http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 05:33:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Nasze rybki, złapane inaczej
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Nasze rybki, złapane inaczej  (Przeczytany 7763 razy)
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #15 : 02 Sierpnia 2009, 21:12:04 »

tak Zamki mleka...


Nurkowałem w pełnym ekwipunki i i tak było ciężko kurcze a Ty Mynia tak na jednym wdechu 20stóp ?
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #16 : 02 Sierpnia 2009, 22:08:41 »

rekord w nurkowaniu "freediving" - czyli bez sprzętu !kliknij - ponoć 88m,,,,ale ja tam w to nie wierzę,, jakiś fotomontaż , albo cóś ala lądowanie na księżycu.,,,,,,,  Cheesy

W Chorwacji kilka razy zszedłem na 6,5m i można by głębiej (tam były najładniejsze muszelki  Cheesy ) ,,,ale nie ma co przesadzać, ( były to moje pierwsze kroki w nurkowaniu).

Poniżej selfportret na około 3 - 3,5m   Wink
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #17 : 02 Sierpnia 2009, 22:21:57 »

Mynia ale z Ciebie piękny syrenek ok
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #18 : 02 Sierpnia 2009, 22:22:57 »

rekord w nurkowaniu "freediving" - czyli bez sprzętu !kliknij



Wydaję mi się że to jest możliwe są przecież ludzie o bardzo dużej pojemność płuc
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2009, 22:27:07 wysłane przez Pool » Zapisane

Catch & Release
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #19 : 02 Sierpnia 2009, 22:24:03 »

Zrobiłem zdjęcie zdjęciu (wyświetlacz w aparacie pokazuje info na jakiej głębokości stała "mamuśka" z pierwszej strony tego wątku)
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #20 : 02 Sierpnia 2009, 22:25:36 »

To w razie czego można aparat na lince opuszczać pod wodę i ciachać fotki bez zamaczania.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
zoltar70

Wiadomości: 161


TARNÓW


« Odpowiedz #21 : 03 Sierpnia 2009, 00:24:15 »

Witam!
Mam ciut doświadczenia płetwonurkowego i muszę powiedzieć, że mimo iż jest to piękny rodzaj wypoczynku, to też cholernie niebezpieczny. Byłem świadkiem kilku groźnych sytuacji, kilku śmiesznych i jednej tragicznej (po której przestałem nurkować). Widoczki super, ryby wbrew temu co mówią wędkarze są i to nie małe. Wszystko pięknie ładnie, dopóty, dopóki nie zrobi się pierwszego nura np. w Chorwacji. Inny świat!
Jeśli chodzi o sprzęt:
-ABC czyli maska, płetwy i fajka (koszt koło 300zł)
-pianka,na nasze jeziora conajmniej 5mm (koszt koło 1000-1500zł)
-jacket,czyli kamizelka pomagająca zachować zerową pływalność (koszt od 1000 wzwyż)
-butla 15L,pozwalająca doświadczonemu pozostać na głębokości 6m przez około 45min (koszt od 1000zł)
-zawory wraz z aparatami tlenowymi (pierwszy i drugi stopień) plus manometrw komplecie (koszt koło 2000zł)
-cała reszta niezbędnych rzeczy (pas balastowy wraz z obciążnikami, nóż, dodatkowe o-ringi i inne pierdółki) koszt około 1000zł
- certyfikat ogólnoświatowy potwierdzający zrobienie kursu płetwonurkowego pierwszego stopnia (koszt ok 1500zł)

Cała przyjemność na początku to koszt około 8500-9000zł. Widoki, przeżycia, adrenalina-BEZCENNE!

P.s Nikomu nie polecam nurkowania ze sprzętem lub na bezdechu samemu, bez przeszkolenia i w niezbyt dobrze znanych sobie wodach. O tragedię nietrudno. Odrobina wyobraźni a mega zajefajne przeżycia gwarantowane!

Pozdrawiam, Radek


Z tego co pamiętam, to zaczyna się od 3-go stopnia. 1-wszy stopień , to już krok do instruktora.
Na czas 45 min. na 6 m w ciepłej wodzie spokojnie wystarczy butla 8 litrów. Takie czasy osiągałem do głębokości 10m.
Mynia jeśli jesteś zainteresowany sprzętem mogę popytać jeszcze czynnie nurkujących kolegów.
Zapisane
cezarroo

Wiadomości: 249


Jelenia Góra

No kill


WWW
« Odpowiedz #22 : 03 Sierpnia 2009, 09:02:29 »

Tak od siebie dodam, zanim zejdziesz poniżej 3 m przypomnij sobie czy nie masz jakiejś dziurki w zębie, ostatnio mi się zachciało nurkować, juz po wynużeniu zaczął boleć, później było coraz gorzej, przeszło dopiero po tygodniu, nikomu nie polecam : ) można sobie urlop zepsuć : )
Zapisane

Radek

Wiadomości: 40


Olsztyn


« Odpowiedz #23 : 03 Sierpnia 2009, 15:05:13 »

