http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 00:32:39

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Troć 2009 przygotowanie do sezonu.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Troć 2009 przygotowanie do sezonu.  (Przeczytany 17659 razy)
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #45 : 20 Grudnia 2008, 14:49:03 »

Ja na trotke jezdze regularnie od 6 lat, ale jedyną rybe złowiłem za drugim wyjazdem i to nawet nie trotke... Moje ulubione przynety to zdecydowanie Karlinki "lax", czesto tez uzywalem Feroxów które rolek wstawił (idealny wobek) ale karliny to nr1  ok


A to moja dotychczas jedyna zdobycz z 2003 roku SREBRNIAK ŁOSOSIA (młody byłem  Grin)

Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #46 : 20 Grudnia 2008, 15:38:07 »

MATAS nie widać foto?  Huh

Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #47 : 20 Grudnia 2008, 16:39:48 »

RADAR  taka może być ok
Niech mnie ręka Boska broni przed taką rybą. Jeszcze mi moją piekną wedeczkę połamie Wink
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #48 : 20 Grudnia 2008, 16:46:14 »

Cytat: Maraf
Cytat: rolek
RADAR  taka może być ok
Niech mnie ręka Boska broni przed taką rybą. Jeszcze mi moją piekną wedeczkę połamie Wink
Maraf

 Niech łamie nie trzeba będzie kłamać po złamaniu nogą.  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #49 : 20 Grudnia 2008, 17:02:31 »

Ja na trotke jezdze regularnie od 6 lat, ale jedyną rybe złowiłem za drugim wyjazdem i to nawet nie trotke... Moje ulubione przynety to zdecydowanie Karlinki "lax", czesto tez uzywalem Feroxów które rolek wstawił (idealny wobek) ale karliny to nr1  ok


A to moja dotychczas jedyna zdobycz z 2003 roku SREBRNIAK ŁOSOSIA (młody byłem) 
Teraz to już stary i zmęczony  życiem jesteś, @MATAS niewatpliwie. Mam dziś nastrój off topowy
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #50 : 20 Grudnia 2008, 17:29:45 »

MATAS nie widać foto?  Huh


Jak to nie widac foto? Przeciez ja widze  Grin  Huh
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #51 : 20 Grudnia 2008, 17:31:49 »



Zeby nie było całkiem OT załaczam zdjecie garstki z moich przynęt na salmo trutta morpha trutta
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #52 : 20 Grudnia 2008, 17:35:15 »

A tak bardziej serio to: woblerki Leszka Dylewskiego



Maraf
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2008, 21:40:05 wysłane przez Maraf » Zapisane

coincidentia oppositorum...
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #53 : 20 Grudnia 2008, 17:37:37 »

Wahadłówki jak na zdjęciu:

Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #54 : 20 Grudnia 2008, 17:40:14 »

Oj Panowie, radze sie przyjrzeć dokładnie tym przynętą ponieważ Maraf jest swoistym "weteranem" trociowym z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, warto z niej skorzystać  Wink  Fishing
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #55 : 20 Grudnia 2008, 17:43:12 »

I obrotówki Jarka Magdziarza, tudzież własne na skrzydełkach "mopsa" i innych



Oj Panowie, radze sie przyjrzeć dokładnie tym przynętą ponieważ Maraf jest swoistym "weteranem" trociowym z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, warto z niej skorzystać  Wink  Fishing
Tylko bez przesadyzmu i kadzenia Kolego MATAS Koledze @TATASOWI do kostek nie siegam
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #56 : 20 Grudnia 2008, 17:46:19 »

Chciałem jeszcze dodać że nowe  feroxy uzbrojone są w kotwiczki ownera
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #57 : 20 Grudnia 2008, 17:47:45 »

Czym musi się charakteryzować trociowa przynęta? Jakąś specyficzną pracą? Czy po prostu każda przynęta, która i na szczupaka jest dobra w rzece to i na troć się nada?

Bo w tym roku chyba też będę się rozdziewiczał trociowo, więc z wielką uwagą śledzę wątek.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #58 : 20 Grudnia 2008, 18:07:07 »

MATAS nie widać foto?  Huh


Jak to nie widac foto? Przeciez ja widze  Grin  Huh


Nie widać, ale zrobiłem "cytuj wiadomość", skopiowałem link pomiędzy "IMG" i wkleiłem w stronkę i fotka się otworzyła  Wink Wink Wink

Gratki, wtedy byłeś młodszy ode mnie  Grin Wink ok
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #59 : 20 Grudnia 2008, 18:49:34 »

Czym musi się charakteryzować trociowa przynęta? Jakąś specyficzną pracą? Czy po prostu każda przynęta, która i na szczupaka jest dobra w rzece to i na troć się nada?

Bo w tym roku chyba też będę się rozdziewiczał trociowo, więc z wielką uwagą śledzę wątek.
Generalnie trocie łowi sie na rzekach o różnym co prawda uciagu wody, ale ciągnąc przynete pod prąd A wiec przyneta, mimo, że prad usiłuje wybic ja pod wierzch musi pruszać sie w dolnych partiach wody. To implikuje jej kształt, wielkość i co bardzo ważne ciężar. Przy tym musi także wytwarzać silne drgania. Tak więc wahadłówka powinna być mała i z grubej blachy i silnie wykrepowana, o wadze 18-28g. Takoż obrotówka musi miec ciężki korpus i wąski listek, właściwie, z małymi wyjatkami, tylko kszatłt long nr 2 i 3 nadaje się. Dlatego też praktycznie przerabiam wszystkie obrotówki nie tylko ze wzgl. na drut i nieogradowane elementy,ale także by zwiekszyć ich ciężar.Ostatnio pokazały sie przeciążone meppsy o wadze bodaj 24g dla nr 3 i 16dla dwójki - nadają się. Kłade nacisk by skrzydełko było z grubszej (takiej jak np mepps) blachy. Wobler z takim sterem by poruszał sie w okolicy dna. Raczej tonacy - niestety częste straty są w tym przypadku szczególnie bolesne. Kolorystyka jeśli chodzi o wahadła raczej matowe: miedź - porzekadło głosi: "kto niema miedzi niech w domu siedzi", srebro, mosiądz. Obrotówki własciwie używam wyłącznie z naklejką "rainbo" - wyjątek czynie tylko dla blaszek na skrzydełkach Jarka Magdziarza. Woblery, wiadomo - oczojebne: pomarańcz, czerwień fluo zielony, red head etc. Oczywiście na powyższy temat ksiązeczkę można napisać, ale na początek może i ta garść sie przyda
Maraf
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2008, 18:54:19 wysłane przez Maraf » Zapisane

coincidentia oppositorum...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!