http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
10 Maja 2024, 18:48:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Troć 2009 przygotowanie do sezonu.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Troć 2009 przygotowanie do sezonu.  (Przeczytany 17669 razy)
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #30 : 12 Grudnia 2008, 22:37:31 »

Zamki opowiem ci moją historię:Mieszkam w niewielkiej miejscowości pod Kołobrzegiem niedaleko od Parsęty.Jako młody chłopak" łowiłem" trocie ościeniem ,siatką itp. poprostu nie rozumiałem że jest to ZŁE było to naturalne bo wszyscy tak robili(taka jakby "tradycja" )Po czasie zrozumiałem że tak nie można że jest to chore myślenie.Pokochałem tą rzekę tak mocno że uznałem że zasługuje na coś lepszego niż barbarzyńskie wyjałowienie.Spotkałem ludzi podobnych do mnie, którym zależy na tej i nie tylko tej wodzie także myślę że z tą mentalnością ludzi może nie być tak żle tylko trzeba dać im szansę.Nie można z góry zakładać że będzie żle trzeba wierzyć w ludzi tak jak" KTOŚ "kiedyś uwierzył we mnie.
Zapisane
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #31 : 13 Grudnia 2008, 09:08:29 »

Zamki opowiem ci moją historię:Mieszkam w niewielkiej miejscowości pod Kołobrzegiem niedaleko od Parsęty.Jako młody chłopak" łowiłem" trocie ościeniem ,siatką itp. poprostu nie rozumiałem że jest to ZŁE było to naturalne bo wszyscy tak robili(taka jakby "tradycja" )Po czasie zrozumiałem że tak nie można że jest to chore myślenie.Pokochałem tą rzekę tak mocno że uznałem że zasługuje na coś lepszego niż barbarzyńskie wyjałowienie.Spotkałem ludzi podobnych do mnie, którym zależy na tej i nie tylko tej wodzie także myślę że z tą mentalnością ludzi może nie być tak żle tylko trzeba dać im szansę.Nie można z góry zakładać że będzie żle trzeba wierzyć w ludzi tak jak" KTOŚ "kiedyś uwierzył we mnie.


Brawo właśnie tak trzeba Smiley ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #32 : 13 Grudnia 2008, 20:41:15 »

Cytat: RADAR
Zamki opowiem ci moją historię:Mieszkam w niewielkiej miejscowości pod Kołobrzegiem niedaleko od Parsęty.Jako młody chłopak" łowiłem" trocie ościeniem ,siatką itp. poprostu nie rozumiałem że jest to ZŁE było to naturalne bo wszyscy tak robili(taka jakby "tradycja" )Po czasie zrozumiałem że tak nie można że jest to chore myślenie.Pokochałem tą rzekę tak mocno że uznałem że zasługuje na coś lepszego niż barbarzyńskie wyjałowienie.Spotkałem ludzi podobnych do mnie, którym zależy na tej i nie tylko tej wodzie także myślę że z tą mentalnością ludzi może nie być tak żle tylko trzeba dać im szansę.Nie można z góry zakładać że będzie żle trzeba wierzyć w ludzi tak jak" KTOŚ "kiedyś uwierzył we mnie.

 Radar właśnie dzisiaj dokonalismy zatrzymania kolejnych amatorów cudzej własności. Wleźli na pstrągową rzeczkę z kasiorem o średnicy metra. Dokładnie wiedzieli, że jest okres ochronny a poza tym woda to rezerwat. Miejscowi. Do tego raczej nie pierwszy raz.

Radar ja wierzę w ludzi tylko, że mam podstawy aby tego nie robić zbyt pochopnie czy zbyt optymistycznie. Na wiosnę młody chłopak chce zostać strażnikiem a na jesieni płaci mandat za niewymiarowe szczupaki. Gość na zebraniu drze morde że woda słabo pilnowana a jak wpadamy tam z nienacka to się okazuje że to właśnie on siedzi na rezerwcie i ma do tego szczupaków ponad limit.
Radar z życia wiem, że takich jak Ty to może kilku w kraju by się znalazło ale nie więcej. A kraj duży i wody sporo. Undecided
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #33 : 13 Grudnia 2008, 21:41:53 »

Cytat: RADAR
Zamki opowiem ci moją historię:Mieszkam w niewielkiej miejscowości pod Kołobrzegiem niedaleko od Parsęty.Jako młody chłopak" łowiłem" trocie ościeniem ,siatką itp. poprostu nie rozumiałem że jest to ZŁE było to naturalne bo wszyscy tak robili(taka jakby "tradycja" )Po czasie zrozumiałem że tak nie można że jest to chore myślenie.Pokochałem tą rzekę tak mocno że uznałem że zasługuje na coś lepszego niż barbarzyńskie wyjałowienie.Spotkałem ludzi podobnych do mnie, którym zależy na tej i nie tylko tej wodzie także myślę że z tą mentalnością ludzi może nie być tak żle tylko trzeba dać im szansę.Nie można z góry zakładać że będzie żle trzeba wierzyć w ludzi tak jak" KTOŚ "kiedyś uwierzył we mnie.

 Radar właśnie dzisiaj dokonalismy zatrzymania kolejnych amatorów cudzej własności. Wleźli na pstrągową rzeczkę z kasiorem o średnicy metra. Dokładnie wiedzieli, że jest okres ochronny a poza tym woda to rezerwat. Miejscowi. Do tego raczej nie pierwszy raz.