Witam!
Mam ciut doświadczenia płetwonurkowego i muszę powiedzieć, że mimo iż jest to piękny rodzaj wypoczynku, to też cholernie niebezpieczny. Byłem świadkiem kilku groźnych sytuacji, kilku śmiesznych i jednej tragicznej (po której przestałem nurkować). Widoczki super, ryby wbrew temu co mówią wędkarze są i to nie małe. Wszystko pięknie ładnie, dopóty, dopóki nie zrobi się pierwszego nura np. w Chorwacji. Inny świat!
Jeśli chodzi o sprzęt:
-ABC czyli maska, płetwy i fajka (koszt koło 300zł)
-pianka,na nasze jeziora conajmniej 5mm (koszt koło 1000-1500zł)
-jacket,czyli kamizelka pomagająca zachować zerową pływalność (koszt od 1000 wzwyż)
-butla 15L,pozwalająca doświadczonemu pozostać na głębokości 6m przez około 45min (koszt od 1000zł)
-zawory wraz z aparatami tlenowymi (pierwszy i drugi stopień) plus manometrw komplecie (koszt koło 2000zł)
-cała reszta niezbędnych rzeczy (pas balastowy wraz z obciążnikami, nóż, dodatkowe o-ringi i inne pierdółki) koszt około 1000zł
- certyfikat ogólnoświatowy potwierdzający zrobienie kursu płetwonurkowego pierwszego stopnia (koszt ok 1500zł)

Cała przyjemność na początku to koszt około 8500-9000zł. Widoki, przeżycia, adrenalina-BEZCENNE!

P.s Nikomu nie polecam nurkowania ze sprzętem lub na bezdechu samemu, bez przeszkolenia i w niezbyt dobrze znanych sobie wodach. O tragedię nietrudno. Odrobina wyobraźni a mega zajefajne przeżycia gwarantowane!

Pozdrawiam, Radek


Z tego co pamiętam, to zaczyna się od 3-go stopnia. 1-wszy stopień , to już krok do instruktora.
Na czas 45 min. na 6 m w ciepłej wodzie spokojnie wystarczy butla 8 litrów. Takie czasy osiągałem do głębokości 10m.
Mynia jeśli jesteś zainteresowany sprzętem mogę popytać jeszcze czynnie nurkujących kolegów.

1wszy stopień OWD w Padi-tak to trzeba rozumieć. Podany czas był uśredniony, znaczy to, że początkujący zużyje relatywnie więcej tlenu na danej głębokości niż doświadczony nurek.Efekt "zachłyśnięcia" się widokami Smiley .

Pozdrawiam, Radek
Zapisane
Borsuck

Wiadomości: 129


« Odpowiedz #24 : 10 Sierpnia 2009, 08:21:14 »

Płetwonurkowie, to moje pierwsze źrodło informacji o rybach na wodach stojących.  ok Niestety nie zawsze chcą mówić.
Mam dwóch znajomych, którzy ryb nie łowią, a nurkują właśnie. Ostatnio jeden mi sprawdził bardzo ciekawy zbiornik, gdzie prawie nikt nie łowi (bo podobno nie ma tam ryb). Okazało się że ryby są. I to warte urwania sporej ilości przynęt. Na dowód opkazali fotki wykonane pod wodą.
Szczupaki się wogóle nie płoszą, gdy się do nich podpłynie. Można nawet je lekko pacnąć ręką w głowę. Dopiero wtedy się, ze złością, na Ciebie popatrzą i ew. odpłyną. Okonie też ciężko pod wodą spłoszyć i sumy. Co do tego ostatniego - widziałem super zdjęcie. Sum, leżący na dnie wyglądał na uśmiechniętego  Smiley   Rewelacja fotka. Taki wesoły luzak, wylegujący się na dnie.
Zapisane

Stronka o spinningu o spinningu: www.extreme-fishing.pl
Przynęty, techniki, sposoby, sprzęt.
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #25 : 15 Sierpnia 2009, 13:00:53 »

Wczoraj korzystając z Krisa zaproszenia wybraliśmy się na jeziorko. Rybki gryzły bardzo niemrawie odgryzając ogonki. Nic nie wydłubaliśmy, jedynie złapaliśmy trzy małe szczupaczki wygrzewające się w pobliżu trzcin. fotki jednego z nich poniżej  Wink
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2009, 13:02:40 wysłane przez mynia » Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #26 : 15 Sierpnia 2009, 13:01:21 »

i ujęcie nr 2
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #27 : 05 Listopada 2009, 23:30:46 »

To Ja wstawię parę ale mam tylko film i pykałem fotki z monitora.Jest to film z mojego łowiska,starych żwirowni po faszystach.Fotki takie sobie ale na filmie też niewiele lepiej widać bo woda dość głęboka.Ryby za to dość konkretne.
Zapisane
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #28 : 05 Listopada 2009, 23:31:32 »

c.d.
Zapisane
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #29 : 05 Listopada 2009, 23:32:03 »

c.d.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!