http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 03:41:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  ...przezbrajanie...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: ...przezbrajanie...  (Przeczytany 15764 razy)
BALTICCASTER

Wiadomości: 24

KOSZALIN


« : 10 Stycznia 2010, 19:53:49 »

WITAM
SZANOWNI KOLEDZY POŚRÓD WAS Z PEWNOŚCIĄ SĄ TACY, KTÓRZY POTRAFIĄ TO ROBIĆ I JEST TO DLA WAS PROSTE JAK PIKUŚ MOŻE I PAN PIKUŚ. JA TEGO NIE POTRAFIĘ I MYŚLĘ, ŻE W NAJBLIŻSZYM CZASIE SIĘ NIE NAUCZĘ WIĘC PYTAM:
CHCĘ PRZEZBROIĆ SPINNING NA POTRZEBY CASTINGU
RĘKOJEŚĆ BEZ ZMIAN TYLKO PRZELOTKI
KIJEK POD PRZERÓBKĘ TO SILSTAR TACTIC 20-40 DŁ.270
ILE BY MNIE TO KOSZTOWAŁO I EWENTUALNIE CZY KTÓRYŚ Z WAS MIAŁBY OCHOTĘ NA TAKĄ ROBÓTKĘ
JEŚLI KTOŚ PYTA CZEMU CHCĘ GO PRZEZBROIĆ TO ODPOWIADAM - TAKICH KIJKÓW JUŻ SIĘ NIE ROBI I CO DLA MNIE ŁOWIĄCEGO W MORZU NAJWAŻNIEJSZE TO JEGO AKCJA POD PEŁNYM OBCIĄŻENIEM I TO JAK SIĘ ŁADUJE PRZY RZUCIE

Z WĘDKARSKIMI POZDROWIENIAMI BALTICCASTER


Zapisane

bóg kocha tatuaże i wędkowanie
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #1 : 18 Stycznia 2010, 22:56:09 »

Odpowiedź nie jest taka prosta.
Na 100% zapłacisz więcej niż za podobny nowy kij castingowy.
Przebudowywanie kijów wiąże się z pewnym ryzykiem. Otóż ja czasem zajmuję się tym ale wcześniej muszę mieć wizję tego kija.
Intuicja jeszcze mnie nie zawiodła bo parę osób ma bardzo przyjemne kijaszki.
Już dawno nie zmontowałem sam nowego kijka bo nie mam czasu. Zresztą robią to lepiej nasi koledzy.
Ale to wcale nie znaczy, że jak Kaszpirowski dotknę kija i już jest wszystko jasne.
Trzeba:
1. Mieć wizję przerobionego kija - przewidzieć zmiany w jego dynamice, ewentualnie wpłynąć na zmianę jego akcji przez zmianę długości itp.
2. Rozbroić blank - często jest tak, że śladów po przelotkach nie da się zlikwidować i cały blank wtedy szlifujemy i polerujemy lub lakierujemy na   
    nowo. Po rozebraniu wędki czasem pojawiają się "niespodzianki" konstrukcyjne - najczęściej producenci w ramach oszczędności fundują nam
    sztukowany blank w miejscu rękojeści itp.
Jak już nam sie to uda i kijek dobrze rokuje to można zestawić uzbrojenie lub bez tego wysłać golasa do pracowni.
Ale jeśli myślisz o wędzisku indywidualnym to sam musisz przetestować ilość i rozmieszczenie przelotek, rodzaj i strukturę rękojeści i inne bajerki.
A wymiana tylko przelotek i pozostawienie uchwytu spiningowego w kiju 2,7m i cw do 40g to wielkie nieporozumienie.
Byłoby to wyrzucenie sporych pieniędzy w błoto.
A do tego (bez urazy) potrzebne jest pewne doświadczenie. Trzeba tych kijków trochę pomacać i zaprojektować do przebudowy.
Nie jest to wiedza aż tak tajemna żeby jej nie zgłębić ale warto się oprzeć na doświadczeniu innych.
Zapewne zapytasz czy jest ryzyko, że po rozebraniu spiningu nie będzie nadziei na dobry casting?
Ryzyko jest zawsze kiedy będziesz myślał inną częścią ciała niż głowa, dlatego zanim rozbierzesz kij - patrz punkt 1.
Albo nie przejmować się tym jeśli wartość kija jest mała. Są takie przypadki, że całkiem przyzwoity blank jest przez masowego producenta
zepsuty jakimś koszmarnym uzbrojeniem i mamy szansę nadać temu czemuś właściwą formę.
Ale się rozpisałem...
Wracając do Twojego konkretnego kijaszka to rokuje on całkiem dobrze ale musisz się przygotować na większy wydatek niż kij montowany
na nowym (czystym) blanku, a o wiele więcej niż średniej klasy kij kupiony jako seryjny.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
BALTICCASTER

