.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #8 : 08 Listopada 2007, 21:30:36 »

Cytat: wełpa
Zamker koszt założenia to 280 pln. plus przesyłka kurierska .Gość zapewnia że jeśli silnik dostarczą do 12 to odsyła w ten sam dzień.Wypróbuje patent i zdam relacje.

 Hmmmm no to mi "zabiłeś ćwieka"  No dobra spróbuj jak to działa i najprawdopodobniej się skuszę i ja. ok Laughing No i wtedy moja opcja z dwiema 80Ah aku była by jak najbardziej słuszna. Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #9 : 08 Listopada 2007, 21:53:04 »

Test będzie po niedzieli,ale zdam relacje.Jak będziesz potrzebował namiary na serwisanta puszczę na priv.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #10 : 08 Listopada 2007, 22:04:08 »

Cytat: wełpa
Test będzie po niedzieli,ale zdam relacje.Jak będziesz potrzebował namiary na serwisanta puszczę na priv.

 Namiary bardzo chętnie poprosze. ok i czekam na test. Beer Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #11 : 08 Listopada 2007, 22:18:52 »

Test będzie .Tylko nie wiem jak z czasem ,chociaż na pewno będzie z pełnym obciążeniem i (B)i Fishing Laughing relacja pewna.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #12 : 13 Listopada 2007, 23:01:02 »

Niestety test silnika musi być przełożony na koniec listopada .Siła wyższa (chrziny mojej małej córci),ale później trzy dni urlopu i pełen czad w nadarzycach.Opiszę szczegółowo zalety i wady nowego patentu.Jeżeli ktoś będzie zainteresowany taką przeróbką mogę udostępnić namiary na priwa.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #13 : 13 Listopada 2007, 23:04:29 »

Cytat: wełpa
Niestety test silnika musi być przełożony na koniec listopada .Siła wyższa (chrziny mojej małej córci),ale później trzy dni urlopu i pełen czad w nadarzycach.Opiszę szczegółowo zalety i wady nowego patentu.Jeżeli ktoś będzie zainteresowany taką przeróbką mogę udostępnić namiary na priwa.pozdro wełpa.

 Czekam niecierpliwie na wyniki testów.  ok Fishing Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #14 : 14 Listopada 2007, 05:31:35 »

Zamkerku..mnie Hillo doradził dwie 6 x195 Ah do silnika t54   naprawdę super sie spisują...cały dzień plywania po Przeczycach i nie robi na aku żadnego wrażenia...następny dzień na tresnej i nic ...dalej ciagnie.....chyba godne polecenia.... ok Laughing Fishing Fishing Fishing Beer
Zapisane

małopolska team...
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!