http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 01:51:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Rzeka Bug.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Rzeka Bug.  (Przeczytany 8560 razy)
jareckizet

Wiadomości: 5

Drohiczyn


« : 05 Lipca 2009, 20:12:16 »

Hmm.. kilka dni temu zauważyłem brak brań i żerowania. Bedąc wczoraj nad wodą spotkałem się z bardzo zaskakujacą sytuacją. rzucając spostrzegłem "coś" dziewnego płynącego w nurcie. Okazało się ze są to dwie brzany, martwe, zaczynające sie rozkładać. Jedną przyciągnąłem do brzegu. Była niewytarta. wazyła ponad 4,5kg. bardzo mnie to zdziwiło. Do brzegu zaczeły podpływać babki oraz narybek (drobne krapie i ukleje). wynurzały głowy nad tafle wody, jakby chciały zlapac powietrze. byly jakby ocmielone, mogłem je praktycznie wziąć do ręki. posiedziałem nad wodą jeszcze godzine i widziałem jeszcze 8 takich sporych brzan plynących w nurcie. Dzis rano zaintrygowany znow pojechałem nad rzekę, brzany cały czas plynęły martwe w nurcie. przy brzegu pojawiły się dodatkowo okonie, szczupaki, w trzcinach lezały martwe krąpie! wszystkie ryby są na w pół nieprzytomne, płyną do brzegu i wszystkie wynurzają sie nad wodę. spotkałem się nawet z małymi sumami, węgorzem i miętusem. jednego szczeupaka zlapalem w rękę, cały język i jame miał zieloną trochę wpadającą w niebieski. Panowie, jaka moze byc tego przyczyna? Czy ktoś się też z tym spotkał? Zaobserwował takie zachowania ryb na rzece?

 
Zapisane

Bug jest wielki, szczodry i uczy pokory
jareckizet

Wiadomości: 5

Drohiczyn


« Odpowiedz #1 : 05 Lipca 2009, 20:13:26 »

Zapisane

Bug jest wielki, szczodry i uczy pokory
jareckizet

Wiadomości: 5

Drohiczyn


« Odpowiedz #2 : 05 Lipca 2009, 20:14:34 »

Zapisane

Bug jest wielki, szczodry i uczy pokory
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #3 : 05 Lipca 2009, 20:30:18 »

Nie wiem jaka to przczyna ale nikomu nie rozpowiadaj o tym, innym nawet nuklearny kolor nie będzie przeszkadzał i siecią odłowią wszystko...nawet te babki  Cry
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #4 : 05 Lipca 2009, 21:21:31 »

Hej!

Przyczyną jest brak tlenu w wodzie. Pewnie i u Was mocno lało, podniósł się poziom wody w rzece. W wyniku tego trafiło dużo substancji organicznych do niej (wymyty muł, wymyte nawozy w rolnictwie, rozkładające się rośliny na brzegu itp). Teraz przyszło słonko, temperatura wody się podniosła, drobnoustroje się namnożyły, potrzebują tlenu i go wyłapują. Rybom brakuje i stąd śnięcie ryb (ile przewala się teraz w Bugu po dnie, to nawet nie zdajesz sobie sprawy - nie wszystkie wypływają ku powierzchni). Niestety śnięcie ryb powoduje dostarczenie kolejnej pożywki bakteriom i proces się pogłębia. Ratunek to obniżenie temperatury powietrza, zmniejszenie nasłonecznienia i długotrwałe, ale nie gwałtowne opady deszczu (by doprowadziły dobrze natlenioną wodę do rzeki, ale jej nie podnosiły).

Nic więc nie możesz zrobić jak tylko odławiać padnięte ryby i przenosić je z dala od wody.

Pozdrawiam,

Zet.
Zapisane

Wodom cześć!
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #5 : 05 Lipca 2009, 21:27:04 »

Najprawdopodobniej nastąpiło zatrucie rzeki jakimś gównem.

Jarecki sytuacje jak najszybciej trzeba zgłosić do sanepidu a jeżeli mozesz to nabierz wodę w słoiki najlepiej ze trzy razy co kilka godzin i z jednego miejca. Dobrze by tez było zabezpieczyć padłe ryby do badania. Zgłosić można to też na policję powinni wiedziec co dalej zrobić.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #6 : 05 Lipca 2009, 21:53:31 »

Najprawdopodobniej nastąpiło zatrucie rzeki jakimś gównem.

Jarecki sytuacje jak najszybciej trzeba zgłosić do sanepidu a jeżeli mozesz to nabierz wodę w słoiki najlepiej ze trzy razy co kilka godzin i z jednego miejca. Dobrze by tez było zabezpieczyć padłe ryby do badania. Zgłosić można to też na policję powinni wiedziec co dalej zrobić.
Też Mi się tak wydaje że to zatrucie wody!!Zamki dobrze pisze.Zbadać tą wodę w sanepidzie,dojść kto to spowodował i utopić sprawcę w długach lub w Bugu-PUBLICZNIE.
Zapisane
Pyzdra

Wiadomości: 272


Legionowo

Ryby są oslizłe i śmierdzą!


