http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 17:44:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  troling przynęty oraz różne techniki prowadzenia przynęt
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: troling przynęty oraz różne techniki prowadzenia przynęt  (Przeczytany 22957 razy)
Bartek

Wiadomości: 283


Warmia


« Odpowiedz #75 : 29 Maja 2012, 19:51:46 »

Cd

Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #76 : 29 Maja 2012, 20:14:48 »

moim zdaniem zrobiłeś za mały otwór na docisk
(jeśli Chcesz to zrobić tak jak Ci sugeruje to śruba musi być z szerokim gwintem no i raczej nie za mała)

no chyba ze Wykombinowałeś coś lepszego na blokowanie koła?

Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Bartek

Wiadomości: 283


Warmia


« Odpowiedz #77 : 29 Maja 2012, 21:22:05 »

Nic lepszego nie wykombinowałem,a otwór wiem,że za mały.Chwilowo ma 8mm,ale rozwiercę go chyba do 10,5mm.
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #78 : 29 Maja 2012, 22:13:59 »

Nic lepszego nie wykombinowałem,a otwór wiem,że za mały.Chwilowo ma 8mm,ale rozwiercę go chyba do 10,5mm.

możne jeszcze większy?
Wez sobie nakrętkę do reki do takiej śruby i wyobraź, że dospawasz do niej dwa male pręty ułatwiające ręczne dokręcanie tak aby Ci do reki pasowało od razu
(chyba ze załatwisz śrubę z zalanym takim profilem na cała dłoń - w autobusach starych taka jest do otwierania tego lufciku w dachu, albo inny profil tylko ze mały jest w uchwycie od echosondy - największy "motylek/nakrętka" dostępny w metalowym jest za mały)
« Ostatnia zmiana: 29 Maja 2012, 22:24:34 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #79 : 29 Maja 2012, 22:31:49 »

Cd



ścianki chyba Dałeś na cienkie (i możliwe ze rowek za głęboki)? pamiętaj ze w tej ściance musisz zamontować jeszcze pokrętło do opuszczania i zwijania
potrzebujesz myślę max 40m linki nawijać, a z tego co widzę to tam się zmieści spokojnie 300m, za głęboki rowek przy zwijaniu tez nie jest dobry
linka haczy o krawędź

PS
Bartku nie traktuj moich uwag jako złośliwych, możliwe ze Masz w tym wszystkim swoja koncepcje
ja podsuwam Ci tylko to czego ja już doświadczyłem w praktyce łowiac swoją winda
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Bartek

Wiadomości: 283


Warmia


« Odpowiedz #80 : 30 Maja 2012, 07:08:11 »

Uwag  nie traktuje jako zlosliwych,bo przyznam,ze windy nie mialem w rekach i kazda jakas wskazowka jest cenna zwlaszcza przy budowie czegos,co widzialo sie tylko na zdjeciach.W wolnej chwili pokrece sie po Olsztynie i moze w jakims sklepie znajde winde,a wtedy obejrze ja sobie dokladnie.

Jesli okaze sie,ze kolko jest za gleboko wytoczone,to bedzie trzeba jeszcze raz wrzucic na tokarke.Po prostu musialbym nawinac te 30-40m linki,a wtedy okaze sie,ile trzeba zejsc ze srednicy.

Pokretlo dociskowe moge zrobic i z nakretki M12.Roznica wielkosci pomiedzy nakretkami M10 i M12 jest juz dosc zauwazalna,wiec moze wieksza nakretka bedzie lepsza opcja.
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #81 : 31 Maja 2012, 07:31:35 »

linka nie musi być jakoś masakrycznie gruba
ja mam linkę w rozmiarze 2-3mm taka linka wytrzymuje juz wystarczające obciążenia
(cos ponad 70kg w zależności od rodzaju splotu linki)

ostatnio zastanawiałem sie czy nie wymienić tej linki co mam na linkę z otulina plastikowa
tak sobie myślałem ze możne by miała mniejsze tendencje do skręcania

wiadoma sprawa  Huh czym grubsza linka, czym głębiej spuścisz o tyle musisz mieć cięższą kule bo będzie ja wynosić
(dlatego sugeruje robić zestaw maksymalnie "odchudzony") 
czym cięższa winda tym mocniejsze musi być mocowanie do burty  Laughing
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!