http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
15 Maja 2024, 17:20:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?  (Przeczytany 23331 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #60 : 17 Marca 2008, 21:14:29 »

Cytat: TomCast
Powinno sie to uregulować, tylko kto ma sie tym zająć?

 My polscy wędkarze. W imię etycznych zachowań olejmy takie miejsca i  nie wykorzystyjmy polskim zwyczajem niedoskonałości w egzekwowaniu prawa w naszym kraju. Niemożliwe co ?
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #61 : 17 Marca 2008, 21:16:21 »

Zamki jak sie bardzo chce to wszystko można, ale to wiedzą nieliczni  Undecided
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #62 : 17 Marca 2008, 21:19:06 »

Tomek - z tymi łowiskami specjalnymi , to np. tak jak z płatnymi autostradami - niby prywatne a kodeks ruchu drogowego obowiązuje. Ustawa obowiązuje na terenie całego kraju, nieważne czy dzierżawcą jest prywaciarz  czy PZW (RAPR - jest prawie dokładną kopią rozporządzenia z małymi obostrzeniami).

Czy to dotyczy też wód których np. jestem właścicielem? Np kupuję zalane wyrobisko po starej żwirowni, zarybiam i ...
Zapisane

Pozdrawiam
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #63 : 17 Marca 2008, 21:20:54 »

Cytat: TomCast
Zamki jak sie bardzo chce to wszystko można, ale to wiedzą nieliczni   Undecided

Tomku i dlatego bilans wygląda tak, że ten etyczny to jeden  na pięćdziesięciu jak nie na stu i do tego jeszcze uznawany przez tamtych za czarną owcę. A chyba powinno być inaczej. Dlatego cały czas powtarzam, że mamy po to prawo aby go przestrzegać a nie naginać.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #64 : 17 Marca 2008, 21:39:16 »

Cytuj
  Dlatego cały czas powtarzam, że mamy po to prawo aby go przestrzegać a nie naginać. 


Zamker wracając do tematu wątku. Odpowiedz mi proszę w takim razie na pytanie.

Czy zrobienie złowionej w okresie ochronnym rybie zdjęcia jest według Ciebie łamaniem prawa czy jest to zachowanie nie etyczne?
Zapisane
kj-ub

Wiadomości: 496



« Odpowiedz #65 : 17 Marca 2008, 21:50:55 »

Tomek - ja nie widziałem jeszcze PSR nad wodą (SSR się zdarzyło) a "kilka" lat już łowię, ale to że nie ma kto jej egzekwować to nie znaczy że ustawa nie obowiązuje.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2008, 21:55:41 wysłane przez kj-ub » Zapisane

Pozdr. Adam.
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #66 : 17 Marca 2008, 21:55:28 »

Cytat: pepol
Cytuj
  Dlatego cały czas powtarzam, że mamy po to prawo aby go przestrzegać a nie naginać. 


Zamker wracając do tematu wątku. Odpowiedz mi proszę w takim razie na pytanie.

Czy zrobienie złowionej w okresie ochronnym rybie zdjęcia jest według Ciebie łamaniem prawa czy jest to zachowanie nie etyczne?

 Wyrwałeś ten cytat z kontekstu. Te zdanie(całe) nie odnosiło się do tematu wątku ale nawiążę do wypowiedzxi @Artask i powiem, że cięzko to jednoznacznie stwierdzić. Nie ma okreslonych ram czasowych. Ja będąc przeciwnikiem takich zachowań jak fotografowanie złowionej ryby w okresie ochronnych czyli nieuwalnianiu jej niezwłocznie skłaniałbym się do  lamania prawa. Jeżeli kilka sekund w tę czy w tamtą bo różni ludzie róznie się ruszaja można tolerować to zbędnych czynności przy tym uwalnianiu takich jak focenie chyba raczej już nie. Ale przepis tego nie określa więc zagryzam usta.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #67 : 17 Marca 2008, 22:09:03 »

Dziękuje zamker za odpowiedź.
Zapisane
pepol
Najlepszy łowca 2011 roku
*****
Wiadomości: 498


Poznań

Cierpliwości...


