http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 18:39:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Multik na Bolki.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Multik na Bolki.  (Przeczytany 18298 razy)
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #15 : 16 Stycznia 2008, 08:08:00 »

@wizard
Jeśli chodzi o łowienie bolków to dam Ci dobrą radę- zostań przy stałej szpuli. Jeśli juz naprawdę upierasz się przesiąść na multika to sensowne wydają się albo Metanium MG7 albo Curado 201 z większym przełożeniem (raczej ze wskazaniem na ten pierwszy). Poza tym prawie konieczne wydaje się zrezygnowanie z Perseusa na rzecz innego dłuższego kijka (tak około 2,5 metra). Oczywiście, że da się innymi multikami i krótkim kijem ale nie będzie to łowienie ani komfortowe, ani sprzęt dedykowany interesującej Cię rybie.
PS. Chcąc uprzedzić krytyczne głosy, powyższe twierdzenie jest wynikiem doświadczeń zarówno moich jak i moich kolegów.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #16 : 16 Stycznia 2008, 08:44:37 »

Polecam Metanium Mg7
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #17 : 16 Stycznia 2008, 08:47:33 »

Dłuższe kijki dostaniesz spokojnie w sklepikach internetowych - ceny bardzo przyzwoite, nawet do 200zł.
A do rozmyślań nad kołowrotkiem to wydaje mi się, że można dołączyć Ryiobi Ixorne.
Przełożenie jest ważne ale sprawdzaj zawsze nawój na 1 obrót korby - można się czasem zdziwić.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #18 : 16 Stycznia 2008, 08:49:17 »

Moja propozycja jest ekonomiczna  Laughing
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #19 : 16 Stycznia 2008, 09:57:10 »

Wszystkie parametry Mg7 predestynują go do takiego łowienia - średnica i waga szpuli, przełożenie. Tym multikiem naprawdę wygodnie można oddawać dalekie rzuty wabikami 7-30g. Do tego kijek 7-8' i nad wodę ok
Zapisane

wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #20 : 16 Stycznia 2008, 13:54:59 »

Wszystko pieknie rozpisaneee , ale na mg7 to moge sobie poki co tylko pomarzyc.
Chyba ze ! moderatorzyyy zorganizuja skladke na moja rzecz Wink Fishing Beer ok

Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #21 : 16 Stycznia 2008, 14:02:15 »

A o jakiej kwocie rozmawiamy?
Zapisane

wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #22 : 16 Stycznia 2008, 14:10:37 »

400 zl
Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #23 : 16 Stycznia 2008, 15:48:54 »

No to niestety mały masz wybór. Radzę dozbierać i kupić np. Scorpiona/Curado 101.
Zapisane

wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #24 : 16 Stycznia 2008, 15:57:37 »

Chyba ze wstrzymam sie do wakacji , a w ten okres moze wpadnie cos gotowkiii , ktora sprawi ze bede mistrzem w polowie boleni w metodzie castingowej ... ahh alez to brzmi  Cool Cool Grin Grin
Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #25 : 16 Stycznia 2008, 17:12:30 »

Curado 101 przy dzisiejszym kursie dolara razem z wysyłką niewiele przekroczy 400PLN.
Zapisane

Pozdrawiam
wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #26 : 16 Stycznia 2008, 17:23:24 »

Masz racje @JJ , ale jesli chce rozpoczac igraszki z boleniami metoda castingowa to rowniez musze zakupic  dluzsza wedkeee ...
A kosztyy rosna wraz z apetytem  Undecided Embarrassed
Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #27 : 16 Stycznia 2008, 18:35:16 »

Curado 101 przy dzisiejszym kursie dolara razem z wysyłką niewiele przekroczy 400PLN.

 Curado kosztuje 200 $ ,to wydaje mi się że z przesyłką jednak przekroczy 400 zł. o dość sporo  Undecided .chyba ,ze na E-Bay-u jakaś okazja się trafi  Tongue .

 Poprawiam się  @JJ,znalazłem taniej na E-Bay-u - 144 $ plus przesyłka  ok.
« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia 2008, 18:56:20 wysłane przez golsyl1980 » Zapisane
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #28 : 18 Stycznia 2008, 10:30:03 »

Wizard
Pisałeś we wstępie, że łapałeś bolki na stałą szpule...Mam pytanie-miałes kiedyś okazję tak ogólnie łapać na multika? I od razu drugie pytanie-czy poza bolkami i łowiskiem które wymaga dalekich rzutów w razie jak multi Ci się nie sprawdzi znajdzie inne zastosowanie, czy tylko boleniom czas poświęcasz?

@Tomek72
Na odcinku Wisly w ktorym lowie , sa wielkie bolenie i jakos tylko ciagnie mnie do nich ...
A jak nie uda mi sie lowic bolenie ma multik to ... bolenie szarowka pieknie zeruja wzdluz opaski Wink
Zawsz cos sie wymysli , ew jesli chodzi o multik to moze sie wstrzymam do lataaa i wtedy zakupie jakas machinee Smiley

zdr
wizard
Wizard, tak myślę i myśle co Ci tu doradzić...propozycje które juz dostałeś npMG7 ...są chyba takimi najberdziej optymalnymi...ale łowienie bolenia jak sam na pewno wiesz jest specyficzne...Akurat w tej chwili, w tym momencie oddać rzut daleki, precyzyjny...gdzie adrenalina pikuje do góry...hmmmm-aż się boje powiedzieć.... Smiley i chyba tym kierował się Smaczek...i źle Ci nie radził...Widzę że na zloty nie jeździsz, a tam byś mógł porzucać, popróbować.Moe przesłać Ci metaniuma na powiedzmy max miesiąc...zobaczysz sobie popróbujesz..odeślesz..koszt przesyłki ubezpieczonej w jedną stronę...Przemyśl i jak coś to wal śmiało na prv.
Zapisane
wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #29 : 18 Stycznia 2008, 11:19:11 »

Tomek72
Wielkie dzieki za pomoc , ale sam wiesz jak jest z Polska pocztaaa , troche sie obawiam ze cos moze sie stac z paczka
A ja pieniedzy nie mam Sad , a na zloty postaram sie jezdzic wraz z @kleniarzem  Beer ok .
Najwyzej kupie multika do polowu szczupakaaa , ktory tez wystepujee w moich wodach ...

zdr
wizard
Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!