http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 08:45:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Multiplikatory
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Multiplikatory  (Przeczytany 14779 razy)
HILO

Wiadomości: 291

Zabrze


« Odpowiedz #45 : 30 Stycznia 2007, 19:56:50 »

Witaj-Castingowiec.
Zapisane
Fat Fish

Wiadomości: 150

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #46 : 31 Stycznia 2007, 17:53:38 »

Co dają łożyska" jednokierunkowe" w szpuli Recorda   /pracują parami - przy rzucie  dwa w obudowie kołowrotka ,       przy zwijaniu dwa w szpuli ,  obydwie pary kręcą się zawsze w  jednym kierunku  jaki jest cel takiego działania/
Zapisane

pozdrawiam  Mariusz
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #47 : 31 Stycznia 2007, 19:51:01 »

czy ja wiem czy nei ma?? moja jest dziurawa jak ser szwajcarski a nie tuningowałem multka chyba ze to sie tyczy jakiś określonych modeli Huh

A jaki masz multik? Bo np. Daiwa Presso ma 'dziurawą' szpulę.
Zapisane

Pozdrawiam
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #48 : 31 Stycznia 2007, 19:51:53 »

Witaj Fat Fish!
Z opisu wynika,że chodzi Ci o kołowrotek ABU Rekord  RCN - wypust ABU z 2006 r. Co do pytania,  są to normalne łożyska kulkowe i kręcą się w obydwie strony, a nie jednokierunkowe.  Generalnie łożyska mają zadanie zmniejszyć opory toczenia, zarówno ośki kołowrotka jak i samej szpuli. Łożyska umieszczone w obudowie działają podczas zwijania żyłki i zmniejszają opory na osi.Natomiast łożyska w samej szpuli przenoszą opory toczenia podczas samego wyrzutu. Na pocieszenie mogę dodać ,że w szpuli osadzone jest jeszcze jedno łożysko wałeczkowe.
Pozdrawiam
Zapisane
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #49 : 31 Stycznia 2007, 20:00:10 »

Ażurowanie szpul czy ich nawiercanie ma za zadanie zmniejszyć jej ciężar.Praktycznie  wszystkie starsze modele nie mają szpul ażurowanych.Dopiero  od paru lat producenci multików zaczęli je ażurować, czy chodziło im o odciążenie szpul to na 100% nie mam pewności. Mają takie możliwości przy ich produkcji oraz możliwości materiałowe, że uważam to za bezprzedmiotowe.Mogliby zastosować więcej magnezu i tytanu i nie musielibyśmy tych naszych multików tuningować. Tylko nie wiadomo jaka byłaby wówczas cena.
Zapisane
HILO

Wiadomości: 291

Zabrze


« Odpowiedz #50 : 31 Stycznia 2007, 20:09:38 »

Castingowiec powiedz uczestnikom forum kto został M.Świata w rzucie w 2007r ,jaki team go sponsoruje i jakim multikiem pracował.
Zapisane
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #51 : 31 Stycznia 2007, 20:48:35 »

Przedstawiam pierwszą dziesiątkę z M.Świata z Irlandii w 2006 roku :
   
   odl. multi mężczyzn    FINAŁ
RK Stnr Name Nation Meter   
1 37 IWAI Takayasu JAP  101,62   
2 69 THAIN Peter GBR  100,62   
3 131 STEIN Ralf GER  100,08   
4 9 LARSON Bjoern R.  99,82   
5 134 KELTERER Erek GER  99,11   
6 66 KLAEUSLER Markus SUI  98,43   
7 130 NAGEL Jens GER  96,99   
8 51 RAJEFF Steve USA 91,50   
------------------------------------------Do finału kwalifikuje się pierwszych ośmiu zawodników z eliminacji i są to w/w wyniki finału
9 143 PAPRZYCKI Janusz POL 100,86     
10 71 NEWTON Hugh GBR 100,60 
Co do multików to   Japończyk IWAI Takayasu  rzucał ABU SM 1600, Anglik   THAIN Peter  ABU 2500 C
 i Niemiec  STEIN Ralf również ABU SM 1600.
Szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji na stronce www.castingsport.pl
Mistrzostwa Świata odbywają się co dwa lata, w br odbę=ędą się Mistrzostwa Europy w Szwecji natomiast Mistrzostwa Świata w 2008 roku rozegrane zostaną w KRAKOWIE.
 
