http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 05:34:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sztywny , czuły , krótki?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sztywny , czuły , krótki?  (Przeczytany 11797 razy)
KR FISHING

Wiadomości: 110


« Odpowiedz #15 : 01 Października 2012, 11:21:07 »

Remik. Będę łowił tam gdzie akurat pojadę na ryby.
Raz to będzie 4m. a innym razem 15m. Jak będzie za ciężko - zmienię przynętę na lżejszą. Nie muszę mieć cały czas założonych główek 35g.
Kiedyś rozmawiałem z tobą o Fenwicku GT 70MH-F . Napisz proszę jak zachowałaby się ta wędka.
A może masz coś nowego z oferty 2013 ? Bardzo podobają mi się Fenwicki. 

Z tego co widać, troszkę przewinęło się o HMG na forum, w tym o modelu GT70MH-F

http://www.multiplikator.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=124&Itemid=39

http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?topic=8689.0

Wiele cech, które opisałbym tutaj (używając osobiście HMG), "skopiowałbym" z powyższego testu i dyskusji osób które miały do czynienia z tą serią / tym modelem, więc warto przeczytać.

Pozdrawiam
Remik

 
Zapisane

Pozdrowienia!
Remik
- Pure Fishing
- http://www.kr-fishing.pl
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #16 : 01 Października 2012, 11:25:15 »

Remik . Dziękuję za linki.

Piszesz że wyśrubowane kryteria a sam masz w ofercie narzędzia które pasują do nich niemal w 100%.
Jak bym się zdecydował na Fenwicka to dam ci znać i upomnę się o czapeczkę którą obiecałeś mi kiedyś w rozmowie telefonicznej jako gift do wędki .  Laughing

A wiesz coś o ofercie na 2013.
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2012, 12:13:28 wysłane przez Samwieszkto » Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #17 : 01 Października 2012, 12:32:11 »

Jeszcze to :
CTS EliteSD
SD 704-2 : 7'0" / 12-20lb / 15-45gr / fast .   

CTS salmon / steelhead
EST 702-2 : 7'0" /.......... /15-45gr. / x fast.
( nie wiem czy mógłby się nadać , w końcu przeznaczenie jest całkiem inne )
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Revizor

Wiadomości: 250


Jabłonna

C&R


« Odpowiedz #18 : 01 Października 2012, 13:15:39 »

2C70HF2 wydaje mi się, że ten blank powinien spełnić Twoje oczekiwania.
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #19 : 01 Października 2012, 13:35:07 »

2C70HF2 wydaje mi się, że ten blank powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Wydaje Ci się? Łowiłeś tym? Jak chcesz łowić klockami po 60-70g to ok, ale z sandaczowym czułym kijem pod gumę ma niewiele wspólnego.
Zapisane

Revizor

Wiadomości: 250


Jabłonna

C&R


« Odpowiedz #20 : 01 Października 2012, 13:39:35 »

Wiesz muszę sprawdzić opis na swoim kiju. Pewny nie jestem ostatnich liter. Wieczorem dam znać. CW jest opisany 10-40g i 60-70g spokojnie ciska. A przy tym jest czuły. Także wieczorem sprawdzę opis.
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #21 : 01 Października 2012, 13:58:48 »

Ja łowiłem tym kijem i dla mnie to regularna jerkówka. Nie chciałbym nim łowić sandaczy na główkach 10g.
Zapisane

Revizor

Wiadomości: 250


Jabłonna

C&R


« Odpowiedz #22 : 01 Października 2012, 20:03:33 »

Sprawdziłem II SC70hf2
Zapisane
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #23 : 05 Października 2012, 14:58:52 »

Drążę sobie powoli temat. Metodą eliminacji wytypowałem 2+1 wariantów .
1. St.Croix. PC 66 MHF 2.
Blank wydaje się pasować idealnie do wstępnych założeń. Cena nie powala ( ok. 420zł )
Cw: 10-28gr. wiadomo jednak że pociągnie te 45gr. a nawet więcej. Zdaje się że do lekkiego jerkingu będzie idealna . Czy jednak będzie dobra na sandacza na lekkich główkach ?
Wiadomo że wędki St.Croix są niedoszacowane , stąd moja wątpliwość . Może ktoś opisałby pokrótce charakter tego blanku. Wiem że Logan ma tą wędkę bo czytałem wszystkie wątki w jakich ona występuje.   Liczę na ciebie Logan.  Wink

