http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 02:50:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Początkujący proszę o pomoc..
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Początkujący proszę o pomoc..  (Przeczytany 57446 razy)
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #60 : 14 Lutego 2016, 18:56:12 »

Ja tam na używany sprzęt nigdy nie narzekałem, ale to już trzeba samemu przemyśleć czy lepiej brać coś nowego, czy używanego, ale półkę wyżej Wink
Napisz do czego ten sprzęt ma służyć, to będzie łatwiej napisać czy idziesz w dobrym kierunku.
Zapisane
Resiak82

Wiadomości: 5

Poznań


« Odpowiedz #61 : 14 Lutego 2016, 19:09:57 »

Chciałem spróbować czegoś czego kołowrotkiem może być ciężko  Smiley  A więc jerkowanie tak 10- 40, 50g, ale też abym mógł większym woblerem czy gumą  pomachać
Zapisane

Catch & Release
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #62 : 14 Lutego 2016, 19:54:03 »

Ciut więcej: Co i na co i gdzie chcesz łowić. Z tym stwierdzeniem, iż sprzęt nowy i na gwarancji, to średnio na starcie w caście. Rozumiem wahania, wynikające z obawy z kupnem sprzętu używanego, ale w castingu, wierz mi, to najlepsze posunięcie, biorąc pod uwagę oferty firm rodzinnych, dotyczące castingu.Ogólnie chciałem rzec jedną kwestię. Nowi koledzy, po przekopaniu się przez forum, moja rada brzmi: Czytajcie z uwagą, zaglądajcie na giełdę. No i (zawsze chciałem to napisać), jeżeli ktoś decyduje się na rozpoczęcie przygody z castingiem, niech weźmie pod uwagę, iż najlepsze sprzęty kupi na rynku wtórnym, nie w sklepie.(Mam na myśli naszych, polskich dystrybutorów).Koledzy, przyszli adepci castingu, rynek używanego sprzętu do casta nie równa się z rynkiem sprzętu spiningowego. Nie ta ilość, nie ten szacun do metody. Ten Swiat jest mniejszy, bardziej zgrany i tu jeden kolega pomoże drugiemu. Trwałość sprzętu castingowego (multiplikatory) jest niepojętna dla spiningistów. O innych odczuciach nie wspomnę. Tu nikt nie żywi obawy przed kupnem używanego sprzętu.Przecież cały czas o tym piszemy. Koledzy radzą: lepsza sprawdzona używka niż nówka z rodzimego rynku.Te uwagi nie dotyczą kolegów, którzy, hm, czasami zamieszczają posty na temat kupna sprzętu zakończone zdaniem: Cena nie gra roli.I stąd prosty wniosek. Ktoś chciałby zacząć przygodę z castingiem. No, ale on łowi głównie klenie, jazie, pstrągi. Po czym pyta się, czy można łowić tak samo castingiem. Oczywiście, iż można. Ale gościu określa budżet na np. 500 zł. i prosi o poradę. Nie jestem pewien, czy taki gość w ogóle czytał forum. Wszystko na skróty. Kocham casting, chociażby z powodu, iż as spinningu może się zdziwić Laughing
Zapisane
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #63 : 14 Lutego 2016, 20:03:35 »

Tatula będzie ok, nawet ta bez napisu R Wink
Bardzo dobrze z tego leci i nie ma problemów z opanowaniem szpuli. Dobry do nauki i nie tylko, Ja mam Tatulę 103 przy kiju Talona 20lb do 21gr i jestem zadowolony
Zapisane
Resiak82

Wiadomości: 5

Poznań


« Odpowiedz #64 : 14 Lutego 2016, 20:13:37 »

A jaka długość kija będzie najlepsza? 80% mego wędkowania to łódź, ale z brzegu też się zdarza
Zapisane

Catch & Release
minecjusz

Wiadomości: 955


Orzechowo


« Odpowiedz #65 : 14 Lutego 2016, 20:19:18 »

Nie wiem co lubisz, ale np ja staram się nie przekraczać 2m, najczęściej wybieram 1,9m
Zapisane
Resiak82

Wiadomości: 5

Poznań


« Odpowiedz #66 : 14 Lutego 2016, 20:29:01 »

