http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
11 Maja 2024, 08:09:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sztywny , czuły , krótki?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sztywny , czuły , krótki?  (Przeczytany 11795 razy)
BACIAR

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #30 : 09 Października 2012, 14:05:21 »

Witam ,

Rozważ jeszcze CTS EST 703-2 lun 702-2. Blanki szybkie o głębszym ugięciu i dużym zakresie obsługiwanych przynęt , czułe i mocne.
Użytkuję wędkę zbrojoną na tym pierwszym blanku i jestem mega zadowolony. Komfortowy zakres obsługiwanych przynęt 15-60g

Pozdrawiam
Piotr

Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #31 : 10 Października 2012, 21:46:55 »

Witam kolegów.
Kiełkuje mi we łbie koncepcja nowej wędki na przyszły sezon. Chciałbym zamówić wędkę która zrealizowałaby dwie moje potrzeby.
1. Jerkowanie w zakresie ~ 15g - 50g ( Slider 7f - Slider 10s ).
2. Sandacze z opadu na główkach 10g - 35g .
Wydaje mi się że potrzebuję blank o następujących cechach  :
 Długość w zakresie 180 - 210 cm.
 Dwie części ( to jest poza dyskusją ale to właśnie utrudnia sprawę ).
 Duża czułość - wędka wszak będzie służyła do łowienia sandacza .
 Moc / wytrzymałość wędki - 20lb. + ( żebym mógł wyszarpnąć przynętę z zaczepów )
 Odpowiednia sztywność do Jerkingu i do podbijania główek.
 Akcja - Fast lub ModFast ( bo będę przecież chciał rzucać również lżejszymi Jerkami )

Przyglądałem się blankom X-Zoga i gotowym wędkom Fenwick HMG , ale te są zdaje się tylko jednoczęściowe
Dlatego jeśli komuś coś przychodzi do głowy to proszę o sugestię.
--------------------------------------------
Podobne pytanie zadałem na J.pl ale mnie całkowicie olali.
C 606 ale gdzie dostaniesz taki blank chyba gotowca na rynku wtórnym ,no i minus w jednym kawałku.Mam taki patyk uniwersał z dożywociem zestrojony z cc201 DC daje radę od 10 do 60 gram.Pozdrawiam Paweł.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
garowy

Wiadomości: 389


I tu i tam...


« Odpowiedz #32 : 11 Października 2012, 17:26:20 »

Jest jeden Wink Minus taki, że do przezbrojenia ok Z tym blankiem bardziej celowałbym w jerkówkę niż kij sandaczowy
Zapisane

Honneur et fidélité
pepe79

Wiadomości: 17

Bełchatów


« Odpowiedz #33 : 12 Października 2012, 09:36:19 »

Hah, po prostu MAX Empire Casting - najbardziej uniwersalny patyk jaki mam ok
Pierwszy "pazur" jaki miałem i pomimo przewalenia już paru patyków ten u mnie ma dożywocie.
Wiem, wiem, przy CTS'ach, Xzoga'ch i innych cudach, które aż się chce zabrać pod kołderkę i poprzytulać ten MAX to "szczawik", ale kijek naprawdę godny polecenia. Mi służy już chyba 4 czy 5 latek.
Zapisane
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #34 : 12 Października 2012, 10:37:59 »

Dziękuję, dziękuję. Wszelkie głosy w tej sprawie biorę pod uwagę i skwapliwie analizuję.
Chwilowo przychylam się do opcji zamówienia CTS Elite Mag Spin ES 705-2. Jednak to rozwiązanie ma kilka wad:
Pierwsza to zabójcza cena. Druga to długość 210cm. Niby to jest w zakładanym zakresie ale jednak wolałbym krutszą wędkę.
( mam już wędki 8' i chciałbym coś znacząco krutszego ). Trzecia to cw. do 28g.
Pan Zieliński z FishingArt sugerował  żeby poczekać z decyzją do nowego roku bo spodziewa się poszerzenia asortymentu o szereg ciekawych blanków. Tak też postanowiłem zrobić.
Tymczasem jednak , przyglądam się uważnie wszystkim propozycjom .
Szczerze powiedziawszy nie wykluczam  już teraz zakupienia dwóch wędek zbrojonych seryjnie bo paradoksalnie jest ich chyba w ofercie więcej niż gołych blanków , a i ceny są kuszące.
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2012, 10:46:40 wysłane przez Samwieszkto » Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #35 : 12 Października 2012, 12:38:30 »

Dziękuję, dziękuję. Wszelkie głosy w tej sprawie biorę pod uwagę i skwapliwie analizuję.
(...)
Szczerze powiedziawszy nie wykluczam  już teraz zakupienia dwóch wędek zbrojonych seryjnie bo paradoksalnie jest ich chyba w ofercie więcej niż gołych blanków, a i ceny są kuszące.

To rozwiązanie chyba będzie najsensowniejsze, tak mi się wydaje.
Zapisane

Strony: 1 2 [3] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!