http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 08:30:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  JAZIE 2009
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 11 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: JAZIE 2009  (Przeczytany 26370 razy)
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« : 17 Maja 2009, 20:13:16 »

Otwieram wątek bo już sam nie wiem co to jest.Zdania są podzielone a w tym też ichtiologów.Dzisiaj przyłów przy bolkach Jasio 53cm.?Możliwe warianty co usłyszałem o tej rybce jest to:
1.Mały boleń-Ja się z tym nie zgadzam.
2.Kleń-tez się z tym nie zgadzam
3.Hybryda-Jazia/klenia-dałbym się przekonać
4.Jazisko-To najbardziej do Mnie przemawia
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2009, 15:17:23 wysłane przez Tomy » Zapisane
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #1 : 17 Maja 2009, 20:16:06 »

c.d.Jasio Huh 53cm
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2009, 22:06:43 wysłane przez Tomy » Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #2 : 23 Maja 2009, 00:07:14 »

hm... rzeczywiście dziwna sprawa, masz może zdjęcie płetwy odbytowej?
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #3 : 23 Maja 2009, 00:49:12 »

Bez watpienia stary jaz
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #4 : 23 Maja 2009, 11:30:09 »

Panie, to jest JAŹ Grin Może liczba łusek się nie zgadza ale zawsze są jakieś odchylenia od normy ok Reszta "wskazówek" prowadzi na jazia.

A że tak wygląda (pysk, płetwa ogonowa) to tylko takie przystosowanie do danego środowiska. Inna woda i różne cechy w obrębie tego samego gatunku, w ten sposób powstają formy z różnych rzek czy zbiorników.

Pozdr.

Salmo
Zapisane
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #5 : 23 Maja 2009, 13:32:09 »

No to pięknego Jazia złowiłem,sam się tak pochwale ok.Do Mnie też przemawia najbardziej ta identyfikacja,to otwieram wątek Jazie 2009.
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2009, 15:25:44 wysłane przez Tomy » Zapisane
DAWID@

Wiadomości: 179



« Odpowiedz #6 : 18 Czerwca 2009, 15:48:21 »

Piekny  Laughing Fishing wieczorem wystawie swojego tez pieknego mam nadzieje ze i ty mnie pochwalisz Smiley))))))))))))) pozdrawiam Dawid
Zapisane

@Davidoff:)
DAWID@

Wiadomości: 179



« Odpowiedz #7 : 18 Czerwca 2009, 16:13:45 »

51cm:))))
Zapisane

@Davidoff:)
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #8 : 20 Czerwca 2009, 20:27:30 »

Ładny i niech będzie pochwalony.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwca 2009, 01:46:08 wysłane przez Tomy » Zapisane
Andriu

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #9 : 21 Czerwca 2009, 17:08:18 »

Coś to zdjęcie jazia kolegi DAWID@ jest dziwne. Albo mam coś z oczami  8-)bo to już po czterdziestce albo mi to zdjęcie  trupem zajechało. Jeżeli się myle to przepraszam ale ta czarna plama na głowie, reszta taka jakaś biała. Toż ta ryba nie żyła podczas robienia zdjęcia- z zamrażarki wyjęta albo jakaś znalezna w krzakach.
Proszę o wypowiedzi innych kolegów z lepszym wzrokiem ok
Zapisane

andriu
DAWID@

Wiadomości: 179



« Odpowiedz #10 : 21 Czerwca 2009, 18:51:08 »

Coś to zdjęcie jazia kolegi DAWID@ jest dziwne. Albo mam coś z oczami  8-)bo to już po czterdziestce albo mi to zdjęcie  trupem zajechało. Jeżeli się myle to przepraszam ale ta czarna plama na głowie, reszta taka jakaś biała. Toż ta ryba nie żyła podczas robienia zdjęcia- z zamrażarki wyjęta albo jakaś znalezna w krzakach.
Proszę o wypowiedzi innych kolegów z lepszym wzrokiem ok
Rybka złapana w trzebini "balaton" stary kamieniołom woda jest tam "błekitna" niebieska Jazie sa tam właśnie takie dużo jaśniejsze niź w np rzekach złowiona w obecności światków około 10:))))))))) i wróciła cała i zdrowa do wody !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! złowiłem tam około 4 jazi i wszystkie były podobnej maści do tego na zdjeciu . Daje na to swoje słowo !!!!!!!!!! A kolege Andriu witam na forum oczywioście jeśli nie jest fikcyjny ............ bo moze ktos pod swoim loginem boi sie i wstdzi pisać takie głupoty ale to juz pozostawiam jemu samemu pozdrawiam Dawid ok Laughing Fishing
Zapisane

@Davidoff:)
DAWID@

Wiadomości: 179



« Odpowiedz #11 : 21 Czerwca 2009, 18:52:19 »

Rybka złapana w trzebini "balaton" stary kamieniołom woda jest tam "błekitna" niebieska Jazie sa tam właśnie takie dużo jaśniejsze niź w np rzekach złowiona w obecności światków około 10:))))))))) i wróciła cała i zdrowa do wody !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! złowiłem tam około 4 jazi i wszystkie były podobnej maści do tego na zdjeciu . Daje na to swoje słowo !!!!!!!!!! A kolege Andriu witam na forum oczywioście jeśli nie jest fikcyjny ............ bo moze ktos pod swoim loginem boi sie i wstdzi pisać takie głupoty ale to juz pozostawiam jemu samemu pozdrawiam Dawid   
Zapisane

@Davidoff:)
DAWID@

Wiadomości: 179



« Odpowiedz #12 : 21 Czerwca 2009, 18:56:20 »

Niewiem jak dopisze szczeście ale postaram sie w najbliższych dniach złowić Jazia w tamtych wodach i wystawić w tym watku dla rozszczygniecia wszelkich podejrzeń ok Fishing Fishing Fishing Fishing Laughing
Zapisane

@Davidoff:)
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #13 : 21 Czerwca 2009, 20:14:11 »

Faktycznie Dawid dziwnie blady osobnik i nie dziw się że niektórym może się ta ryba wydawać martwa.Mi tez przeszło przez myśl że jest to nieboszczyk,ale nie wyciągam pochopnie wniosków bo nie lubię gównażerii .Jak ryba jest żywa to gratuluje raz jeszcze.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwca 2009, 20:32:54 wysłane przez Tomy » Zapisane
Andriu

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #14 : 21 Czerwca 2009, 20:46:28 »

Jak napisał Tomy dziwnie trupioblady osobnik  Grin, trochę jazi już w swoim życiu złapałem ale takiego albinosa to jeszcze nie widziałem ,a czy to wina koloru wody i warunków w jakich pływał ten osobnik to nie mnie już rozstrzygac . Jeżeli pomachał płetwami przy wypuszczeniu do wody to pogratulowac mi tylko pozostaje łowcy.
Zapisane

andriu
Strony: [1] 2 3 ... 11 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!