OK dzięki, poszperam jeszcze po forum. Może jeszcze ktoś coś mi doradzi
Zapisane

Catch & Release
19john92

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #67 : 20 Lutego 2016, 10:50:13 »

Wczoraj testowałem mój pierwszy zestaw castingowy, multik Abu C3 5501, wędka to dragon milenium do 60g. Trenowałem rzuty nieuzbrojonym jerkiem, i zauważyłem ze pomimo odkręconego hamulca trzymał on stosunkowo słabo. Czytałem już na forum o słabym hamulcu w tym multiku ale nie spodziewałem się, że aż tak słabo trzyma. Moje pytanie brzmi czy tak powinno być, że jak jerk wpadł w trzciny to przy niezbyt mocnym pociągnięciu hamulec dokręcony prawie na maksa lekko puszczał i musiałem trzymać szpulę ręka dodam iż przynęta nie miała kotwic.
Pozdrawiam
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #68 : 20 Lutego 2016, 14:29:08 »

jak hamulec dokręciłeś na maksa (prawie na maksa) to powinieneś trzciny z korzeniami wyrwać i nie ma prawa się ruszyć... ja na moim 5501 to łódkę, z której łowiliśmy, do trzcin przyciągałem  Roll Eyes

1. sprawdź plecionkę - szpula może stać w miejscu, ale plećka ci się ślizga po szpuli Roll Eyes,
2. może tarcze zalane oliwką - trzeba by wymienić albo przepłukać (ja odważyłem się to zrobić za pierwszym razem spirytusem, za drugim benzyną ekstrakcyjną, żeby pozbyć się oliwki)  i lekko przetrzeć/wysuszyć  Roll Eyes - mam nadzieję, że dobrze pamiętam, czym płukałem  Huh
Zapisane

Tomek
19john92

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #69 : 23 Lutego 2016, 09:55:47 »

Sprawdze tarcze, plecionka chyba sie nie ślizga, przed nawinięciem zrobiłem podkład z żyłki wczesniej na szpulę nakleiłem plaster. Co do tarczy to musze je sprawdzić bo smarowałam cały kołowrotek według instrukcji na stronie multiplikator ale terczy nie ruszałem ale wydawały mi się tluste od oliwy czy czegoś takiego. Czy po umyciu tarczy benzyna zamoczyć je w oliwce? Czy zostawić suche bez niczego? Jeszcze mam pytanie jak ten zabieg nie pomoże to gdzie mógłbym kupic nowe tarcze?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2016, 09:58:50 wysłane przez 19john92 » Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #70 : 23 Lutego 2016, 17:20:31 »

Najpierw wymyj. Potem załóż - jak będzie grało, nie rób nic. Materiał na tarcze hamulca ktos sprzedawał - oryginalne tez można kupić - musisz pogrzebac w sieci.
Zapisane

Tomek
19john92

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #71 : 23 Lutego 2016, 22:07:18 »

Wytarłem tarcze papierem z oliwy i jakby lepiej trzymał. Ostateczne testy przeprowadzę jeszcze nad wodą ale pewnie nie prędko. Oglądałem tarcze na eBayu i wszystkie są takie chropowate a moje są dosyć cienkie i praktycznie całkowicie gładkie, wydaje mi się że nie powinny takie być i są zużyte.
Zapisane
krychu

Wiadomości: 269


Poznań


« Odpowiedz #72 : 23 Lutego 2016, 22:35:44 »

Jak chropowate to pewnie z carbontexu.Warto zainwestować  ok
Zapisane
19john92

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #73 : 06 Kwietnia 2016, 08:54:34 »

Mam pytanie czy jest możliwe zdemontowanie kanobów w korbce Abu C3? Chciałem je zdemontować w celu ich nasmarowania i przeczyszczenia.
Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #74 : 06 Kwietnia 2016, 16:41:12 »

Jak.masz gumowe knoby, to powinny zejść z trzpienia jak mocno pociągniesz. Robiłem tak w Black Maxx 1600 i w Silver Maxx 1600. Jak okrągłe z plastiku (starsza wersja) to raczej nie zdemontujesz, bo są chyba nitowane  Roll Eyes pozostaje WD 40 i oliwka...
Zapisane

Tomek
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!