Zapisane
Kamil

Wiadomości: 1477


Zabrze

Silesian Casting Team


WWW
« Odpowiedz #52 : 31 Stycznia 2007, 20:53:30 »

Witaj na forum Castingowiec  ok
Zapisane

Siemka
HILO

Wiadomości: 291

Zabrze


« Odpowiedz #53 : 31 Stycznia 2007, 20:57:10 »

Ponoć dwaj pierwsi są firmowani przez Shimano
Zapisane
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #54 : 31 Stycznia 2007, 21:00:15 »

Czy Japończyk  jest sponsorowany przez SHIMANO  to nie jestem przekonany -rzucał kołowrotkiem ABU a wędką  Daiwa Turnament SurfCast.  Natomiast Anglik jest testerem sprzetu firmy SHIMANO.
Zapisane
Fat Fish

Wiadomości: 150

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #55 : 31 Stycznia 2007, 22:05:33 »

Jeszcze jedno pytanko !
Zgadza się to jest ten model Recorda w tej chwili go rozkręciłem , w obudowie łożyska się kręcą tylko podczas wysnuwania , a wyciągając szpulę z osią można w niej pokręcić osią tylko w jednym kierunku co swiadczy o tym że podczas rzutu łożyska w szpuli nie pracują , łożyska w obudowie kręcą się jedynie gdy docisk hamulca bocznego jest zerowy i to nie zawsze /zależy od gęstości oleju/-techniczne sprawy bardzo mnie interesują ale tego rozwiązania nadal nie rozumię
Zapisane

pozdrawiam  Mariusz
castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #56 : 02 Lutego 2007, 13:14:49 »

Ciężko jest to wytłumaczyć na odległość, ale uważam że jesteś w błędzie. Łożyska w obudowie kręcą się tylko podczas obrotów ośki , tj. podczas zwijania i faktycznie mają obroty tylko w jednym kierunku. Ponieważ szpula osadzona jest luźno na szpuli i  po zwolnieniu blokady w obudowie cofa się sprzęgiełko, które automatycznie zwalnia szpulkę z zaczepu i wówczas wykonujemy rzut. W tym wypadku podczas rzutu łożyska także kręcą się tylko w jednym kierunku. Chyba że, po zwolnieniu blokady pokręcić szpulką do tyłu. Generalnie łożyska podczas obrotów  osi czy szpuli kręcą się tylko w jednym kierunku, ale nie sa to jakies łożyska jednokierunkowe-tak jest skonstruowany kołowrotek i przniesienie jego napędu i nie ma co sobie tym głowę zaprzątać. Poprostu tak jest.
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #57 : 02 Lutego 2007, 13:33:16 »

Ze zdjeć na wszej stronie stwierdzam ze multiplikatory w wedkarstwie rzutowym nie są tak popularne, muchówki słuza do rzucania w cel, ale wiekszosc do rzucania na dalsze odległosci uzywa stałoszpulowców?
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




castingowiec

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #58 : 02 Lutego 2007, 15:18:32 »

W dyscyplinie rzutowej uprawiamy dziewięć konkurencji, tj. :
-dwubój muchowy : konkurencja nr-1- rzut muchą do celu,konk.nr-2 - rzut muchą jednorącz na odległość,

- trójbój spinningowy : konk. nr-3 rzut ciężarkiem 7,5 grama do celu tzw.aremberg, konk. nr-4 rzut ciężarkiem 7,5 grama do celu tzw.skish spinningowy,konk. nr-5 rzut jednorącz ciężarkiem 7,5 grama na odległość,

-dwubój wyczynowy-odległościowy :konk. nr-6 rzut muchą łososiową oburącz na odległość,konk. nr-7 rzut spinningiem oburącz ciężarkiem 18 gram na odległość,

- dwubój multiplikatorowy :konk. nr-8 rzut ciężarkiem 18 gram do celu tzw.skish multi, konk. nr-9 rzut oburącz ciężarkiem 18 gram na odległość sprzetem multiplkatorowym.

Tak więc jak wynika z powyższych konkurencji, multiplikatory używamy tylko w dwóch konkurencjach, które zostały wprowadzone do rozgrywania na naszych zawodach w latach 90. Ale sukcezy sportowe na Mistzrostwach Świata czy Europy już w nich mamy. Co do sprzętu to jest on ścisle obwarowany przepisami "Regulaminu" z którym można zapoznac się na naszej stronce.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #59 : 02 Lutego 2007, 15:33:18 »

To co czytałem o multiplikatorze Metanium to ma on szpule z magnezu natomiast nigdzie nie docztałem się z jakiego materiału wykonana jeszt szpulka Antaresa. Mniej więcej  na jakie odległości rzucaliście woblerami i o jakiej wadze one były? Sa to dla mnie dość ważne szczegóły.

Metanium Mg ma szpulę ze stopu aluminium, Antares DC także. Nazwa Metanium Mg dotyczy materiału z którego zrobiona jest rama i panele boczne. Szpula w Metanium Mg waży 12g, szpuli od Antaresa DC nie ważyliśmy ale jest zauważalnie cięższa ze względy na wbudowany w nią magnes (element hamulca DC).
Rzucaliśmy 16g pływającym woblerem. Odległości nie mierzyliśmy, rzucaliśmy po prostu obok siebie. Mogło to być około 50m, trudno powiedzieć na oko.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!