http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 01:58:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Moja przygoda z młotkiem i kawałkiem blachy.....
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Moja przygoda z młotkiem i kawałkiem blachy.....  (Przeczytany 21131 razy)
Radbraw

Wiadomości: 169


« Odpowiedz #45 : 28 Kwietnia 2013, 21:59:13 »

Zastanawiałem się nad klepaniem, oczywiście tez po przeczytaniu artykułu na j.pl i to co robi minecjusz popychya coraz bardziej do eksperymentów. Zajebiscie wyglądają te blaszki, czekam na info czy coś na nie siadło.
Minecjusz wizualnie świetna robota  ok
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #46 : 29 Kwietnia 2013, 13:11:59 »

Miałem małą przerwę we wszystkim, bo miałem małego wypadka Sad Oczywiście BHP to podstawa....używałem okularów takich tanich - bezbarwnych plajstikowych za 5,50pln a i tak rozgrzany opiłek mosiężny wystrzelił z kamienia tak nieszczęśliwie....a może to ja patrzyłem pod złym kątem, że dostałem w oko, bo opiłek przeleciał szparą pomiędzy okiem a okularami..... Trochę strachu się najadłem, bo oka mam tylko dwa.... w tym jedno zarezerwowane do łyżeczki którą zawsze zostawiam w herbacie Wink Teraz kupiłem takie full wypas z uszczelkami, że żaden opiłek nie dosięgnie oka pod żadnym kątem ok



Uploaded with ImageShack.us
 A to takie tam wykute z duszą na ramieniu i bulem oka na 1 maja
Algi 2 waga z blachy 1mm -11,5gr 1,5mm-16gr 2mm-24gr
Morsy pasiaki z blachy 1mm waga 24gr
Mors 3 waga z blachy 1/1,2mm waga 27gr
Zapisane
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #47 : 29 Kwietnia 2013, 19:01:50 »

W mordę jeża, Przemek, uważaj, oka mamy tylko dwa Shocked
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #48 : 29 Kwietnia 2013, 19:17:54 »

Przemku, proszę Cię!!! kup jeszcze berecik (nie koniecznie z antenką) bo główkę masz chyba kędziorowatą i rękawiczki na ochronę paluszków. Co do kaloszków to już sam podejmij decyzję. Bo pierwszy  sygnał od losu już był. A jak oka stracisz to będziesz łowił na dzwoneczki Wink Tongue
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #49 : 30 Kwietnia 2013, 11:18:27 »

Rękawiczki przy pracy wiertarką/szlifierką nie są zbyt trafionym pomysłem Grin bo lubią się wkręcić w wirujące części tych piekielnych machin, a czuprynę to mam bujną Grin.
Zainwestowałem w porządne okulary, tak więc nawet jak ostatnio rozpadła mi się tarcza szlifierska od kątówki to byłem spokojny Wink
Zapisane
meme174

Wiadomości: 132


Białytsok


« Odpowiedz #50 : 13 Maja 2013, 21:10:31 »

oj Przemo musisz uwazac Tongue a rekawiczki przy wiertarkach i maszynach podobnych to zlo Tongue i pamietaj rekawy zapiete musza byc ( tak mnie uczyli zawsze Tongue )
Zapisane

catch and release --> podstawy łowienia Tongue

Kogo wedka to wytrzyma Tongue
http://pl.youtube.com/watch?v=yxxtEnI72Hw
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #51 : 21 Czerwca 2013, 22:03:55 »

Jedyneczki i dwójeczki niebawem w produkcji..... dziś pobawiłem się w postarzanie i patynowanie kilku paletek w mniejszych rozmiarach.........

A tymczasem na płytsze zbiorniki troszkę większy kaliber.....Long w rozmiarze 4  o wadze tylko 13gram........w razie potrzeby na głębsze zbiorniki zawsze można użyć "dopałki" o dowolnej gramaturze, dzięki temu blaszka ma bardziej uniwersalny charakter.......
Paletki są bardzo lekkie, wyklepane z blachy 0,5mm, więc powinny dobrze kręcić.....w kupnych wielkoseryjnych blaszkach są prawie raz cięższe...

