http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 05:40:07

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  ceramiczne łożyska do Curado 51E
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: ceramiczne łożyska do Curado 51E  (Przeczytany 14409 razy)
saw_olsztyn

Wiadomości: 106


Olsztyn


« Odpowiedz #75 : 20 Lutego 2013, 11:27:49 »

Ja ostatnio nabyłem 2 zestawy Boca ABEC7 orange pod szpule do 2 curado 51 i 201, pierwsze testy rzutowe za mną. Łożyska robią naprawdę dobrą robotę, w przypadku lekkich przynęt różnica jest znaczna czego się spodziewałem.

W przypadku cu201 gdzie wcześniej mogłem dość swobodnie rzucić np. gumką 8-9cm na główce 10gr przy wysuniętych 2 bloczkach w tej chwili przy 2 bloczkach swobodnie rzuca się gumką 6cm na główce 3gr, przy jednym bloczku leci w kosmos aż ciężko opanować szpulę. Przy tej samej dynamice rzutu gumka 6cm na główce 12gr leci na bardzo podobną odległość. (pogoda bezwietrzna, kijek 198cm do 18gr, rzuty zdecydowane, dynamiczne ale bez napinki, odległości ok 25-30m)

W przypadku cu51 z availem i magnetykiem sytuacja również się zmieniła, 4gr pstrągowe woblery nieloty zaczynają latać, dolatują pod drugą burtę rzeki na ok 12m, wszystko to co ma skupioną masę jak np. mepps aglia 2 czy twisterki 3cm na główkach 2-3gr latają bez najmniejszego wysiłku na znaczne odległości, czuć większą swobodę rzutu na czym najbardziej mi zależało. Różnica jest na tyle widoczna, że przy pierwszych rzutach (na śniegu) nie byłem w stanie zobaczyć jakim torem leci przynęta i kiedy zatrzymać szpulę (może ze starości już mi padło na wzrok Cheesy ) Reasumując myślę że warto takie łożyska zastosować szczególnie jeśli myśli się o łowieniu lżejszymi przynętami.



ps. dostałem przy okazji w gifcie podkładkę pod myszkę z jakimiś cyferkami Grin
Zapisane

Pozdrawiam!
Sławek Sobolewski
_ronin

Wiadomości: 363


Warszawa


« Odpowiedz #76 : 20 Lutego 2013, 12:52:19 »

Czy ten sam rozmiar będzie pasował także do  Metanium MG7?
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek

brak sposobu jest sposobem , pozbycie się ograniczeń jest ograniczeniem.
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #77 : 20 Lutego 2013, 12:53:36 »

@saw Olsztyn gdzie zamawiałeś te łożyska
Zapisane

Catch & Release
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #78 : 20 Lutego 2013, 12:58:32 »

Ebay??
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
saw_olsztyn

Wiadomości: 106


Olsztyn


« Odpowiedz #79 : 20 Lutego 2013, 13:03:08 »

Do Metanium MG DC7 są takie jak do curado 50/51 3x10x4 mm. Kupowałem na bocabearings.com

Wybiera się firmę a następnie model
http://www.bocabearings.com/bearing-applications/bearing-applications/fishing-reel-bearings/ceramic-orange-seal-abec-7

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2013, 13:06:06 wysłane przez saw_olsztyn » Zapisane

Pozdrawiam!
Sławek Sobolewski
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #80 : 25 Lutego 2013, 17:03:33 »

Witam,
 podpowiedzcie gdzie u na w Polsce jest szeroki wybór łożysk, może jakiś link.
Pzdr.
Tarloś
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #81 : 25 Lutego 2013, 17:33:33 »

Jaca podał link w dziale Sprzedam/Kupię/Zamienię.

Wcześniej koledzy próbowali hybryd od rodzimego producenta i chyba nie wyszło najlepiej. Jeśli chcesz taniej niż BOCA to szukaj EZO po hurtowniach.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
DEDIK

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #82 : 02 Marca 2013, 23:32:02 »

ktos zapodal stronke z niemiec z lozyskami boca ,wiec tutaj tez fajny sklepik http://roulementcasting.com/boutique/
Zapisane
MACIEKP

Wiadomości: 90


« Odpowiedz #83 : 03 Marca 2013, 13:30:48 »

Fajna strona , zawiera wiele opisów wraz ze zdjęciami jak wymienić łożyska w wielu modelach
różnych marek .
Dzięki przyda się .
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!