http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 07:01:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Najlżejszy casting.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Najlżejszy casting.  (Przeczytany 31417 razy)
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #15 : 16 Stycznia 2007, 19:31:26 »

Trinity nie kupisz w Polsce. Zobacz w sklepach z RC Cars za granicą.
Ja zawsze łożyska czyszcze wrzucając je do rozpuszczalnika lub acetonu. Jeśli łożyska są zamknięte muszą tam chwile poleżeć i należy nimi trochę pokręcić żeby dobrze wypłukać starą oliwkę. I tak dopiero drugie czy trzecie oliwienie po rybach spowoduje, że nowa oliwka "zaskoczy" i odczujesz różnicę.
Zapisane

Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #16 : 16 Stycznia 2007, 19:35:13 »

Dobrze... zainicjowałem ten wątek, nie ukrywam, również z pobudek egoistycznych... Wink Grin A teraz do rzeczy: czy macie namiary na te super, ultra lekkie zapałki? Jaka cena, gdzie? Oraz jak się ma Viento do ultra lekkiego castu? Jak tak dalej pójdzie, to mam zamiar się całkiem przerzucić na ... no niekoniecznie rybki akwariowe... Laughing Laughing Laughing
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #17 : 16 Stycznia 2007, 19:49:21 »

Dobrze... zainicjowałem ten wątek, nie ukrywam, również z pobudek egoistycznych... Wink Grin A teraz do rzeczy: czy macie namiary na te super, ultra lekkie zapałki? Jaka cena, gdzie? Oraz jak się ma Viento do ultra lekkiego castu? Jak tak dalej pójdzie, to mam zamiar się całkiem przerzucić na ... no niekoniecznie rybki akwariowe... Laughing Laughing Laughing

Z tego co wiem, to nie kupisz gotowych kijów do tak lekkiego castingu, no może poza Japonią. Byś musiał sprowadzać blank i dać do zbrojenia. Jeśli te wspomniane wcześniej to możesz je sprowadzić przez @Żbika, obecnego na tym forum.
Viento raczej nie do zapałek, chyba że takich kominkowych, tak mnie się zdaje.
Zapisane

Pozdrawiam
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #18 : 16 Stycznia 2007, 19:53:00 »

Aż tak źle oceniacie Viento? Panowie? To prawda? Huh Huh Huh

JJ, zatem... a może poprostu pogadać z Kolegą Łukaszem na temat mozliwości zbudowania takiej "zapałki"?  Huh ok
Ale namieszliście mi w głowie... jeszcze dojdzie do tego, że będę Scorpiona sprzedawał na rzecz jakiejś mikrozabawki... choć Jerzy pisał, że Scorpion mógłby byc...
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #19 : 16 Stycznia 2007, 19:58:35 »

Aż tak źle oceniacie Viento? Panowie? To prawda? Huh Huh Huh

JJ, zatem... a może poprostu pogadać z Kolegą Łukaszem na temat mozliwości zbudowania takiej "zapałki"?  Huh ok
Ale namieszliście mi w głowie... jeszcze dojdzie do tego, że będę Scorpiona sprzedawał na rzecz jakiejś mikrozabawki... choć Jerzy pisał, że Scorpion mógłby byc...

Łukasz to chyba jedyne wyjście w tym przypadku.
Zależy jak nisko z wagą przynęt będziesz chciał zejść i jak daleko rzucać. Przy przynętach 3-4g możesz mieć problemy ze Scorpionem przy większych odległościach.
Już proponowałe, powtórzę jeszcze raz, weź mój zestaw do ręki, potestuj ze Scorpionem i Presso z przynętami którymi będziesz chciał operować. Nic nie zastąpi własnych doświadczeń.
Zapisane

Pozdrawiam
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #20 : 16 Stycznia 2007, 19:59:27 »

