http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Maja 2024, 10:17:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sprzętowo
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 13 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sprzętowo  (Przeczytany 37518 razy)
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« : 29 Stycznia 2006, 14:08:27 »

Chciałbym zapoczątkować nowy - stały wątek, w którym będziemy poruszać wszystko, co dotyczy naszego sprzętu. Możecie pisać tutaj o interesującym Was sprzęcie, o problemach, ciekawostkach, itp. lub o czymś czym chcecie się pochwalić  Wink
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #1 : 29 Stycznia 2006, 14:22:14 »

Ze swojej strony zaprezentuję swój nowy nabytek, który niezwłocznie zostanie przetestowany i opisany, jak tylko puści lód, może już pod koniec lutego na trotkach.
Jest to multiplikator Bass Pro BassmasterZ BSM1000HL, kupiony w czasie wyprzedaży.



Kupiłem go z myślą pozyskania taniego kołoworotka do kija o mocy 25lb w podobnej cenie. Aluminiowa rama i szpula, 6 łożysk (których narazię nie mogę się doliczyć  Wink), pojemność szpuli 12lb/130yd,  i hamulec odśrodkowy z ciekawym patentem.



6 bloczków widocznych na zdjęciu można tradycyjnie włączać/wyłączać, lecz ciekawostkę stanowią czerwone elementy, które ograniczają bloczki. Elementy te są zawieczone na sprężynce i powodują natychmiastowy powrót bloczków do pozycji wyjściowej, gdy siła odśrodkowa maleje. Interesujące rozwiązanie i jestem ciekawy jak spisze się nad wodą. Myślę, że to może być całkiem niezła, niedroga propozycja dla osób początkujących, ale ostateczne wnioski postawię dopiero po gruntownym przetestowaniu.
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2006, 15:22:05 wysłane przez Pike » Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Thymallus

Wiadomości: 131


Gniezno


« Odpowiedz #2 : 29 Stycznia 2006, 15:59:34 »

Kołowrotek  wygląda bardzo ładnie. Może tylko jakość toczenia szpuli odpowiada cenie po obniżce. Natomiast nie rozumię dlaczego chcesz stosować taki lekki kołowrotek do tak mocnego kija na zamarźniętej rzece? Przeciesz ten otworek w wodziku to ledwo pomieści chyba żyłkę 12 lbs. A powinna się zmieścić  nawet 25 lbs. Do tego czy ta mała dziurka nie będzie zamarzać?
Jestem bardzo ciekawy prób polowych w warunkach łowiska.

pozdrawiam
Thymallus
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #3 : 29 Stycznia 2006, 19:21:57 »

Może i szpula nie wygląda zbyt ładnie na zdjęciu macro, ale po rozpędzeniu toczy się 60 sekund! Informacja z pierwszej ręki.  Wink
Zapisane

Thymallus

Wiadomości: 131


Gniezno


« Odpowiedz #4 : 29 Stycznia 2006, 21:55:10 »

O jejku, to co będzie się działo jak dotrą się łożyska? jestem jeszcze bardziej ciekawy.

Thymallus
Zapisane
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #5 : 30 Stycznia 2006, 10:54:35 »

Szpula kręci się naprawdę długo i bije np metanium, ale wynika to głównie z jej sporej masy. Miałem okazję go tanio kupić i chcę poprostu sprawdzić jak będzie się sprawował w ciężkich warunkach. A co do mocy tego kijka to jest zupełnie inaczej określona niż np, w podstawowych modelach st.croix, kijek wydaje się dużo słabszy.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2006, 11:09:25 wysłane przez Urso » Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #6 : 30 Stycznia 2006, 13:20:27 »

tarlos poszukiwał uchwytów z metalowymi wkładkami. Może te się nadadzą. Nie są co prawda dwudzielne ale zawsze Grin

Ukłony
Leszek

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #7 : 31 Stycznia 2006, 08:20:43 »

Leszek sorki ale te uchwyty są koszmarne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! okropne a fuj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Thymallus

Wiadomości: 131


Gniezno


« Odpowiedz #8 : 31 Stycznia 2006, 17:40:30 »

drodox, dlaczego Ci się nie podobają uchwyciki. Do tego blank z kolorowymi nalepkami z fluorozującą farbą, pozłacane przelotki i jeszcze jakiś multik z napalowaną n.p. panienką z rozwianymi własami na pokrywie bocznej. Do tego co się da to chromowane. Jak na amerykańskich motocyklach. Miałem jeszcze gdzieś (ale nie mogę znaleść) fotkę woblerka z 6 kotwicami w formie żabki. Pasowałby do takiego kija. I odpustowy zestawik jak się patrzy Grin Grin Grin

Thymallus
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #9 : 31 Stycznia 2006, 17:56:41 »

Jak ktoś lubi wyścigi to można coś takiego założyć sobie



[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #10 : 31 Stycznia 2006, 17:57:12 »

Albo takiego...


[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #11 : 31 Stycznia 2006, 18:11:43 »

Ten pierwszy mi się widzi. Urso, pomalowałeś swojego nowego Bassmastera ? Grin

Uklony
Leszek
Zapisane
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #12 : 31 Stycznia 2006, 18:46:47 »

Leszek, czekam aż Ty pomalujesz swoje nowe cudo i wtedy będę miał się na kim wzorować  Grin
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #13 : 01 Lutego 2006, 07:40:02 »

sorki ale nie lubię motywów z czaszkami brr obrzydliwe wędkarstwo to sport radości życia  Fishing a nie śmieci !!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Leszek

Wiadomości: 435


Gdynia


« Odpowiedz #14 : 01 Lutego 2006, 18:59:55 »

Shimano Scorpion 1001 MG. Kto z kolegów używał i jakie odniósł wrażenia z posługiwania się tym kołowrotkiem ?

Ukłony
Leszek
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 13 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!