Radar ja wierzę w ludzi tylko, że mam podstawy aby tego nie robić zbyt pochopnie czy zbyt optymistycznie. Na wiosnę młody chłopak chce zostać strażnikiem a na jesieni płaci mandat za niewymiarowe szczupaki. Gość na zebraniu drze morde że woda słabo pilnowana a jak wpadamy tam z nienacka to się okazuje że to właśnie on siedzi na rezerwcie i ma do tego szczupaków ponad limit.
Radar z życia wiem, że takich jak Ty to może kilku w kraju by się znalazło ale nie więcej. A kraj duży i wody sporo. Undecided
                                                                                                                                                                                                   Masz rację ale bierze się to chyba z frustracji ponieważ troć poławiają najpierw rybacy(legalnie około 600 ton rocznie)potem kłusownicy w międzyczasie PZW odławia tarlaki dla pozyskania materiału zarybieniowego(z Parsęty podobno 2,5 tony) a na samym końcu ci którzy za to wszystko płacą czyli ja,Ty i inni wędkarze.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #34 : 13 Grudnia 2008, 22:46:34 »

Cytat: RADAR
  Masz rację ale bierze się to chyba z frustracji ponieważ troć poławiają najpierw rybacy(legalnie około 600 ton rocznie)potem kłusownicy w międzyczasie PZW odławia tarlaki dla pozyskania materiału zarybieniowego(z Parsęty podobno 2,5 tony) a na samym końcu ci którzy za to wszystko płacą czyli ja,Ty i inni wędkarze.


 Widzisz czy z frustracji. ? W mojej sytuacji raczej nie. U mnie raczej przez to z czym mam do czynienia na codzień.
 Z sytuacji jakie zastaję nad wodą z tej drugiej strony. Widzisdz zdarza się tak że w ciągu dnia widzę siatki  ze złowionymi rybami u kilkunastu wędkarzy i rzadko która jest zgodna z raprem.  Tongue Spiningowanie żywcem ? toz to codzienność albo choinka z mikrogumek wędka podlodowa i we wrześniu z łódki na górce odłów kilkuset okoni.
Radar nie znam dokładnie sytuacji wchodzących trotek na tarło swoje przekonania mam na podstawie tego co widzę u siebie gdzie w moim okręgu nie ma odłowów gospodarczych za to wędkarze w różny sposób dożynają wody.  Brak jakichkolwiek sentymentów a etyka to SF.
Młodzież ma z tyłu prawo i przed szkołą stawi siaty a po szkole czyści i sprzedaje ryby na browar. Do tego turyści którzy uważają że im wszystko wolno bo zaszczycili swoja osobą mazury zero zezwoleń i każda ryba w łeb. Zdawało by sie, ze ludzie z większych miast mają jakoweś rozeznanie co dobre a co nie. Niestety bzdura.  Takie są realia mniejszych miasteczek i wsi w mojej okolicy. Szkoda gadać idę na   Beer

ps. Ale wiarę w poprawę mam o dziwo cały czas.  Roll Eyes Shocked
 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #35 : 13 Grudnia 2008, 22:57:02 »

I ja wierzę.Wypijmy po jednym  Beer za to Wink
Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #36 : 19 Grudnia 2008, 23:39:39 »

Zainspirowany przygotowaniami na troc 2009 znalazlem 2 fajne filmiki  Wink

http://www.youtube.com/watch?v=9jpCx35I5aQ&feature=related - walcz do końca!!  Wink


http://www.youtube.com/watch?v=W_KqQWI7Pow&feature=related - takich ryb i emocji wam zycze na sezon 2009  Grin Grin Grin Grin
Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #37 : 20 Grudnia 2008, 08:16:30 »

Panowie a może trochę o przynętach. Nie ukrywam chętnie obejrzę Wasze ukochane przynęty.No i mam dylemat jaki multil założyć C101 a może scorpion 1001 . Proszę o Wasze rady . A oto moje killery na ten rok .
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2008, 08:30:56 wysłane przez rolek » Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #38 : 20 Grudnia 2008, 10:08:11 »

o przynętach można dużo, u mnie dobrze działa executor i frisky -do tej pory chadzałem c cc101DC, w tym sezonie będzie to to cc 101 ze szpulką ZPI.
myślę że młynek na łosie powinien być mocny, a cc to mocarz okrutny.
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #39 : 20 Grudnia 2008, 13:07:14 »

Moimi faworytami na tą porę roku są wachadła a oto moje ulubione.Co do multika to nie znam się za dobrze ale myślę że powinien mieć niskie przełożenie(trwałość) i dość mocny hamulec.Ja wybrałem curado 201 dpv.
Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #40 : 20 Grudnia 2008, 13:18:13 »

 Dzięki Krzysztof , problem z młynkiem  rozwiązany padło na c 101.A co nawinąć na szpulkę -- plecionkę czy żyłkę? . Ponoć 1 stycznia ma być lekki mróz. A wogóle to będzie mój pierwszy wyjazd na trocie  z wędką castingową . No i mam zamiar wreszcie coś złowić Wink
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2008, 13:20:39 wysłane przez rolek » Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #41 : 20 Grudnia 2008, 13:28:30 »

Najlepiej weż jedno i drugie.Lepiej poświęcić kilka minut na przewinięcie niż niemóc łowic wcale ;)Życzę Tobie i sobie w nowym roku złowić pierwszą trotkę na casting Smiley
Zapisane
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #42 : 20 Grudnia 2008, 13:32:33 »

np. taką
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #43 : 20 Grudnia 2008, 14:03:11 »

np. taką


 Shocked Shocked Shocked  Pewnie zachowywała się jak torpeda  Shocked Shocked Shocked

Powodzenia Panowie
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #44 : 20 Grudnia 2008, 14:19:26 »

RADAR  taka może być ok
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!