« Odpowiedz #68 : 17 Marca 2008, 22:13:20 »

Chciałem jeszcze w tym wątku odnieść się do problemu tzw. ‘’przyłowu’’. Niektórzy napisali, że to przypadek, że nie powinien być brany pod uwagę itd. Oczywiście, że nie powinien być brany pod uwagę we wszelkiego rodzaju konkursach jeżeli jest to ryba złowiona w okresie ochronnym ale czy właśnie nie uważacie, że przyłów to równie ekscytujący element wędkarstwa jak cisza nad rzeką o 4.00 rano czy nocne przygotowania do wyjazdu nad ulubione łowisko.
Bo jak można powiedzieć wędkarzowi, który podczas łowienia metodą jerkową zapina na slidera 10  okonia 50 cm, że to był czysty fuks i tak naprawdę nie ma się czym chwalić?

Nie popadajmy panowie w paranoję..
Zapisane
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #69 : 17 Marca 2008, 22:34:29 »

Jak zwykle to wszystko ubrać w deklarację TAK lub NIE, dla mnie przynajmniej proste nie jest. Szanuję Kolegów, którzy bez zbędnych dywagacji mówią NIE, ale szanuje też kolegów, którzy mówią TAK bo i tak wiadomo, że wypuszczą. Mało tego, wypuszczą w okresie ochronnym i wypuszczą też jak tego okresu nie będzie. Czyli tak sobie myślę, że dogryzamy i zadajemy podchwytliwe pytania akurat tej małej rzeszy wędkarzy, którzy tak naprawdę w skali roku całego pomimo, że łapia dużo ryb, szkodnikami nie są.....a wręcz takie zachowania na piedestały powinniśmy wznosic, chociażby dla przykładu. Ja nie mam jakoś dziwnie przyłowów, a przynajmniej takich godnych fotki ale jak na przykład 15 czerwca przy sandaczowaniu wziął by mi powiedzmy taki 30kilowy sumek i bym go wyciągnął...to chyba fotkę bym mu pstryknął...i delikatnie wypuścił i tak samo bym Go potraktował jak by mi wziął 15 lipca..czy 1października,za mało łowię okazów bym tego nie był w stanie uwiecznic jako zwykły wędkarz..Myślę, tez ,że każdny z nas miał by na uwadze kondycję wyciągniętej ryby, czy trzeba jej fotkę robić, czy walczyć, żeby po dłuższym i wyczerpującym holu sprawnie ją do życia przywrócić...i myśle, że każdy z nas to maprzynajmniej podświadomie i etycznie na uwadze...Dla mnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi...chociaż jestem bardziej za tymi na NIE...Pozdrawiam
Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #70 : 18 Marca 2008, 07:08:15 »

U nas raczej w ogóle mało kto łowi dużo okazów. A decyzja czy wyjąć rybę i strzelić jej fotę i wypuścić, czy też wyhaczyć w wodzie należy tylko do nas. Są różne sytuację, np. ta którą mieliśmy miesiąc temu z Adamem, ze szczupakiem o którym pisałem. To była naprawdę duża ryba w granicach 120-130cm i raczej większość z was chciała by sobie z takim szczupakiem zdjęcie zrobić, ale musieliśmy wybierać czy męczyć go i narazić na pokaleczenie wyciągając przy tym pomoście z metalowymi blachami czy szybko i sprawnie wyjąć mu ripperka i popatrzeć jak odpływa. Wybraliśmy to drugie, dla dobra ryby.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #71 : 18 Marca 2008, 08:07:19 »

