http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 13:29:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Okulary polaryzacyjne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Okulary polaryzacyjne  (Przeczytany 14712 razy)
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #60 : 16 Marca 2013, 17:22:16 »

Odświeżę temat.


Ostatnimi czasy bywałem nad wodą z nakładkami Solano - na okularach korekcyjnych. Rzekomo są one polaryzacyjne...

Biorąc pod uwagę komfort - a właściwie jego brak, doszedłem do wniosku, że pora przejść na soczewki jednodniowe + zwykłe okulary.

No i teraz prośba. Czy ktoś ma jednoznacznie dobre doświadczenia z okularami z przystępnej półki cenowej?

Dragon, Jaxon, Daiwa albo Solano(chociaż tę firmę wolałbym zostawić w spokoju)? Jakiekolwiek okulary w cenie 40-100 zł potrafią spełnić swoją rolę? Kiełży nie muszę widzieć, chodzi o w miarę podstawowy komfort, np w trakcie brodzenia.

pozdrawiam i z góry dzięki za każdą sugestię
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #61 : 16 Marca 2013, 17:42:42 »

Swego czasu moja żona kupiła mi na allegro okulary polaryzacyjne Polaroid. Są dość mocno przyciemniane więc raczej na duże słońce. Kosztowały coś koło 100pln.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #62 : 16 Marca 2013, 18:07:40 »

u mnie dża daje radę... jako że notorycznie łamię (siadam) okulary, w pełni spełniają swoją rolę  Cool widać, co ma być widać i są lekkie. a cena - rewelacyjna  ok

ps. jako siedzisko są nawet wygodne...
Zapisane

Tomek
garowy

Wiadomości: 389


I tu i tam...


« Odpowiedz #63 : 16 Marca 2013, 18:36:18 »

Wojciiech czyżby jakieś uprzedzenia do Solano? Po Twoim poście zwątpiłem a byłem o włos od zamówienia w lokalnym sklepie bryli tej firmy.
Zapisane

Honneur et fidélité
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #64 : 16 Marca 2013, 18:56:10 »

Mam nakładki Solano, wprawdzie nie kupowałem w wędkarskim - tylko u optyka.

No i szczerze mówiąc, w porównaniu z okularami Brendy, których używam do biegania(a przetestowałem na rybach) - wypadają baaaardzo słabo. Niby coś tam dają, ale naprawdę szału nie ma...
Zapisane
PLECIONA

Wiadomości: 679


Denmark

ZIG ZAG Action!


WWW
« Odpowiedz #65 : 16 Marca 2013, 19:06:33 »

Mam nakładki Solano, wprawdzie nie kupowałem w wędkarskim - tylko u optyka.

No i szczerze mówiąc, w porównaniu z okularami Brendy, których używam do biegania(a przetestowałem na rybach) - wypadają baaaardzo słabo. Niby coś tam dają, ale naprawdę szału nie ma...
Zgadzam się. Kupiłem dwie sztuki Solano na próbę. Brąz i ciemne. Moim i tylko moim zdaniem wypadają gorzej niż Dża za 30zł, które kiedyś miałem. Za sztukę Solano płaciłem +/-60zł. Drugi raz nie kupię.
P.S.
Brendy niezłe- mam do auta i polecam.
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #66 : 16 Marca 2013, 19:10:48 »

Czy te okulary (nakładki) Solano w ogóle polaryzują światło? czy z innego jeszcze powodu uważacie że są do d...?
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #67 : 16 Marca 2013, 19:11:59 »

Swoją drogą przydały by mi się jeszcze jakieś jasne na zachmurzone dni.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #68 : 16 Marca 2013, 19:13:28 »

No jak dla mnie to coś tam polaryzują, ale bez szału.

Łowię na małej rzeczce - powinny wystarczać, rzeczywistość jest inna... Roll Eyes

Pleciona, dzięki za opinię, przynajmniej teraz wiem, że to z Solano a nie ze mną jest coś nie tak Beer
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #69 : 16 Marca 2013, 19:33:47 »

No jak dla mnie to coś tam polaryzują, ale bez szału.

Łowię na małej rzeczce - powinny wystarczać, rzeczywistość jest inna... Roll Eyes

Pleciona, dzięki za opinię, przynajmniej teraz wiem, że to z Solano a nie ze mną jest coś nie tak Beer

Jest bardzo prosty test jakości i co za tym idzie skuteczności takich wyrobów. Potrzebny jest dowolny wyświetlacz ciekło-krystaliczny  np. zegatek. Umieszczamy "szkło" równolegle do wyświetlacza i obracamy w tej płaszczyźnie. Jeśli zachodzi prawidłowa polaryzacja, w pewnym momencie cyfry na wyświetlaczu znikają, obraz robi się czarny.
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Radbraw

Wiadomości: 169


« Odpowiedz #70 : 17 Marca 2013, 00:41:26 »

Wojciiech kup sobie Polaroidy z tańszych okularów najlepsze za 100 można coś znaleść.
Bob opisał najprostszy i najlepszy sposób.  ok
Zapisane
kajtelek2

Wiadomości: 34

TGB-Mielec


« Odpowiedz #71 : 22 Marca 2013, 16:03:55 »

Ja kupiłem parę sezonów temu okularki u Gawlika  z myślą o łapaniu pstrągów, i przyjadą mi się w słoneczne dni na ponton.
Zapisane
brrif

Wiadomości: 129

Haarlem, Śląsk


« Odpowiedz #72 : 22 Marca 2013, 21:46:55 »

No jak dla mnie to coś tam polaryzują, ale bez szału.

Łowię na małej rzeczce - powinny wystarczać, rzeczywistość jest inna... Roll Eyes

Pleciona, dzięki za opinię, przynajmniej teraz wiem, że to z Solano a nie ze mną jest coś nie tak Beer

Jest bardzo prosty test jakości i co za tym idzie skuteczności takich wyrobów. Potrzebny jest dowolny wyświetlacz ciekło-krystaliczny  np. zegatek. Umieszczamy "szkło" równolegle do wyświetlacza i obracamy w tej płaszczyźnie. Jeśli zachodzi prawidłowa polaryzacja, w pewnym momencie cyfry na wyświetlaczu znikają, obraz robi się czarny.

Albo stań przed bankomatem Grin
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!