http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 14:41:26

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Chronarch Mg - zakres wagowy przynęt
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Chronarch Mg - zakres wagowy przynęt  (Przeczytany 3991 razy)
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« : 19 Lutego 2007, 17:36:03 »

Wpowiedzcie się na temat tego multika, zwłaszcza, jeśli chodzi o górną granicę możliwosci wyrzutowych. Słowem jak użytkować -żeby się zbyt szybko nie rozleciał . Planuję go połączyć z kijem 17lb, cw do 3/4oz. A może do 1 oz- to już zależy od charakterystyki kijka...............
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
blacharz

Wiadomości: 348


Wronki


« Odpowiedz #1 : 19 Lutego 2007, 17:59:46 »

aby się nie rozleciał ?
używam chronarcha 51 od roku, gramatura przynęt 3-23gramy
brak jakichkolwiek oznak zużycia
jednakże multipklikator używam jedynie do zwijania luzu linki, nie ściągam przynęt przy pomocy korbki

czy można łowić cięższymi przynętami, pewnie można, ale ja takimi łowić nie mogłem ze względu na zbyt słaby kij
Zapisane

nic na siłę
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #2 : 19 Lutego 2007, 18:08:46 »

wiadomo o jerki mi nie chodzi ale o 20 gramowe buzzy np, czy 1/2 oz żaby, i topwaterki w stylu rovera, czy poppery. Fajnie się tym łowi jak zestaw jest lekki myślę że 17 lb starczyłoby....
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #3 : 19 Lutego 2007, 18:17:40 »

Osobiście uważam, że można śmiało rzucać Chronarchem 51MG nawet przynętami o masie 50g. Nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak do takich przynęt docelowo wybrałbym multiplikator z większą średnicą szpuli, gdzie podczas tego samego obrotu szpuli oddawana będzie większa ilość linki. Jeśli chodzi o trwałość, to szybciej mogą się wyrobić tylko łożyska na których zawieszona jest szpula, ze względu na fakt, że cięższą przynętą uzyskujemy dalszy dystans. Podczas jednego rzutu szpula kręci się trochę dłużej przy dłuższym dystansie i tyle.
Chronarch jest idealnym multiplikatorem do kija 10-17lb. Pozwala wyrzucić przynęty, które nie ładują kija, a po przekroczeniu górnego ciężaru rzutowego też świetnie sobie poradzi. Dodatkowo jego niska masa znacząco uprzyjemnia prowadzenie przynęt, szczególnie z odpowiednio dobranym lekkim kijem.
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #4 : 19 Lutego 2007, 18:21:03 »

Czyli jest dobrze, teraz tylko wytypowanie kija........................
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #5 : 19 Lutego 2007, 21:16:01 »

ja bym jednak poradzil Ci curado 101. jest to dokladnie ta sama konstrucja co scorpion/chronarch ale troszke pancerniej zrobiona alumniniowa rama, metalowa gwiazda, itp. jednoczesnie mlynek jest dalej lekki i poreczny i sam go wlasnie uzywam tak do 30-35g. mialem wczesniej rowniez scorpiona classica i mg wiec mam porownanie. hamulec  jest taki jak w chronarchu ( tylko bloczki )
zdecydowanie polecam ta konstukcje troszke niedceniona na naszym rynku
pozdrawiam!
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #6 : 19 Lutego 2007, 21:35:41 »

Wiesz mam już chronarcha  ....................zobaczymy bo moje plany pokrzyżował pewien kij spinningowy- który miał być castingowy.....ale to nie temat wątku Cheesy
Nie chcę popełnić błedu w doborze, może odezwie się jeszcze jakiś posiadacz chronarcha....
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #7 : 19 Lutego 2007, 21:45:47 »

Wiesz mam już chronarcha  ....................zobaczymy bo moje plany pokrzyżował pewien kij spinningowy- który miał być castingowy.....ale to nie temat wątku Cheesy
Nie chcę popełnić błedu w doborze, może odezwie się jeszcze jakiś posiadacz chronarcha....

kij spiningowy zamiast castingu  jakaś nowa koncepcja zbrojenia  Huh  czy cuś
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #8 : 19 Lutego 2007, 21:52:31 »

Nie Łukaszu po prostu będę miał zestaw spinningowy do 20gram, z pewnych względów zrezygnowałem z tego przedziału z castingu, dlatego pytam się o plan awaryjny dla chrona. Łukaszu, czy łowisz tylko na casting, czy na spinna też ?
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #9 : 19 Lutego 2007, 22:19:29 »

Nie @bassy z racji wykonywanego zawodu i róznych wrunków nad wodą , oraz przyzwyczajeń łowię, różnymi metodami . Mam o zgrozo nawet kije 9 stopowe. Poprostu nie wyobrażam sobie jak można uzbroić lekki casting nie próbując na niego łowić .Myślę ,że należy unikać porównań metody castingowej do spina. Casting jest niestety nieuleczalnie zaraźliwy i też chyba podłapałem.

Pozdrawim Łukasz
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #10 : 20 Lutego 2007, 14:49:53 »

Nie dziwię się, że podłapałeś, w każdym razie dla mnie oczywistym jest fakt : czasem wygodniej jest spinnem, a czasem castem. Rzecz gustu....................
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #11 : 26 Lutego 2007, 18:16:11 »

Dobra Panowie. Sugerując się wypowiedziami zwłaszcza Urso i Blacharza decyduję się na eksperyment. Chronarcha połaczę z Batsonem CB 66"MH, 10-20lb. 3/8 - 1oz. Z opisu zbrojmistrza wynika że kij naładuje się już od 7 gram. Nie jest  pałowaty, będzie zapasik mocy, a podobnie jak Blacharz co najwyżej minimalnie przekroczę 20gram wyrzucanej masy. Spodziewam się też że razem z plecionka 10lb będzie fajny wobkowy zestaw.
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #12 : 26 Lutego 2007, 19:19:39 »

Bassy, moja sugestia była odrobinę inna  Smiley. Do takiego kija prędzej dołożyłbym Metanium XT. W ogóle jeżeli najczęściej będziesz używał przynęt 10-20g, to wybrałbym zdecydowanie kij o mocy 10-17lb i c.w. do 3/4oz (21g), pod warunkiem, że kij jest opisany "po amerykańsku", czyli ze spokojem rzuci nawet 35g. 20lb to już kawał wędki i co prawda plecionka 10lb mieści się w dolnym zakresie sugerowanym przez producenta, ale dla mnie to jak Dawid przy Goliacie  Smiley.
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #13 : 26 Lutego 2007, 20:21:00 »

Zdecydowałem się, gdyż jak się okazało inny kij oznaczony w klasie 17 lb, 7-21g w porównaniu do tego CB okazał się pałą. CB ma ładnie ładowac się od 7gram. Jeśli ufać opisowi będzie ok gdyż 17 lb mieści się w widełkach mocy. Jeśli okaże się w praniu że jest jednak cięższy to dokupię multik. Na razie wygląda na to że od 7 do 25 gram tym blankiem połowię komfortowo. Ale oczywiście weryfikacja nastąpi nad wodą  Cheesy. Bez wątpienia,   st croix 17lb jest od tego kijaszka mocniejszy pomijając serie predystynowane czy to do wobków czy do gum.
Przygodę z castingiem dopiero zaczynam - trzeba próbowac Grin
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #14 : 26 Lutego 2007, 22:01:42 »

Jeżeli będzie tak jak piszesz i kij będzie ładnie pracował w zakresie 7-25g i taka gramatura przynęt najbardziej Ci odpowiada to CH51MG będzie w sam raz.
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!