2. CTS.
Wgryzłem się trochę w katalogi tej firmy i znalazłem parę pozycji które by mi odpowiadały.
Niestety po rozmowie z p.Zielińskim okazało się że zawartość ich strony internetowej nijak się ma do faktycznie oferowanego asortymentu. Jest jeden blank dostępny od ręki - ES 705-2 - 12-20lb / 10-28gr. / X Fast , ale nie do końca mi leży. Wolałbym żeby był krutszy , wolniejszy , i tańszy. Za cenę prawie 800zł chciałbym kupić ideał a nie dwa kompromisy.
P. Zieliński powiedział mi też że z nowym rokiem będzie dostępna nowa oferta blanków i warto poczekać z decyzją do tego czasu.
Jest jeszcze jedna ciekawa opcja.
W CTS można zamówić blank o dokładnie oczekiwanych parametrach. Koszt takiej usługi to dodatkowe 150$ na wykonanie mandreli.
Może gdyby znalazło się kilka osób które chciałyby taką wędkę, to zamówilibyśmy wspólnie dzieląc koszty.
Przypomnę o jaki blank mi chodzi.
 Dwie części
 Długość : 180-200 cm.
 Moc / wytrzymałość : 20 - 25 lb.
 Cw ( faktyczne ) 10 - 45 gr.
 Akcja : Fast.
Cena takiego blanku wyniosłaby ok 700zł. z wieczną gwarancją.

3. W którymś z czytanych wątków Peresada wspominał o wędkach MajorCraft.
Wszedłem na japońską stronę tej firmy i widzę że wędki są wyjątkowo fajne a w dodatku mają parametry które budzą moją nadzieję.
Mam tylko takie pytania.
Gdzie znależć opisy tych wędek chociażby po angielsku. ?
Jak ewentualnie wejść w posiadanie wędki tej marki. ?
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #24 : 05 Października 2012, 21:08:32 »

Dziękuję Maraf.
Wszedłem w wolnej chwili na stronę pierwszego z linkowanych sklepów i od razu znalazłem wędkę o parametrach o jakie mi chodzi.
Na pierwszy rzut oka wędki są zaprojektowane i wykonane przepięknie ( a to przecież ważne dla nas estetów ), dodatkowo ceny też nie są poza zasięgiem ; ale nie tylko o urodę i  cenę tutaj chodzi. Czy ktoś zatem miał ( ma ) jakieś doświadczenia z marką Major Craft ? Czy kupując wędkę z serii Corkish za ~850zł dostanę produkt porównywalnej jakości do St.Croix PC zbrojnego w pracowni za podobną cenę ?    
Bardzo proszę o opinie.
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #25 : 05 Października 2012, 21:18:14 »

jeżeli major craft to raczej seria arrival. bo to wędki produkowane w japonii. miałem, używałem podobały mi się.
corkish -  miałem jednego w łapie. nie podobał mi się zupełnie. dla mnie tani chrust. nie znam dobrze ich obecnej oferty, ale za 850 uzbroił bym coś indywidualnie.
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #26 : 05 Października 2012, 22:01:19 »

Arrival cast to piękne wędki , ale z kolei dla mnie mają dwie wady:  Pierwsza to ta że te wędki są zdaje się tylko jednoczęściowe. Druga to cena - ok.1500zł.  I to nie chodzi o to że za drogo , jakoś dałbym radę , tyle że za taką kasę mogę mieć dowolnego CTSa w wypasionym uzbrojeniu.
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #27 : 06 Października 2012, 01:39:53 »

Coś źle sprawdziłeś....
Arrival
Zapisane

Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #28 : 06 Października 2012, 08:16:39 »

No !  Faktycznie. Za połowę Niemieckiej ceny.   Swoją drogą to ciekawe jakie są kulisy takich dysproporcji cenowych. W każdym razie nie budzi to mojego zaufania.    Ponadto cały czas ( nawet w Wietnamie ) są jednoczęściowe.  Smiley

Jakbym miał wydać 800zł. na jednoczęściówkę z niepewnego źródła , to jednak zdecydowałbym się na Fenwicka lub X-Zoga.
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Dąbek 111

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #29 : 06 Października 2012, 11:20:50 »

Czytając pierwszy post wątku, biorąc pod uwagę założenia odpowiedź nasuwa sie sama ,czyli dwa kije,jak już wcześniej ktoś z userów raczył zauważyć.Tym bardziej jeśli w grę wchodzi połów z łodzi i obie metody mają zastosowanie na jednym łowisku.Moim zdanie nie jest do pogodzenia komfortowe sandaczowanie gumami na główkach 10-35g +guma i szczupakowe jerkowanie tą samą wędką.I jeśli cena nie jest głównym kryterium ,a podstawowym są walory użytkowe to choć bym miał wydać i 5000zł za wędkę i tak nie byłbym zadowolony.Już dobranie blanku pod kij sandaczowy ogarniający podany ciężar przynęt i pozwalający na pełen komfort zarówno w dolnym jak i górnym ich zakresie jest sprawą wcale nie tak prostą i oczywistą.W końcu możliwości z korzystania z forów jak i szerokie oferty wielu firm pozwalają na dość ścisłą specjalizację ,której celem w pierwszej kolejności jest spędzanie czasu nad wodą bez dodatkowych stresów i ograniczeń.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!