Cytat: TomCast
To była naprawdę duża ryba w granicach 120-130cm i raczej większość z was chciała by sobie z takim szczupakiem zdjęcie zrobić, ale musieliśmy wybierać czy męczyć go i narazić na pokaleczenie wyciągając przy tym pomoście z metalowymi blachami czy szybko i sprawnie wyjąć mu ripperka i popatrzeć jak odpływa. Wybraliśmy to drugie, dla dobra ryby.

  ok ok ok O nic innego nie chodzi tylko o dobro ryby. A jak jest to jeszcze czas tarła to chyba powinniśmy mieć tylko i wyłącznie  na uwadze te dobro a nie swoje zachcianki uwieczniania sukcesu. Cierpliwości szanujmy przyrodę bo niejednokrotnie pokazała że warto.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #72 : 18 Marca 2008, 09:49:11 »

Witam!
Nie!!!!!!
1) Takaa ryba została złowiona przypadkowo, czyli złowienie  nie jest efektem umiejętności łowieckich wędkarza (często rybki przed i w czasie tarła są agresywne i złowienie ich jest ułatwione), więc czym się tu chwalić? Nie dotyczy to wędkarskich "narcyzy"-oni zawsze muszą coś udowodnić!

tak? bardzo ciekawe, to rozumiem ze jak ktos nastawia sie na okonie i lowi je na paproszki w danym miejscu i przypadkowo zlowi szczubla 90cm na zylke 0.16mm to jest fart i przyłów? Ktos kto łowi szczupaki na odrze i nagle zlowi sandacza 5kg to tez przyłów i fart? NO PRZECIEZ takie ryby nie powinny sie liczyc? Zresztą Ci ludzie są narcyzami wiec o czym my rozmawiamy? DLA mnie narcyzami są ludzie którzy wymądrzają sie na tym forum na temat wypuszczania, traktowania ryb itp etc a sami nigdy nie wkleili zdjecia ze zlowioną rybą i nie zrobili nic pozytecznego oprocz głoszenia swoich prawd, własnie to są rasowi narcyzi bo widzą tylko czubek własnego nosa i pouczają innych

2) Ryba wypchana ikrą, mleczem szczególnie duża jest podatna na urazy wewnętrzne-miałem okazję patroszyć szczupaka takiego 5 kg w lutym - rybka się szarpnęła, została mocniej przytrzymana i efekt był taki, że ikra wewnątrz była zalana krwią. Dlatego nie musimy naśladować koniecznie Angolów, Szwedów i innych Germańców.

W lutym powiadasz, bardzo ciekawe? Mi sie jednak wydaje ze ikra wewnątrz była zalana krwią z tego powodu ze ryba byla wpierw wymiętolona w siacie w której pewnie troche polezała zeby byc pozniej walnięta na deske gdzie po uprzednim rozetnieciu jamu brzusznej krew mogla uszkodzic ikre.


Panowie ogolnie proponuje nie chodzic w ogole na ryby bo jezeli wyjecie pstrązka na 30 sekund zagraza jego zyciu to po co w ogole ryzykowac? Przeciez zawsze ryba moze sie niefortunnie zahaczyc za skrzela i rowniez umrzec? Po co ryzykowac? Po co to ryzyko, przeciez biedna rybka moze umrzec!

www.ebay.com, aby zwiekszyc populacje ryb w Polskich jeziorach proponuje sprzedać cały sprzet wędkarski do USA i siedziec w domu i nawet sie nie zblizac do rzeki bo mozna niefortunnie wystraczyc jakąs rybe i jeszcze zawału dostanie, a o takim czyms jak wędkarstwo zapomniec.

Jak ktos wędkuje to zawsze musi sie liczyc z tym ze rybe mozna uszkodzic, sama idea wędkarstwa lowienia na HACZYKI to zakłada, wiec jezeli ktos tego nie bierze pod uwage to jest NIENORMALNY! Nie mozna przesadzac ani w jedną ani w drugą strone, niektóre osoby to juz mają manie na tym punkcie. Jezeli nie chcecie krzywdzic ryb to łowcie na przynety bez haków....