Panowie jedno pytanie, jakie rybki poławiacie na rzeczone zapałki?
W muszkarstwie doszło do takiej extremy, że robią wędki w klasie "0" - sam nie wyobrażam sobie, co można by było wyjąć na taki kij - ukleje, płotki chyba max. 20 cm. Ale podobno fachowcy chodzą z tym na pstrągi Shocked (chyba w odcinku łąkowym bez grama zaczepu  Laughing.)
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #21 : 16 Stycznia 2007, 20:00:10 »

@Darek
Viento to do średniego łowienia, do większych wabików niż Scorpion.
Aby zbudować zapałkę blank sprowadziłem do Żbika i dałem do zbrojenia Arturowi Banachowskiemu. Ważne, żeby zbroił to ktoś z dużą wiedzą i przelotkami REC w asortymencie. Im kij lżejszy tym trudniejszy do uzbrojenia.
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #22 : 16 Stycznia 2007, 20:03:21 »

@Sith
Na kijek 4lb można wyholować prawie każdą rybę. Sytuacja jest o tyle śmieszna, że kije dobieramy do ciężaru i rodzaju przynęt jakie te ryby jedzą a nie do samych rozmiarów tych ryb Smiley.
Zapisane

Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #23 : 16 Stycznia 2007, 20:09:51 »

No w sumie tak, to jest trochę inaczej niż w muszkarstwie, tutaj dochodzi bezwładoność szpuli kołowrotka etc. itp.itd.
W sumie 4 funty, ok. 2 kg to całkiem mocny kiljek - można powalczyć.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #24 : 16 Stycznia 2007, 20:15:54 »

Pike,
dzięki! Wiem co mam robić... ok

JJ, daj spróbować, bo mnie ciekawość zżera!!! Grin Grin

Sith, bedę tym łowił wszystko, lecz nie z Parku Jurajskiego, jak @Jawor ( Beer Beer), skromnie, delikatnie... z finezją jak na ... Fishing Fishing Laughing
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #25 : 16 Stycznia 2007, 20:19:16 »

Swoją drogą...

Łukaszu, poproszę o kontakt na priv... Słowo sie rzekło...

Urso, czy moge liczyć na pomoc w zdobyciu, ultra, super, hiper lekkiego... kreciołka...? poproszę o info na priv...

Trza kompletować zestaw, wiosna się zbliża... i niezliczona ilość uklejek czekać będzie... Laughing Laughing Laughing Grin
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #26 : 16 Stycznia 2007, 20:21:46 »

JJ, daj spróbować, bo mnie ciekawość zżera!!! Grin Grin

Zgadamy się na priv/mob.
Zapisane

Pozdrawiam
Fat Fish

Wiadomości: 150

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #27 : 16 Stycznia 2007, 20:38:33 »

Ja mam na Rec`ach kijek na blanku SCIV 8lb. Pike ma SCV 4lb a teraz robią się 8lb. Co tu dużo mówić... Wink Są bardzo lekkie i niestety dość głośnie przy plecionce. Wyglądają moim zdaniem ciekawe choć innym mogą się nie spodobać. Trudno powiedzieć jak wyszły by te same blanki na innych przelotek, trzeba by uzbroić. Moim zdaniem to świetny wybór do lekkich kijów z wysokiej klasy grafitów. Do tanich blanków nie ma sensu ładować. Chociaż...przy obecnym kursie dolara wychodzą dość tanio.

czy masz slady zużycia na szczytowei przelotce/ jak długo je używasz/
Zapisane

pozdrawiam  Mariusz
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #28 : 16 Stycznia 2007, 20:45:32 »

Pozwolę sobie odpowiedzieć. Właśnie obejrzałem pod lupą przelotkę w moim 8lb i Pike`a 4lb - obie w idealnym stanie. Mój kij jest używany jakoś chyba od końca marca. Używany często i prawie wyłącznie z plecionką. Jest OK ok

@Darku, chcesz robić 4 czy 8lb?
Zapisane

Fat Fish

Wiadomości: 150

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #29 : 16 Stycznia 2007, 20:53:21 »

podobno do lekkich kijków nie ma odpowiedniej szczytowej - czy trzeba coś kombinować?-czy to prawda
Zapisane

pozdrawiam  Mariusz
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!