Wiadomości: 24

KOSZALIN


« Odpowiedz #2 : 20 Stycznia 2010, 08:07:44 »

no i wszystko jasne
innymi słowy lepiej zostawić go w spokoju i odłożyć sobie na nowy taki jaki akurat potrzebuję, a swoją drogą big_m jaki kijek byś polecił jeżeli powiem tak:
1.długość powyżej 2,4m
2. c.w większość moich przynęt to gramatura rzędu 20-25gr ale mam też kilka przynęt o gramaturze 35gr, które zakładam rzadziej ale zakładam
3. akcja musi się dobrze ładować przy rzucie i ciepło trzymać zapiętą rybę
4. przeznaczenie - troć, okoń, belona, torbut oczywiście w bałtyku z plaży
może coś możesz doradzić?
dzięki 
Zapisane

bóg kocha tatuaże i wędkowanie
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #3 : 20 Stycznia 2010, 15:01:55 »

Wprawdzie nie mam praktycnzego doświadczenia w tym temacie ale tak myślę, że jakiś z Wild Riverów z St.Croix mógłby się sprawdzić do Twoich celów.

Poza tym - chyba najlepszym wyborem jakiego możesz dokonać będzie udanie się bądź skontaktowanie z Danielem Tanoną z pracowni X-Rods. To dobry rodbuilder no i co ważne w przypadku Twojego przyszłego kija, ma on doświadczenie w morskich połowach z brzegu Wink
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #4 : 20 Stycznia 2010, 18:04:28 »

Teraz na rynku jest sporo kijaszków do 35-40g w długościach 2,4 - 3,0m
Poszukałbym Jaxona 2,85m 10-45g (wychodził w 3 różnych seriach ale nazwy wyleciały mi z głowy - zamker ma takiego i sobie chwali)
Jest też sporo Dragonów np. http://www.allegro.pl/item844786671_dragon_td_silver_edit_cast_2_60m_14_35g_27_67_261.html
albo http://www.allegro.pl/item876069424_dragon_destiny_cast_2_40_10_42g_warszawa.html.
Warto też rozejrzeć się wsród ABU, Rozemejerów i Scierra.
Ale jak masz możliwość to najpierw weź kijek w łapkę. Myślę, że najlepsza okazja będzie na najbliższych targach.
To z niższej i średniej półki cenowej - wcale nie znaczy, że gorsze.
A wyżej to rzeczywiście Wild Rivery ale również Daiwy (koło nosa przeleciał mi ładny 2-skład 3,3m do 5g o pełnej dość szybkiej akcji Cry)
no i wszystkie na budowane na zamówienie.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #5 : 20 Stycznia 2010, 20:54:05 »

a zobacz u Mekamila:
http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?topic=4509.0
pozycja 2
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
BALTICCASTER

Wiadomości: 24

KOSZALIN


« Odpowiedz #6 : 21 Stycznia 2010, 21:56:34 »

witam, witam
dzięki za uwagi
wyprzedaż u mekamila widziałem i faktycznie ten black star to dobra propozycja ale ta odległość
poza tym tak jak mówisz zawsze lepiej najpierw wziąć w łapkę i dobrze pomacać i faktycznie tańsze nie zawsze oznacza gorsze o czym niejednokrotnie się już przekonałem
muszę na spokojnie przeanalizować to co jest dostępne na rynku i podejść do tematu w sposób bardziej analityczny, biorąc pod uwagę tylko swoje spostrzeżenia, doświadczenia i oczekiwania, bez brania na wyrost.
A co do tańszych i seryjnych wędzisk to bardzo ciekawych i trafnych spostrzeżeń udzielił mi swego czasu jeden z najlepszych w Polsce i europie karpiarzy, właściciel i redaktor naczelny pewnej fachowej poczytnej literatury karrpiowej....itd (imienia i nazwiska nie podaję ponieważ może sobie tego nie życzyć ale zainteresowani wiedzą o kim mówię) - a mianowicie - na dzień dzisiejszy najlepsze i najbardziej powtarzalne blanki są robione w chinach, za sprawą wielu czynników, ale pozwala to sadzić, że tanie niekoniecznie musi być bebe itd..itd
mogłaby z tego wyniknąć fajna polemika ale muszę iść usypiać córeczkę
do usłyszenia
Zapisane