 

Uploaded with ImageShack.us

Wcześniej zrobiłem jeszcze stado agil w rozmiarze 3.....ale po głowie chodzą mi spinerbaity i inne wirujące ustrojstwa Grin
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #52 : 05 Lipca 2013, 18:07:50 »

 Konstrukcja zasugerowana przez kolegę Andrzeja....jej plusem jest możliwość szybkiej zmiany gramatury.... Pierwszy koralik jest zblokowany, a reszta jest osadzona luźno i  oprócz funkcji dystansowej pełni także rolę dodatkowego łożyskowania  Laughing Ogromną zaletą jest fakt wyeliminowania skręcania się plecionki



Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #53 : 06 Lipca 2013, 18:55:06 »

  Chylę czoła przed kolegi kunsztem.   ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #54 : 06 Lipca 2013, 22:16:35 »

Alpaka 0.3mm na skrzydełka do longów 2 i 3....hmmm czemu nie też spróbuje, tylko jakim kwasem i w jakiej temperaturze to patynować
Grubość 0,5mm na longi 4 i może w przyszłości 5.....Tylko jakoś mam słabość do złotego koloru.....Mam złotą wędkę, złoty multik...to i złote blachy lubię Grin

PS Jutro wkleję fajny wynalazek do gum.....spowalnia opad i wabi ruchem obrotowym.....spinerbaity też jakieś zdiełałem 
« Ostatnia zmiana: 06 Lipca 2013, 22:21:45 wysłane przez minecjusz » Zapisane
Gugcio

Wiadomości: 289


Hanau


« Odpowiedz #55 : 07 Lipca 2013, 21:00:24 »

Niezle szczeszcie miales Przemo! Moj kumpel z Roku na roku loi mi dupe na kropkach obrotowkami wlasnie. Ja zatwardzialy milsonik woblerow walcze zawsze jak sie da. U niego tajna bron to zwykly Mepps 2 miedziany z czerownymi punktami. Dlatego tak se mysle ze nabede chyba kilka twoich obrotkow i pokarze mu gdzie jego miejsce  Grin
Zapisane
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #56 : 07 Lipca 2013, 21:13:58 »

Zaraz, zaraz! ja już od jakiegoś czsu nagabuję Przemka aby mi sprzedał kilka obrotówek  Grin
Już wiem że wahadełka pracują pięknie ok
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
ManieQ

Wiadomości: 501


Błonie/k Wawy i okolice

Gdzie patyki, tam wyniki.


« Odpowiedz #57 : 07 Lipca 2013, 21:57:46 »

Konstrukcja zasugerowana przez kolegę Andrzeja....jej plusem jest możliwość szybkiej zmiany gramatury.... Pierwszy koralik jest zblokowany, a reszta jest osadzona luźno i  oprócz funkcji dystansowej pełni także rolę dodatkowego łożyskowania  Laughing Ogromną zaletą jest fakt wyeliminowania skręcania się plecionki



Uploaded with ImageShack.us

Przemek!! Czapki z głów! Gratki za tą robotę i ciągnij tą pasję dalej. Tak trzymaj ok Są pikne Wink
Zapisane

Pozdrawiam Mariusz.
Staszek1

Wiadomości: 52


« Odpowiedz #58 : 07 Lipca 2013, 22:10:30 »

Czapkę zdjąłem już z głowy w pokorze.
Toż to Panie cuda są ..............
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #59 : 07 Lipca 2013, 23:13:42 »

Koledzy dziękuję za miłe słowa....w głowie mam jeszcze z 100 pomysłów, tylko najgorszy jest brak czasu...i brak miejsc do łowienia i testowania nowych wynalazków (Warta wylana, a pobliski zalew zamkną na 2 tygodnie z powodu zarybiania do zawodów karpiowych....a ja od 15tego urlopuję...więc pewnie coś nowego naklepie.
Myślę nad longami w rozmiarze 3 i może 5 Grin
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!