« Odpowiedz #7 : 05 Lipca 2009, 22:11:26 »

Na zalewie w Zegrzu jest to samo! Angry
Ryby zdechłej w trzcinie jest na grubo! Cry
Woda smierdzi a brania są znikome tak jakby ryb nie było!
Zapisane

@Perch@
Gość
« Odpowiedz #8 : 05 Lipca 2009, 22:22:46 »

...
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2009, 19:14:59 wysłane przez @Perch@ » Zapisane
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #9 : 05 Lipca 2009, 22:33:49 »

Cześć. Moim zdaniem ta sytuacja wynika z zatrucia rzeki spływającymi wodami z pól, łąk itd. Łąki, trawy, wszystko przez długi czas było pod wodą i zgniło. Tym bardziej, że jest gorąco. Teraz ta "gnojówka" spływa do rzek i jest to co jest. Bug we Włodawie poniżej swojego dopływu- Włodawki cuchnie masakrycznie. Wytrzymałem tylko 15 minut nad rzeką mimo, że byłem "napalony" na łowienie. Z ulgą wróciłem do domu. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Pozostaje łowienie w jeziorach, albo wirtualnie.
Herman
Zapisane
drodox

Wiadomości: 621


podlaskie

Niech Zyje ABU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Odpowiedz #10 : 06 Lipca 2009, 09:59:20 »

podobnie jak na Bugu dzieje się na Nurcu tez rzeka na Podlasiu padają ryby jak muchy podejrzewam że czeka to niedługo już siemianówkę oraz narew jednym słowem masakra ciekawe gdzie ja będę ryby łowił ?

przyczyny są opisane poniżej
Zapisane
krzysztofek

Wiadomości: 226


Raba Wyżna, Rabka-Zdrój


« Odpowiedz #11 : 07 Lipca 2009, 07:25:14 »

Hej!

Przyczyną jest brak tlenu w wodzie. Pewnie i u Was mocno lało, podniósł się poziom wody w rzece. W wyniku tego trafiło dużo substancji organicznych do niej (wymyty muł, wymyte nawozy w rolnictwie, rozkładające się rośliny na brzegu itp). Teraz przyszło słonko, temperatura wody się podniosła, drobnoustroje się namnożyły, potrzebują tlenu i go wyłapują. Rybom brakuje i stąd śnięcie ryb (ile przewala się teraz w Bugu po dnie, to nawet nie zdajesz sobie sprawy - nie wszystkie wypływają ku powierzchni). Niestety śnięcie ryb powoduje dostarczenie kolejnej pożywki bakteriom i proces się pogłębia. Ratunek to obniżenie temperatury powietrza, zmniejszenie nasłonecznienia i długotrwałe, ale nie gwałtowne opady deszczu (by doprowadziły dobrze natlenioną wodę do rzeki, ale jej nie podnosiły).

Nic więc nie możesz zrobić jak tylko odławiać padnięte ryby i przenosić je z dala od wody.

Pozdrawiam,

Zet.

Tak dokładnie jest jak piszesz Zet podawali to w tv.
Zapisane

"Rzeka powstała podczas potopu i płynie po kamieniach z piwnic czasu. Na niektórych kamieniach są wieczne krople deszczu, pod kamieniami są słowa i niektóre to ich słowa. Wody nie dają mi spokoju" cyt. z filmu R.Redforda "Rzeka życia".
mare7

Wiadomości: 461


Kodeń-Królewo.- Rheda Wiedenbrück


« Odpowiedz #12 : 09 Lipca 2009, 19:02:20 »

to jest tragedia ja rozmawiałem ze znajomymi  jest straszny smród i nic więcej ryba prawdopodobnie wszystka padła w 99 procentach muwię o okolicy Kodnia Cry
Zapisane

pozdrowienia Marek                                                                                                                 Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij.
Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń.
Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem.
mare7

Wiadomości: 461


Kodeń-Królewo.- Rheda Wiedenbrück


« Odpowiedz #13 : 09 Lipca 2009, 21:49:53 »

http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090709/WYSZKOW/532568993
Zapisane

pozdrowienia Marek                                                                                                                 Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij.
Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń.
Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem.
mare7

Wiadomości: 461


Kodeń-Królewo.- Rheda Wiedenbrück


« Odpowiedz #14 : 09 Lipca 2009, 21:51:58 »

http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=TO&Date=20090709&Category=ALBUM&Artno=591740050&Ref=PH
Zapisane

pozdrowienia Marek                                                                                                                 Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij.
Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń.
Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem.
Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!