bóg kocha tatuaże i wędkowanie
slawek.zs

Wiadomości: 141


lubelskie

wygląd nie mówi nic o wnętrzu moim


« Odpowiedz #7 : 25 Stycznia 2010, 21:53:09 »

Witam.
Że wtrącę słowo również szukam sposobu jak przestroić wędkę .
Jakie przelotki jakiej firmy polecilibyście panowie na jednej stopce czy leprze na dwóch.
Z logiki pasuje mi dwie ale szukam potwierdzenia Huh
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #8 : 25 Stycznia 2010, 22:41:07 »

Pytanie będzie miało sens jak podasz dokładne parametry kija.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
slawek.zs

Wiadomości: 141


lubelskie

wygląd nie mówi nic o wnętrzu moim


« Odpowiedz #9 : 25 Stycznia 2010, 23:04:26 »

I tu mam problem na kiju pisze master surf - 300gr,dł-4,2m firma -??? wiem że zrobiony na litwie
trzy składy pierwszy dolnik 1m następne po 1,6m kosztował ok.400zł
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #10 : 25 Stycznia 2010, 23:09:18 »

to mocny i długi surfer.
Najlepiej jak pomaca go fachowiec od budowy kijków - ten który będzie go robił.
Ale myślę, że pierwsze 3 przelotki (minimum 3) powinny być 2-stopkowe.
Rozkład i ilość przelotek zależy od akcji kija i dobiera sie je doświadczalnie.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
BALTICCASTER

Wiadomości: 24

KOSZALIN


« Odpowiedz #11 : 28 Stycznia 2010, 08:07:16 »

slawek tego surfcasting'a nie przerabiaj
nawet za bardzo nie wiem jak chcesz go przezbroić ale ponieważ surfcasting;iem zajmuję się już trochę i niczym innym powiem tak: nawet jeżeli się mocno uprzesz to w kraju ci nikt tego dobrze nie zrobi, sam na pewno
postaraj się o więcej danych z tego kija to ci napiszę jak go dobrze wykorzystać i zadać mu 100% mocy
raczej nie sądzę, że był zbrojony na litwie, musisz podać więcej danych
i najważniejsze - trzyskłady nie nadają się do multika
Zapisane

bóg kocha tatuaże i wędkowanie
GRZESIEK34

Wiadomości: 24

Sandomierz


« Odpowiedz #12 : 13 Kwietnia 2010, 19:55:13 »

Witam.
Ja również noszę sie z zamiarem przezbrojenia kijka a mianowicie SHIMANO BEASTMASTER ze starszej serii 3,00 cw 15-40gr.
Najchętniej widział bym go krótszego cos ok 2,70m i oczywiście przezbrojony pod multiplikator.Czuję do tego kijka sentyment ale niestety norweska słona woda zaszkodziła przelotkom i stoi nieużywany.Podpowiedzcie koledzy czy jest sens wogóle zabierać sie za coś takiego.
Pozdrawiam.
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #13 : 13 Kwietnia 2010, 21:13:44 »

Z przeróbką tego kijka to bym był ostrożny. Podobno przelotki w BEASTMASTERach są jakoś zespolone z blankiem.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Zippo

Wiadomości: 181


Sola


« Odpowiedz #14 : 13 Kwietnia 2010, 21:20:14 »

Z przeróbką tego kijka to bym był ostrożny. Podobno przelotki w BEASTMASTERach są jakoś zespolone z blankiem.


Tak, potwierdzam. Są zespolone... omotką Grin Wink.

Właśnie niedawno rozebrałem kilka przelotek z części tego kijka.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!