http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
13 Maja 2024, 05:18:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  "Zmiana Płci"czy mozna przerobic spina na Casting?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: "Zmiana Płci"czy mozna przerobic spina na Casting?  (Przeczytany 4673 razy)
Gugcio

Wiadomości: 289


Hanau


« : 13 Kwietnia 2010, 20:05:58 »

Witam,

Szanowni Koledzy mam jak zwykle zakrecony pomysl ktory nie daje mi spokoju. Mianowicie chodzi o przezbrojenie mojego ulubionego spinningu na Casting. Chce sie kompletnie przesiasc na Castingowe zabawki. Kij o ktorym mowa to Berkley Skeletor 2 series one 2,1m o CW 2 - 12gr. Czy wogole jakis Rodbuilder sie tego podejmie? Pewnie myslicie czemu przerabiac kij przeciez lepiej zrobic nowy, no niby mozna  ale do tego kijka mam ogromny sentyment. Dostalem go od zony na urodziny i wyjalem na niego wszystkie najwieksze ryby. Do tego potrzebuje 2czesciowego Kijka ze wzgledu na to ze zabieram sprzet na urlop i jakos zonie nie bardzo sie widzi, zebym kije po 1,9m uciskal w aucie. Akcja i praca tego kijka sa jak na moje potrzeby idealne dltaego zalezalo by mi bardzo zeby go przerobic. Przerobka polegala by na wymianie przelotek i uchwytu kolowrotka. Reszta by mogla zostac jak jest. Co tym myslicie?czy to wykonalne?

EDIT: Sorki panowie nie zauwazylem ze w rodbuildingu jest taki sam topic  Roll Eyes Moze ktos to przenies ewentualnie skleic?
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2010, 20:16:52 wysłane przez Gugcio » Zapisane
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #1 : 14 Kwietnia 2010, 10:01:59 »

Witaj Gugcio,

mialem Skeletora Series One 2,7m do 28 g. Uzbrojony byl "gesto" w przelotki typu PacBay "Minima" bez wkladki ceramicznej.
Byl to spin, ale skrocilem troche dolnik, zamontowalem multik i przelowilem nim spokojnie jakies dwa sezony na Wezerze w pogoni za sandaczami.
Nawet nie odczuwalem braku pazura, a gesto ustawione przelotki nie pozwalaly na "line srub" - praktycznie byl on jak kij castingowy... Ten Twoj krotszy powinien byc jeszcze lepszy do tego celu... Na Twoim miejscu nie przerabialbym go - zbyt wiele zachodu. Blanki tej klasy nie kosztuja majatku... Podskocz do Groß Gerau, pogadaj z Dieterem Feldmannem, na pewno cos sie znajdzie, jak sie nie pali, poskladam.

Pozdrawiam --Yacaré--
Zapisane
Gugcio

Wiadomości: 289


Hanau


« Odpowiedz #2 : 14 Kwietnia 2010, 14:50:33 »

Wezme go nad wode dzisiaj i zobacze jak sie rzuca. Brak pazura raczej tez mi nie bedzie przeszkadzal jedynie tarcie linki jak cos. Przelotek na dl 2,1m jest 9szt jak w cascie Laughing Cyknalem kilka fotek i musze powiedziec ze kij chyba zbrojony dwojako bo linka nie ma kontaktu z blankiem, dl dolnika identyczna jak w Pulse cast a z mulikiem lezy przyjemnie w grabie. Za godzine gibne sie nad wode przetestowac jak sie rzuca i jesli bedzie git to wiem z czym pojade na kropki za 2 tygodnie  Grin



Zapisane
Sea_Dog

Wiadomości: 47


waszawa


« Odpowiedz #3 : 14 Kwietnia 2010, 20:05:04 »

swietny pomysl. przy zakupie multika pytalem jak to sie ma do zwyklego kija spinningowego. sprzedawca powiedzial tylko, ze "musi byc pazur"... a jednak nie Wink
Zapisane
norventon

Wiadomości: 16


Dublin, Irlandia


« Odpowiedz #4 : 14 Kwietnia 2010, 21:15:49 »

sam łowiłem spinningowym kijem i multiplikatorem ale przelotki były za wysokie i kij się skręcał, poza tym były jednostopowe i się doginały do blanku, co do uchwytu to łatwiej zmienić niż przelotki tak mi się wydaje Tongue
Zapisane
Gugcio

Wiadomości: 289


Hanau


« Odpowiedz #5 : 14 Kwietnia 2010, 21:30:12 »

Rowniez mowie nie po tescie praktycznym. Praca kija na rybie jest ok ale do rzutow multikiem to on sie wogole nie nadaje. Osaigalem mniejsze odleglosci jak typowym kijem. Do tego uchwyt kolowrotka skrecany jest od dolu i czesto sie odkrecal. Komfort rowny 0 niestety wiec lepiej zlozyc kija lub kupic dobrego gotowca jak kombinowac z przerobkami ok
zdr
Zapisane
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #6 : 14 Kwietnia 2010, 23:21:00 »

 Shocked  po zdjeciach widze, ze z moim Twoj ma jedynie wspolna nazwe... W moim przelotki byla znacznie nizsze i mniejsze, pomijajac te pierwsze... Uchwyt dokladnie taki sam, ale u mnie nic sie nie odkrecalo... no coz - nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo: Potrzebujesz nowy kij  Laughing Laughing Laughing

@norventon: A co ty tym kijem wyprawiales  Roll Eyes  Grin

Pozdrawiam --Yacaré--
Zapisane
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #7 : 21 Kwietnia 2010, 19:13:43 »

Gugcio chyba że przezbroisz go w system spiralny to szczytowy element od bidy może zostać jak jest.
Zapisane
Gugcio

Wiadomości: 289


Hanau


« Odpowiedz #8 : 21 Kwietnia 2010, 20:33:12 »

@Tomy Oleje przrobke i na zime ukrece cos nowego  Cheesy Nie ma co kombinowac a zawsze to nowy kijek w szafie  Laughing Mysle ze znajde odpowiedni Blank w kolekcji Shikari a moze batson. Bede myslal jak bedzie tak daleko bo narazie nie mam glowy a ty wiesz czemu  Grin
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!