http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 15:12:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Multiplikatory
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Multiplikatory  (Przeczytany 14782 razy)
castingowiec

Wiadomości: 57


« : 29 Stycznia 2007, 22:13:20 »

Witam wszystkich Kolegów multiplikatorowców!!!
Od kilku dni czytam Wasze forum i jest dość ciekawe . Ponieważ  od kilkunastu lat uprawiam wędkarstwo rzutowe , w tym dwie konkurencje multiplikatorowe to mam nadzieję, że nie raz będę mógł służyć Kolegom poradami jak również o te porady nie raz  bedę się zwracał. Te kilkanaście lat przeróbek multiplikatorów aby rzucić na zawodach jak najdalej na tym forum może troszkę się przydadzą. Tymczasem podaję stronkę  polskiego castingu www.castingsport.pl
Zapisane
bregande

Wiadomości: 257


Wrocław


« Odpowiedz #1 : 29 Stycznia 2007, 22:18:05 »

@castingowiec wietaj na forum Smiley Miło Cię tu widzieć, jesteś kolejnym wariatem, bo tak na nas patrzą nad wodą inni wędkarze ok ok Fishing Beer
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #2 : 29 Stycznia 2007, 22:19:45 »

Witaj na forum! Mam nadzieje, że dzięki Tobie będziemy rzucać jeszcze dalej ok Beer

Powiedz mi czy używasz multiplikatora do codziennego łowienia czy tylko do rzucania?
Zapisane

Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #3 : 29 Stycznia 2007, 22:22:56 »

...a nie szkoda tak rzucać multiplikatorami???  Wink Wink Grin Grin Grin Którą częścią kij wbija się po rzucie w ziemię?  Laughing Laughing


To był tylko żart, oczywiście... Laughing Beer Beer Beer Bez urazy... Swoja drogą zapoznałem się swego czasu z pozycją p. Turskiego - Wedkarstwo rzutowe, gdzie najbardziej zafrapowały mnie teorie trajektorii lotu przynęty w zależności od rodzaju tego czegoś na końcu żyłki... a na dodatek zależne od rodzaju wędziska... Sporo matematyki w tym jest.

Witaj na forum, korzystaj ile wlezie... spotkasz tu napewno CIEKAWYCH ludzi.  ok Fishing Fishing
Zapisane
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #4 : 29 Stycznia 2007, 23:06:25 »

Witam.
Mam już pierwsze pytanie do Kol. Castingowca (ale ja też się uważam  za castingowca  Grin) a właściwe to temat na dluższą rozprawkę najchętniej  Grin, mianowicie : długość kija castingowego a odległość rzutu. Lub bardziej konkretne pytanie- przy jakiej długości kija uzyska się maksymalną odległość rzutu? Co mówi na ten temat oficjalna wiedza naukowa? Bylbym wdzięczny za odpowiedź  Smiley
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2007, 23:08:03 wysłane przez Herman » Zapisane
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #5 : 29 Stycznia 2007, 23:32:15 »

Witam ponownie! Muszę  podziękować za miłe przyjęcie i stwierdzić .że jestem mile zaskoczony. Co do pytań to postaram się odpowiedzieć.
Po pierwsze to muszę się przyznać,że spinninguje tylko kołowrotkami spinningowymi  pomimo ,że w Mistrzostwach Polski w 2006 r. w dwuboju multiplikatorowym zdobyłem złoty medal.Jakoś nie mogę się przełamać do spinningowania multiplikatorem. Co do pytania kolegi Hermana to na zawodach używamy wedzisk o długości 3,2m do 3,6 m , są to raczej twarde karpiówki  o ciężarze wyrzutu od 3,5 lbs do 4,5 lbs. Ciężarkiem 18 gram uzyskujemy rzuty ok. 100 m i dłuższe ( w zalezności od warunków wietrznych). Zdecydowanie większe znaczenie w uzyskiwanych odległościach  ma przeróbka multiplikatora. Nieraz drobne  przeróbki powodują dłuższe rzuty o kilka metrów. Aktualnie do rzutów na odległość używamy multiplikatorów ABU Ambassadeur :SM 1600, 2500 C i 4500 C. A  teraz chyba przyszedł czas na shimano Antaresa DC7.
Co do przeróbek to już wyższa szkoła jazdy multiplikatorowej. Każda nacja przerabia po swojemu , Anglicy inaczej,Niemcy po swojemu a my też coś zawsze wymyślimy nowego, także raczej od czołówki światowej nie odstajemy.
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #6 : 29 Stycznia 2007, 23:35:45 »

