http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Maja 2024, 01:09:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Linux
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Linux  (Przeczytany 1427 razy)
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« : 17 Grudnia 2008, 23:08:52 »

Tak się zastanawiam, ilu jest na naszym forum użytkowników Linuxa. Proszę - ujawnijcie się linuxowcy. Wstawiajcie zrzutu ekranów i może pomożemy sobie (czasami) wzajemnie w dalszej eksploracji systemu. Osobiście zainteresował mnie ten system niedawno i jestem zafascynowany jego możliwościami - szczególnie personalizacją ustawień interfejsu. Używam dystrybucji Ubuntu 8.04 (chyba najprostszej - oczywiście jestem zupełnie początkującym jego użytkownikiem).
No i jeszcze jedna prośba do ewentualnych oponentów, zarówno Linuxa jaki i Windowsa - proszę o nielicytowanie się w "lepszości" jednego systemu nad drugim, to do niczego nie prowadzi  Wink ok. Poniżej na początek zrzut mojego ekranu (moim zdaniem całkiem miły dla oka - choć bez wodotrysków Grin)



Otwarta przeglądarka plików, Audaciuous (odtwarzacz muzyki) i conky (program monitorujący system).
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Klayman

Wiadomości: 674


Warszawa


« Odpowiedz #1 : 18 Grudnia 2008, 08:37:16 »

Przez pewien czas używałem Linuxa (Slackware oraz SuSe) - niestety miałem wypadek z dyskiem i jakoś nie mogę do niego wrócić. Nie mniej bardzo przyjazny interfejs choć nie mogłem się nieco przyzwyczaić do instalacji oprogramowania. Doszedłem jednak do własnej kompilacji jądra co umożliwiło znaczne przyśpieszenie systemu.

Teraz używam Windowsa Vista co ponoć tłumaczy się jako: Virus Infection Spam Trojan Aware ... byłem sceptykiem zakupując go ale ... na szczęście dość miło się rozczarowałem Smiley Nie mniej miałem 1 GB RAMu i bardzo szybko zainwestowałem w dwie kości po 2 GB i teraz biega w sumie 4 GB
Zapisane

Pozdrawiam
Klay
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #2 : 18 Grudnia 2008, 12:41:47 »

Używam zarówno Ubuntu jak i Winzgrozę. Nie pokazuję jednak pulpitu, gdyż... jest standardowy Cheesy. Jakby nie patrzeć, lubię pingwinka i teraz jest znacznie łatwiejszy w obsłudze (zaczynałem od Slacka 10).

Pozdrawiam,
Zet.
Zapisane

Wodom cześć!
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!