http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 06:57:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  SHIMANO CURADO 101d a SCORPION 1001
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: SHIMANO CURADO 101d a SCORPION 1001  (Przeczytany 21174 razy)
-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« Odpowiedz #15 : 03 Stycznia 2008, 16:27:41 »

Pewnie że dobrze!!! Co powiesz na wypad na pstrągi na Białą Przemszę SBAIG kiedy skończy się okres ochronny?
Zapisane
sbaig

Wiadomości: 357


Górny Śląsk


« Odpowiedz #16 : 03 Stycznia 2008, 19:14:45 »

Jestem na tak, przyjechał bym z Szczupłym M jak będzie mu pasować ok
Zapisane

Pozdrawiam, Sławek
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #17 : 04 Stycznia 2008, 12:29:24 »

Czy ma ktoś na forum oba multiki i scorpiona i curado. ?? Chodzi mi o kilka zdań porównawczych tych dwóch  multików.
Cześc Zamker
W sumie chłopacy napisali wszystko. Jak masz juz scorpiona 1001 to przejście na 101d nie zawiele Ci szczęscia przyniesie, choć nigdy nie można powiedzieć, że nic  Laughing. Próbowałem ostatnio te dwa multiki pod kątem odległości przy tej samej wędce i lince. Powiem krótko -nie da się odpowiedzieć jednoznacznie z którego dalej. Szpulka curado 13gr, scorpion prawie 14 (na mojej wadze), co przemawia teoretycznie za curado, ale zupełnie inny system odsrodkowy i zupełnie inne bloczki powoduja, że miarodajne porównanie jest tylko z wyłączonymi bloczkami przy obu multikach (ja nie mam takiej powtarzalności by bez bloczków stwierdzić, który z tych multików rzuca dalej-dla mnie bardzo porównywalnie. Ale co się może okazać jak włączysz bloczek w curado i w scorpionie. Bloczek SVS jest zupełnie inny niż VBS (moim zdaniem) bloczek w scorpionie (z panela zewnętrznego) hamuje słabiej niż bloczek w curado. Dla pewnych wagowo wabików i odpoiedniej lotności okazało się, że scorpion rzuca minimalnie dalej. Możliwości jest naprawdę dużo i odpowiedzieć jednoznacznie się nie da. Ja odciązam szpulę w curado, na razie doszedłem do 10,7gr, ale to nie koniec Smiley. Wieczorkiem pomierzę Ci szpulki dokładnie od scorpiona i curado i wrzucę na forum. Jak byś miał pytania albo będziesz przejeżdzał przez Toruń, zapraszam, najlepiej pewne rzeczy stwierdzić samemu ok Pozdrawiam
Zapisane
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #18 : 04 Stycznia 2008, 12:55:02 »

A Mleczko znowu poluje na Scorpiona.Ciekawe bo o ile pamiętam miało być Mg 7.
Pozdrawiam.Paweł.
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #19 : 04 Stycznia 2008, 13:09:12 »

Czy ma ktoś na forum oba multiki i scorpiona i curado. ?? Chodzi mi o kilka zdań porównawczych tych dwóch  multików.
Cześc Zamker
W sumie chłopacy napisali wszystko. .......

 Tomku dzięki wielkie za sporą garść sprawdzonych informacji.  ok Beer Tak czułem, ze oba te multiki różnią tylko drobniutkie niuanse. Pozostanę przy swoim scorpionie MG a na dniach zacznę modyfikować szpulkę. Spróbuję tak jak i Ty ją odciążyć. Planu jeszcze nie mam jak to zrobić ale napewno będzie to usuwanie przez wiercenie zbędnego ciężaru. Czekam na odpowiednie urządzonko pomiarowe i sprawdzę grubość bocznych ścianek szpulki może i tam jest małe zbędne "sadełko" do zeszlifowania.?  Laughing Kurcze nie mam drugiej szpulki wtedy bym bardziej poszalał z próbami bez obaw że zostanę na sezon tylko z ramą multika. Laughing Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #20 : 04 Stycznia 2008, 13:15:42 »

Możesz dokupić szpulkę za ok.45$ ok
Zapisane

zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #21 : 04 Stycznia 2008, 13:22:47 »

Cytat: Buri
Możesz dokupić szpulkę za ok.45$ ok

 Przy obecnym kursie dolara nie jest to zawrotna suma. Podliczę zaskórniaki i pomyślę. Roll Eyes

ps. A tak przy okazji to już ten gość ma te zestawy do smarowania. ?? Huh Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #22 : 04 Stycznia 2008, 13:26:48 »

Niestety Sad
Zapisane

tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #23 : 04 Stycznia 2008, 19:01:40 »

Pomierzone  Grin
Szpulki są wymiarowo identyczne.
śr. wew. 20,6 śr. zew. 32,7 szer. wew. 20,3mm Mogłem się gdzieś majtnąć o 0,1mm. Pozdrawiam
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #24 : 04 Stycznia 2008, 19:04:27 »

Cytat: tomek72
Pomierzone  Grin
Szpulki są wymiarowo identyczne.
śr. wew. 20,6 śr. zew. 32,7 szer. wew. 20,3mm Mogłem się gdzieś majtnąć o 0,1mm. Pozdrawiam

 Noooo to skoro  od curado jest odrobinę lżejsza to tylko i wyłącznie dzięki temu że ścianki ma cieńsze albo większy ażur. Tak myślę bo nie miałem możliwości porównać ich na żywo.  ok A to utwierdza mnie tylko w przekonaniu ze szpulkę od scorpionka można sporo odchudzić  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #25 : 04 Stycznia 2008, 19:06:37 »

myślę, że szpulka w scorpionie może być nawet lżejsza minimalnie, ale 4x4  SVS w scorpionie trochę waży  Undecided Laughing ok
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2008, 19:08:08 wysłane przez tomek72 » Zapisane
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #26 : 04 Stycznia 2008, 19:10:06 »

Kurcze, mieszają mi się te SVS-y z VBS-ami już:)
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #27 : 04 Stycznia 2008, 19:13:23 »

.... ale zupełnie inny system odsrodkowy i zupełnie inne bloczki powoduja, że miarodajne porównanie jest tylko z wyłączonymi bloczkami przy obu multikach ....

A nie masz do Curado dodatkowych bloczków? Z 201 dostałem chyba z 2 dodatkowe komplety. Może by się udało dopasować tak by były jak najbliższe tym ze Scorpiona. Hm, tylko czy to coś by dało??
Zapisane

Pozdrawiam
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #28 : 04 Stycznia 2008, 19:23:48 »

.... ale zupełnie inny system odsrodkowy i zupełnie inne bloczki powoduja, że miarodajne porównanie jest tylko z wyłączonymi bloczkami przy obu multikach ....

A nie masz do Curado dodatkowych bloczków? Z 201 dostałem chyba z 2 dodatkowe komplety. Może by się udało dopasować tak by były jak najbliższe tym ze Scorpiona. Hm, tylko czy to coś by dało??
JJ, mam tez zapasowe do Curado, ale takie same jak w multiku tylko zapasowe i  są też cięższe. Oczywiście można kombinować, może dopasować od jakichś innych multiplikatorów, czy to coś da..hmmm ciężko powiedzieć...myślę, że minimalnie tak....Jeżeli jest różnica między standardowymi a cięższymi, to czemu nie ma być różnicy między standardowymi a lżejszymi...?!
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #29 : 05 Stycznia 2008, 10:39:27 »

Ja żeby odchudzić szpulke zciągnołem tek 'kapki' ( bloczki )
Chyba wiele to nie dało  Undecided
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!