Z antaresem to chyba jakies spore treningi czekają Was. Spróbuj łowienia z uzyciem multika, zajefajna zabawa, gwarantuje. Gratulacje ze złotego medalu, a przede wszystkim witam na forum.
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #7 : 29 Stycznia 2007, 23:48:22 »

Przykładowa przeróbka szpulki

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
perkoz
Gość
« Odpowiedz #8 : 29 Stycznia 2007, 23:50:45 »

Witaj na forum ok Nie zabardzo mogę dostrzec na czym polega różnica w tych szpulach Wink Beer Beer Beer
Zapisane
Yotaar
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 694


Jaworzno

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #9 : 29 Stycznia 2007, 23:51:26 »

Witaj Castingowiec!
Mamy nadzieję, że faktycznie wniesiesz dużo ciekawego na nasze forum. Chociaż... Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale...
My tu łobuzy jesteśmy, naszym  zywiołem jest uliczna rozróba - kastety, noże, pały  Wink Wink Wink. A Wy tam, to ... kulturyści. Piękne mięśnie, fikuśne majtasy i wymodelowane uśmiechy. Taka jest dla mnie różnica między wędkarstwm z multiplikatorem, a sportem ze strony castinsport.pl jak między tymi "sportami" wzmiankowamnymi wyżej. Co nie znaczy, że pewnie o samej technice rzutu wiesz wiecej niż połowa pasjonatów z tego forum. I mam nadzieję, że nie omieszkasz się swoim doswiadczeniem z nami dzielić.
Zapisane

Pozdrawiam
Yotaar
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #10 : 29 Stycznia 2007, 23:53:18 »

@perkoz
Oryginalna szpulka nie ma ani jednej dziury ok Laughing

@castingowiec
Komu można oddać szpulę do tuningu? Laughing Laughing Beer
Zapisane

Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #11 : 29 Stycznia 2007, 23:54:54 »

Castingowiec. Fajne szpulki! Powiedz mi jakich linek/zylek używacie do rzutów z kolowrotka staloszpulowego i multików. Chodzi mi o srednice i o to czy wogóle używacie jeszcze żyłek czy tylko plecionki? Fajnie, że tu trafiłeś. Będziemy mogli tu wyciągnąć od Ciebie wiele inforamcji, może nawet tych tajnych  Grin
Zapisane
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #12 : 30 Stycznia 2007, 00:03:53 »

Ponadto  każdy zawodnik przerabia multiplikatory po swojemu,Anglicy po swojemu,Niemcy po swojemu a my też zawsze coś nowego wymyślimy.  Odnośnie szpul to polecam stronke www.japantackle.com , na której w tuningu  kołowrotków są dość ciekawe  tuningowane szpule do kołowrotków ABU,Shimano czy Daiwy- mimo że ceny są dość wysokie (ok.80 $)to w naszym wypadku jesteśmy zmuszeni je zamawiać (konkurencja na zawodach robi to samo). Również można zamówić łożyska porcelanowe.Muszę przyznać, że Japońce w tej firmie trochę myślą. Co do pozostałych przeróbek to najważniejszą z nich jest otwieranie łożysk (przemywanie i wypłukiwanie smaru z łożysk w benzynie ekstrakcyjnej) a następnie minimalne smarowanie penetratorem typu WD-40. Anglicy napełniają łożyska po przemyciu bardzo rzadkim olejem. Natomiast Niemcy rzucają na suchych łożyskach. Ponadto pozostałe tuningowanie to takie same jak już opisane w artykule "Tuning Citici".
Chcąc daleko rzucać trzeba ciągle coś przerabiać, aby rzucić troszkę dalej - a na Mistrzostwach Świata czy Europy przgrywa się nieraz o 1 cm.
Pozdrawiam
Zapisane
perkoz
Gość
« Odpowiedz #13 : 30 Stycznia 2007, 00:07:20 »

Napisz czy rzucacie,co to jest,jaka gramatura ok Laughing
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #14 : 30 Stycznia 2007, 00:08:34 »

Dzięki.
Myślałem, że macie jakieś sekretne patenty Wink. Oliwki, różne łożyska...niektórzy z nas też kombinują Grin Żeby zyskać ten 1m albo minimalnie szybszy start szpulki Grin Gra warta świeczki ok. Różnica taka, że Wy to robicie na zawody a my dla "picu" Grin Ważne, że się rozwija! Popróbuj łowienia na casting na co dzień. Zobaczysz jaka to radocha. Rzucać już umiesz Grin
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!