http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 13:04:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Trinity - oliwka do łożysk
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Trinity - oliwka do łożysk  (Przeczytany 14156 razy)
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #45 : 25 Lutego 2008, 18:30:33 »

Ja rezygnuję z 3 ale chociaż jedną..by kupił...
Zapisane

małopolska team...
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #46 : 25 Lutego 2008, 20:23:43 »

Chłopacy, żeby nie przeciągac, za to, ze byłem ostatni, że tak powiem rzutem na taśmę się załapałem to rezygnuje na razie, wtedy przy następnym zamówieniu będę się pisał pierwszy Smiley. Jeżeli w tym sklepie JJ jest jakis dobry i sprawdzony smar do multików to ewentualnie w zamian bym wziął...ale to jak juz uważasz...Pozdrawiam
Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #47 : 25 Lutego 2008, 20:26:06 »

Tomek sądzę że już tyle osób zrezygnowało z części zamówienie że starczy swobodnie i dla Ciebie  ok
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #48 : 25 Lutego 2008, 22:18:12 »

Tam jest 68 produktów w kategorii 'Oil & grease'. Z tego spora część to smary. Który się nadaje do multików??? Nie wiem. Oliwka była sprawdzona.
Oki, wysłane zostanie 17 sztuk oliwki, z podziałem nie powinno być problemu ok
Zapisane

Pozdrawiam
tonacja

Wiadomości: 36

Głusko i okolice


« Odpowiedz #49 : 25 Lutego 2008, 23:06:14 »

Ahoj.
nie wiem czy jeszcze ktoś odwiedza ten post ale mam pytanie czym sie charakteryzuje oliwka do multików. rozumiem że do łożysk ale nie rozumiem czemu kupować z super zagranicznych sklepów taki samr skoro można kupić np: szwecki smar volvo albo zwyczajny smar (byle oryginalny np: Bp, svedol, shell). są super trwałe i tak mocno przylegają do łożysk że trudno je całkowicie zetrzeć nawet szmatką. no chyba że chodzi o to aby smar był dosyć plynny ale wtedy jest niezastąpiony wd-40. pozdrawiam i jak ktoś to przeczyta to poprosze o jakieś wyjaśnienie.

Zapisane
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #50 : 26 Lutego 2008, 01:43:24 »

Specyfiki typu WD 40 służą bardziej do czyszczenia niż smarowania. Kiedyś "nasmarowałem" takim łożyska w starym Shina Raiders, nad wodą chodziły strasznie głośno Smiley
A do łożysk, to tylko oliwka, dzięki czemu zmniejsza tarcie i pozwala cieszyc sie zabawą z multikiem ok
Podejrzewam, że Trinity jest rzadsza, dzięki temu jeszcze bardziej rozpędzi szpulkę, co ma chyba największy wpływ pod czas łowienia lżejszymi wabikami Smiley
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #51 : 28 Lutego 2008, 09:46:34 »

Swoją drogą to ciekaw jestem jak wygląda porównanie takiej oliwki z olejem dobrej klasy - np. silnikowy, pełen syntetyk. Rozmawiałem nie tak dawno z mechanikiem precyzyjnym i twierdził, że do smarowania niewielkich łożysk (czy to ślizgowych, czy kulkowych lub walcowych) on używa od dawna dobrego oleju silnikowego. Podobno nie wysycha (jak niektóre specyfiki do maszyn itp), ma odpowiednią lepkość itp.

A co do WD-40, to wielokrotnie już mówiono, że on się nadaje JEDYNIE do rozruszania/uruchomienia/wyczyszczenia a nie do smarowania. Zresztą wystarczy zobaczyć co z kropli tego specyfiku zostaje po dwóch dniach (np. na szybie) - jedynie plamka. Na pewno nie należy nim smarować urządzeń i przekładni na których nam zależy...

Pozdrawiam,
Zet.
« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2008, 09:48:47 wysłane przez zygmunt » Zapisane

Wodom cześć!
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #52 : 28 Lutego 2008, 10:39:51 »

Olej silnikowy nie nadaje sie do multikow, jest zbyt lepki.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #53 : 28 Lutego 2008, 17:46:02 »

Olej silnikowy nie nadaje sie do multikow, jest zbyt lepki.

Rozumiem, że przez to skraca długość rzutu? Bo lepkość sama w sobie jest chyba korzystnym zjawiskiem (nawilżone łożysko trwale jest smarowane). Porównując gęstość oleju syntetycznego i oliwki ABU organoleptycznie wielkiej różnicy nie widzę...
Zapisane

Wodom cześć!
tonacja

Wiadomości: 36

Głusko i okolice


« Odpowiedz #54 : 28 Lutego 2008, 18:49:52 »

No dobrze. ten wd-40 to był zły przykład. ale na swe usprawiedliwienie powiem ze dawno nie urzywałem tego cuda i mi sie troche zapomniało. zato znam inny specyfik. zwie sie ballistol. używam go do smarowania dość precyzyjnych mechanizmów i daje bardzo dobre własności. jest po rozpyleniu płynem ale jak juz przylgnie to nie trzyma piknie i smaruje. z penościa nie spływa bardziej niż olej silnikowy.  ok
Zapisane
Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #55 : 28 Lutego 2008, 18:55:07 »

A ja ostatnio spróbowałem taki SPECYFIK i jestem pozytywnie zaskoczony. Zresztą chyba @golsyl juz kiedyś wspomniał o takowym olejku  Roll Eyes
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #56 : 28 Lutego 2008, 18:59:55 »

Olej silnikowy nie nadaje sie do multikow, jest zbyt lepki.

Hm, olej silnikowy byłby chyba najlepszy, prawie nieograniczone możliwości dostosowania do temperatury i wagi przynęt  Grin
Zapisane

Pozdrawiam
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #57 : 28 Lutego 2008, 19:19:42 »

A ja ostatnio spróbowałem taki SPECYFIK i jestem pozytywnie zaskoczony. Zresztą chyba @golsyl juz kiedyś wspomniał o takowym olejku  Roll Eyes

używałem pożyczonej od mamy oliwy do maszyn do szycia, co prawda do zwykłych kołowrotków ale spisywała się całkiem nieźle tyle że bardziej (niż np oliwka dołączana do Abu), "łapała" kurz i inne zanieczyszczenia - subiektywne odczucie  Tongue
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #58 : 28 Lutego 2008, 19:27:10 »

Własnie sprawdziłem łożyska w ABU na którym testowany był olej - informuję, że kurzu brak  Laughing
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #59 : 28 Lutego 2008, 19:32:50 »

Własnie sprawdziłem łożyska w ABU na którym testowany był olej - informuję, że kurzu brak  Laughing

 Tongue Tongue  Tongue

pozdrawiam Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!