Przepraszam ale sie zdenerwowałem  Angry
Cześć @Matas!
Nie gorączkuj się, proszę. Nie myl fotografowania ryb złowionych w okresie ochronnym z przyłowem - to są 2 odrębne sprawy. Przyłów często nobilituje łowcę bez 2 zdań. Ja nie zabraniam Tobie łowienia (wyciągania) rybek w okresie ochronnym. Chodzi o to, że rybka w tym czasie się nie liczy. Możesz ją sobie i 100 razy obfotografować jak chcesz i to potrafisz, ale nie chwal się, bo w wędkarstwie powinny panować jakieś reguły i dobre obyczaje. Jak tak ci na tym zależy to powinieneś zawalczyć o organizację zawodów spinningowych np. szczupaka w lutym-marcu-wierz mi biorą. Nawiasem @Matas późna jesień nie różni się zbytnio od wczesnej wiosny lub przedwiośnia na zdjęciach, więc niektórym narcyzom są takie zdjęcia potrzebne.
Co do tego szczupaka co miał zakrwawioną ikrę-został złowiony na spinning a nie w siatę, więc się nie wymądrzaj.
Co do duszenia niewymiarowych pstrągów-młody jesteś to niewiele wiesz jak się obchodzić z rybami-nie czytało się dawnych roczników WW artykułów pisanych przez prawdziwych pasjonatów ryb łososiowatych, społeczników, legend wędkarstwa muchowego. Dla Ciebie taka rybka
to 50 gr wpuszczone legalnie lub nielegalnie do strumyka.
Co ma narcyzm z wymądrzaniem przykładowo na temat wypuszczania ryb? Chyba mnie nie miałeś na myśli, ponieważ ja biorę wszystko co na haku zawiśnie i zdjęć nie pokazuję (są robione w kiblu)-oczywiście rybki są wymiarowe i poza okresem ochronnym i taką zasadę raczej staram się propagować na tym Forum.
Jeśli chodzi o przynęty bez haków, to prawdopodobnie gdzieś nie chwaląc się pierwszy o tym pisałem na tym Forum. Grin
Zadam Ci pytanie: czy stan rybostanu w Polsce jest wynikiem Twoich niezaprzeczalnych zasług dla wędkarstwa polskiego?
Pozdrawiam
PS.
Ta dyskusja i głosowanie nie jest o etyce łowienia ryb w okresie ochronnym, bo to się często zdarza i nie jest zabronione, tylko o umieszczaniu zdjęć z takimi rybami na Forum (upublicznianie ich?) i wszystko na ten temat. Jesteśmy dorośli (przynajmniej fizycznie) i odpowiedzialni, prawda? Tak więc łowienie ryb w okresie ochronnym pozostawmy własnemu sumieniu i poczuciu etyki, ale zdjęć nie pokazujmy, bo wg mnie to obciach. Jeśli tak nie jest to wymuśmy na ustawodawcach zniesienie okresów i wymiarów ochronnych i zostawmy to w gestii naszej etyki.
Zapisane
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #73 : 18 Marca 2008, 11:28:43 »

@Bigesox  ok ok ok
Pozdrawiam.Paweł
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
jfpalus

Wiadomości: 138


Wrocław


« Odpowiedz #74 : 19 Marca 2008, 20:12:06 »

I pomyśleć że w Niemczech łowią ryby w okresie ochronnym ( i to jakie szczuble ) i świetnie  sie przy tym bawią. Nikt ich nie krytykuje i nikt nie ma do nich żadnych pretensji. Krótko mówiac  cudowny świet- też bym tak chciał.   http://www.boddenangeln.de/news.html
Witam, nie wiem gdzie to kolega wyczytal ale ja nic takiego tam nie znalazlem. Jesli sie myle prosze o sprostowanie w przeciwnym wypadku bedzie .....  "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma"
pozdrawiam jfpalus
Zapisane

jarek  C&R
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!