http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 14:52:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  troling przynęty oraz różne techniki prowadzenia przynęt
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: troling przynęty oraz różne techniki prowadzenia przynęt  (Przeczytany 22955 razy)
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« : 12 Lutego 2012, 23:29:46 »

Witam
Chciałbym przed sezonem uzupełnić swoje pudełka w jakieś woblery do trolingu. Na jakie modele, kolory warto zwrócić uwagę? Co Wam najlepiej się sprawdzało? Co możecie polecić?

Interesują mnie wasze opinie o woblerach:
rapala minnow rap
salmo hornet 9
rapala Husky jerk down deep
Salmo WHITEFISH SX 13

Dodam że będę pływał po wodach max 7-8m przeważnie okolice 5metrów . Cel to szczupaki. W ubiegłym sezonie najlepiej sprawdzały mi się rapale shad rap9 oraz salmo perch 8 i 12 SDR. Dodam jeszcze, że ma być to troling z wędką trzymaną w ręku i pływanie na silniku elektrycznym.

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2012, 21:20:13 wysłane przez dekosz » Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #1 : 12 Lutego 2012, 23:59:41 »

O w/w niezbyt moge sie wypowiadać z wyjątkiem Husky jerk ktory mi akurat niezbyt...Polecam na wymienione głębokości Rapala X-rap Magnum 15 (głębokość nurkowania w stopach) 12cm.
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #2 : 13 Lutego 2012, 00:04:00 »

Spróbuj Rapalę Tail Dancer 9cm/4,5m/ ok
Minnow Rap 11cm ok
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 00:05:52 wysłane przez gawel » Zapisane
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #3 : 13 Lutego 2012, 12:16:11 »

Dzięki za odzew.
Tail Dancer 9cm nie sprawdził mi się w ogóle. Spróbuję na te rapalki które polecacie.
@Gaweł a co powiesz o Salmo WHITEFISH SX 13 widać było, że zaopatrujesz się w rozmiar 18cm Tongue a czy mniejszy rozmiar też jest skuteczny? 18 ryje mi po dnie na 8m.
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #4 : 13 Lutego 2012, 12:39:01 »

Whitefish 18F, Pike 16F (z dopalaczem na troku do głębokiego łowienia), Perch 12/14 F/SDR, Storm Deep Thunder
Zapisane

gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #5 : 13 Lutego 2012, 13:09:28 »

Dzięki za odzew.
Tail Dancer 9cm nie sprawdził mi się w ogóle. Spróbuję na te rapalki które polecacie.
@Gaweł a co powiesz o Salmo WHITEFISH SX 13 widać było, że zaopatrujesz się w rozmiar 18cm Tongue a czy mniejszy rozmiar też jest skuteczny? 18 ryje mi po dnie na 8m.
Witam.Czyli lubią woblery bardziej pękate.W takim razie może Fat Rap 5cm,7cm?13SX będę dopiero w tym sezonie testować,natomiast możesz wypróbować Rapalę
Magnum CD 9-11. Salmo Whitefish 18F / to co Buri zaproponował ok/.Miałem bardzo dobre wyniki też na Rapalę 18Floating/3,5m-4m-dodałem kóło łącznikowe,lepiej pracuje/ ok
Na głebokość 5-7 super pracuje Salmo Perch 12S/ale to już unikat/ ok
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 13:12:00 wysłane przez gawel » Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #6 : 13 Lutego 2012, 19:01:21 »

na liście co podałeś nie ma ani jednego mojego faworyta Wink
zastanów się ewentualnie nad Salmo WHITEFISH SW13JDR

Cytuj
troling z wędką trzymaną w ręku i pływanie na silniku elektrycznym.
proponuję: slider 10 lub 12 lub fatso + odpowiedni dopal + prowokacja, ewentualnie bez zależny od dnia
 ok Laughing Fishing


PS
skoro uzupełniasz woblerki znaczy sie ze przynęty gumowe już masz?
(moim zdaniem w trollingu przynęty gumowe na szczupaka są o wiele skuteczniejsze od woblerów )
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #7 : 13 Lutego 2012, 19:11:18 »

Tail Dancer 9cm nie sprawdził mi się w ogóle. Spróbuję na te rapalki które polecacie.
..... rozmiar 18cm Tongue a czy mniejszy rozmiar też jest skuteczny? 18 ryje mi po dnie na 8m.

jak łowisz na łowisku o głębokości 8m to z Salmo Whitefish 18cm będzie Ci się sprawdzał SW18F pływający
(za daleko nie wypuszczaj max do 50m a zalecał bym 30m - nie wiem jakiej linki używasz) ok

na wiosnę nie prowadzisz głęboko przynęty, jak zębaty będzie na braniu to wystartuje spokojnie na 3m do góry z przynętą   
obserwuj echosondę i zawsze dawaj wyżej przynętę, "lepiej dać o metr za wysoko niż o pół za nisko"  Laughing

Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #8 : 13 Lutego 2012, 19:19:25 »


PS
skoro uzupełniasz woblerki znaczy sie ze przynęty gumowe już masz?
(moim zdaniem w trollingu przynęty gumowe na szczupaka są o wiele skuteczniejsze od woblerów )

Mógłbyś rozwinąć tą tezę? Przynęty gumowe mam, ale do tej pory używałem ich tylko podczas zwykłego spiningowania, ostatecznie podczas płytkiego trollingu po wodzie max 2m.
Czy mówiąc o przynętach gumowych mówisz o kopytach, ripperach +-15cm czy o gumach 30cm? Jeżeli o tych 1 to jak należy dobrać obciążenie do takich gum? Główki po + 50g ? Czy należy zastosować jakieś dodatkowe obciążenie?
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 19:21:35 wysłane przez dekosz » Zapisane
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #9 : 13 Lutego 2012, 19:24:38 »

Lowie na trolling ca12 lat i najleprzymi woblerami jakie spotkoalem jest amrykanski "Bomber" 15a nisko schodzacy (1,5-2m) lub 24A gleboko schodzacy (4-5m) w zaleznosci jak daleko od lodki ustawisz przynete. Lowie na nie sandacze, oczywiscie przy okazji szczupaki, okonie a nawet trocie. Jest to rowniez najlepszy wobler w Szwecji na Lososie. Testowalem roznych producentow i z Rapala najlepiej dziala Rapala Orginal 18cm w roznych barwach. Wydaje sie ze on wogole nie pracuje, ale kiedy zostanie zawiazany na wezel Rapala to wabi wszystkie drapiezniki bez wyjatkku. Zlapalem na niego nawet Bolenia 3,3kg na troling, a Bolen jest ryba bardza rzadka w Szwecji.
Mvh.Kristofer
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #10 : 13 Lutego 2012, 19:40:17 »

Osobiście i z dwoma rekami w górze polecam :

11.9 cm Bomber Deep Long A B25A

oraz wszystkie Bomber Long A te heavy duty tez mistrzostwo
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #11 : 13 Lutego 2012, 19:45:53 »

Cytuj
Mógłbyś rozwinąć tą tezę? Przynęty gumowe mam, ale do tej pory używałem ich tylko podczas zwykłego spiningowania, ostatecznie podczas płytkiego trollingu po wodzie max 2m.
Czy mówiąc o przynętach gumowych mówisz o kopytach, ripperach +-15cm czy o gumach 30cm? Jeżeli o tych 1 to jak należy dobrać obciążenie do takich gum? Główki po + 50g ? Czy należy zastosować jakieś dodatkowe obciążenie?

temat jest tak szeroki ze musiał bym poznać więcej szczegółów ...
no ale zakładam, że przygotowujesz się do wiosennego łowienia szczupaków
- główka max 35g a co do rodzaju gum to już zależny co tam Wasz woda lubi (zacznij od 20g + 6 kopyto+ wypuszczenie ponad 40m)
większa uwagę skup na tym jak poprowadzisz ta przynętę, mając 2 wędki na łodzi (pływasz we 2, wędki po obu stronach burt)
jedziesz łagodnymi zakosami jedna guma opada a druga się unosi jak skumasz o co chodzi będziesz łowił sporo ryb  ok
no i zależny od dnia czasami robisz opad czami prowokujesz trzeba kombinować jak nic się nie dziej  

a i jeszcze jedna rada, nie przesadzaj z grubością linki
(nie przesadzaj z głębokościami nawet 1,5m kiedy masz dno na 8m jest ok)

PS
ja maluje przynęty gumowe pod okonia robię pasy i inne dziwactwa
no i używam sporo gotowych zbrojonych przynęt gumowych
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 21:57:17 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #12 : 13 Lutego 2012, 20:44:13 »

@Wojti wielkie dzięki za super radę z tymi gumami ok Beer Myślę, że sposób sprawdzi się też , gdy na końcu zestawu będzie wahadłówka.
Teraz aby do maja Fishing Linki będą na 90% o mocy 20Lb.

Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #13 : 13 Lutego 2012, 21:52:45 »

- jeśli chodzi o trolling, to wahadłówki w moim rankingu są na samym końcu

PS
to wahadło miało już swoje szanse, nic niestety nie złowiłem, sama blacha ma 17cm
(ale wiara jeszcze została)
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
ArturK

Wiadomości: 42

Łomża


« Odpowiedz #14 : 20 Lutego 2012, 19:27:05 »

Moja propozycja na szczupale w trolu  to:  Salmo Executor 9cm i 12 cm, Salmo Perch 12, Rapala Shadrap 9cm, no i może wielu się zdziwi, ale najzwyklejszy Jaxon Karaś w większych rozmiarach, który wielokrotnie sprawiał cuda.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!