http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 08:56:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Conquest 201 vs. Speedmaster 201
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Conquest 201 vs. Speedmaster 201  (Przeczytany 2308 razy)
Noob casting

Wiadomości: 76


Tarnów

Ratuj SZCZUPAKA


« : 26 Lutego 2007, 14:04:17 »

Witajcie

Z powodu urlopu Ginrinpeche na ebay.com mam czas żeby przemyśleć zakup multiplikatora. Właśnie kupiłem u Żbika St. Croix Avid Musky AM66MHF - 50 lb. Cool Grin i szukam odpowiedniego multiplikatora. Mój wybór padł na dwa Shimano Calcutta Conquest 201 i Shimano Speedmaster 201. Do niego będę używał plecionke 40 lb. Tylko właśnie pytanie który, Speedmaster jest tańszy kosztuje u Ginriego około 150 $ ma większe przełożenie i mocniejszy hamulec. Conquest jak czytałem to jest podobno klasa sama w sobie, świetnie chodzi, ale ma mniejsze przełożenie i słabszy hamulec. Moimi przynętami będą od Jack 18F - 60g. do Fatso 14S 110 g. a rybami jakże by mogło być inaczej szczupaki. Może wy byście mi doradzili który multiplikator wziąść do tych przynęt i dlaczego. Conquest u Ginriego jest tani dlatego mógłbym się zsępić na niego, ale jednak speedmaster też mi się podoba !!! Grin

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami Maciek
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #1 : 26 Lutego 2007, 15:02:19 »

Cześć.
Nie doradzę Ci chyba nic ciekawego  Embarrassed Nie wiem, który z tych dwóch Ci doradzić. Chciałem tylko powiedzieć, że akuart mam Conquesta 201 i, moim zdaniem, jest to tak uroczy i symatyczny kołowrotek, że ja bym go do takich jerków i takiej plecionki nie założył. Szkoda by mi go było  Smiley Chyba jestem za miękki Smiley To jest kręciolek faktycznie do zestawów MH ale nie w wydaniu Musky- to oczywiście moje zdanie. Ja na niego lowię używając conajwyżej przynęt 50 gram. Do mojego kija jerkowego 40 lb- Premier Musky MH 6'6" mam ABU w różnych wielkościach i jestem zadowolony. Teraz na Conquescie mam plecionkę 9 kg ale planuje ja zamienic na żylkę 0,28 mm. Do ciężkiej rzecznej orki z plecionką 20 lb założę też 4601 albo 5601. Nie odradzam Ci żadnego z tych kręciołków do tej jerkówki, przedstawiłem tylko swoja opinię nt. Conquesta 201. Buri tez go ma, chyba nawet czasami do jerków, może on coś jeszcze ciekawego Ci podpowie.
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #2 : 26 Lutego 2007, 18:03:48 »

witam!
co prawda sam nie mam conquesta 201 ale wydaje on mi się stworzony do jerków.
pancerna konstrukcja zaś  jak we wszystkich conqestach jest gwarancja niezawodności.
skoro amerykanie zakładają 51-tkę do kijów 17-20lb to dwu setka będzie w sam raz do kija 40lb.
sam się zastanawiam nad 101 właśnie do jerków tyle że u mnie 60-80g to max.
pozdrawiam
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
HILO

Wiadomości: 291

Zabrze


« Odpowiedz #3 : 26 Lutego 2007, 19:46:38 »

mam troche inne zdanie,mam premierka 3oz 40lb do niego  6500 v 60RCN,taki multik musi troche ważyć i mieć swoją moc,jeśli chodzi o shimano to curado 300,waga kołowrotka w takim zestawie pomaga w pracy jerkiem. ok
Zapisane
Noob casting

Wiadomości: 76


Tarnów

Ratuj SZCZUPAKA


« Odpowiedz #4 : 26 Lutego 2007, 21:23:27 »

Mam teraz poprzewracane w głowie hehe Wink Jeden z was mówi że do 50g. i to jest jego max. drugi hehe mówi że to maszyna stworzona do jerków. Na ja już nie wiem!!! Może by pójść na jakiś kompromis w ocenie tego multika. Ale czekam co powie jescze Urso i Buri bo wiem że oni mająte maszynki w swoim arsenale.

Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami Maciek
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #5 : 26 Lutego 2007, 21:43:24 »

Mam teraz poprzewracane w głowie hehe Wink Jeden z was mówi że do 50g. i to jest jego max.


Cześć. Musisz zaczekać na opinie jeszcze innych kolegów. Ja nie napisałem, że 50 gram to max.dla 201. Napisałem, że ja nie używam cięższych, bo szkoda mi tak pięknego sprzętu do targania klocków ważących po 100 gram . Od tak prostych i brutalnych zadań  mam ABU w rozmiarze 5000 i 6000, z czym radzą sobie doskonale, są mocne, daleko rzucają, są tanie i nie jest mi ich tak szkoda jak Conquesta. Nie wiem w czym 201 jest lepszy przy łowieniu chociażby 60 Sliderem. Natomiast uważam, że przy nieco lżejszych przynętach jego doskonałe właściwości rzutowe dopiero sie ujawniają. Oczywiście szanuję zdanie innych Kolegów. Prawdopodobnie 201 spoko wytrzyma 100 gr. jerki, natomiast ja kupiłem go z myślą o lżejszym nieco łowienu. To taki mój subiektywny wybór Smiley
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #6 : 26 Lutego 2007, 21:44:13 »

Bierz Conquesta 201 bez chwili namysłu Grin To wspaniała maszyna. Rzucaniem jej nie skrzywdzisz, bo przecież szpula obraca się tylko na łożyskach. Przełożenie 5:1 też nie pomoże Ci go popsuć Wink Ja ponad pół roku używałem swojego z przynętami 20-80g i chodzi jak nowy. Nawet taka przynęta jak Skinner, ciągnięta korbką nie robi na nim wrażenia. Ja sam planuję do kija 25lb założyć jakiś niski profil a 201 przełożyć na 40lb (jak zrobię Wink Tongue) właśnie do przynęt od Jack`a w górę.
 Beer
Zapisane

Noob casting

Wiadomości: 76


Tarnów

Ratuj SZCZUPAKA


« Odpowiedz #7 : 26 Lutego 2007, 23:29:44 »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jestem wdzięczny!!!  ok Pytam się o Coquesta bo nie wiedziałem jak będzie wydalał posługiwanie się nawet Fatso 14S. Ten kawałek drewna waży 110g. Tego się tylko bałem ale widze że Fatso jest w zasięgu możliwości tego multiplikatora. No teraz wiem co kupie, niech tylko będzie 1 marca i Ginri wróci z urlopu!!!  Grin
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami Maciek
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!