http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
11 Maja 2024, 16:31:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Prawie produkcja woblerów
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Prawie produkcja woblerów  (Przeczytany 7881 razy)
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« : 24 Stycznia 2013, 23:48:56 »

Mój promotor zajmuje się rybami. Aktualnie współpracuje m.in. przy badaniu cierników gdzieś w Irlandii. Występuje tam ciekawa zależność między ubarwieniem i 'uzbrojeniem' ciernika, a presją ze strony pstrągów i troci. W szczegóły się nie będę wdawał, bo to mniej istotne (a poza tym nie znam ich wystarczająco dobrze). Istotne jest to, że wspólnymi siłami wymyśliliśmy, jak sprawdzić konkretną tezę. I w związku z tym muszę wyprodukować woblerki. Konkretnie ciut ponad czterocentymetrowe cierniczki, które będą się różniły tylko ubarwieniem, a właściwie, tylko nasyceniem czerwieni.
Pokażę Wam kolejne etapy walki, bo w sumie normalne woblery podobnie można robić Smiley

Drewno do produkcji to oczywiście balsa, bo łatwa w obróbce no i dostałem w potrzebnej grubości w pierwszym modelarskim po drodze z uczelni. Docelowo chcę zrobić 10 sztuk, więc startuję od 18 korpusów, żeby móc wybrać w miarę jednakowe. Już po szlifowaniu się okazało, że mogłem zrobić więcej...
Wzór na boki woblerków wydrukowałem na zwykłym papierze - nie tak profesjonalnie, jak kalkomania, ale nie o to chodzi. Spełni swoje zadanie Smiley

cdn.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #1 : 25 Stycznia 2013, 08:32:44 »

Kamil, to naprawdę super interesujące Smiley. Podaj terminy emisji kolejnych odcinków. (miejmy nadzieję że ten serial nie skończy sie tak jak żywot Mostowiakowej  Cry)
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2 : 25 Stycznia 2013, 08:36:54 »

Do końca miesiąca muszę je skończyć, więc kolejne niebawem Tongue
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
krzysiek gżybek

Wiadomości: 356


Wołomin


« Odpowiedz #3 : 25 Stycznia 2013, 08:53:21 »

A kiedy mistrz Kamil rusza z produkcją blaszek.ja klepie tylko dokońca roku.
Zapisane

Lepiej klepać blaszki, niż stare baby po tyłku.
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #4 : 25 Stycznia 2013, 20:25:12 »

Może przy sprawdzaniu kolejnej tezy pokuszę się o blaszki Tongue
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #5 : 26 Stycznia 2013, 15:29:24 »

Woblerki będą bez kotwic, więc montuję tylko jedno oczko (zliczane będą ataki na przynętę, nie same ryby). Małe wiertło, Dremel i wklejam na Epidian. Potem w lakier i suszenie. Po wyschnięciu znowu Dremel i robię dziury pod obciążenie. Wcześniejsza warstwa lakieru zapobiegnie porozrywaniu przy wierceniu na szerokość niewiele mniejszą od grubości korpusu. Praca ma być jak najsłabsza, a wobki tonące, bo nie będzie steru, więc mocno przeciążam - 0,8 g na każdy korpus. Śruciny ołowiu wklejam na Epidian.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Zippo

Wiadomości: 181


Sola


« Odpowiedz #6 : 26 Stycznia 2013, 15:41:46 »

A gdzie będą testy? W akwarium, czy w naturalnym zbiorniku? Pytam, ponieważ jeśli w akwarium, to proponowałbym zrobić oczka na grzbiecie i prowadzić w pionie.
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #7 : 26 Stycznia 2013, 15:45:07 »

We wannie, oczywiście Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #8 : 26 Stycznia 2013, 15:51:17 »

(...) Wcześniejsza warstwa lakieru zapobiegnie porozrywaniu przy wierceniu na szerokość niewiele mniejszą od grubości korpusu. (...)

Ciekawy pomysł. Ja najpierw wierciłem otwory w listewce dociętej na długość woblera, a dopiero potem strugałem i szlifowałem kształt.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Zippo

Wiadomości: 181


Sola


« Odpowiedz #9 : 26 Stycznia 2013, 16:31:09 »

We wannie, oczywiście Smiley
Nie o Twoje testy mi chodziło  Wink.
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #10 : 26 Stycznia 2013, 16:35:52 »

Aaaaa, to nie, to będą testy na otwartej wodzie.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
coffee

Wiadomości: 178


« Odpowiedz #11 : 26 Stycznia 2013, 17:52:48 »

Kurcze kamil strzel pare dla mnie tu w uk pstragi jak byki ok
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #12 : 26 Stycznia 2013, 18:01:31 »

Takich C&R, czy raczej NC (no catch), jak te? Spoko  Laughing
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
coffee

Wiadomości: 178


« Odpowiedz #13 : 26 Stycznia 2013, 19:11:15 »

Nie na -(test ) riwer tylko sportowo.kurcze musze cie zaprosic do siebie. Polowimy brown trout. Ps. Rzeka naprawde sie nazywa (test)
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #14 : 27 Stycznia 2013, 20:32:03 »

Dalej przyszpachlowałem dziury i w lakier. Po wyschnięciu sprawdziłem, które najbardziej niepracują w wodzie i oklejam wydrukiem. Jak wyschnie klej to znowu polecą w lakier Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!