http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
14 Maja 2024, 01:26:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Kormorany
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Kormorany  (Przeczytany 21668 razy)
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #45 : 20 Lutego 2012, 19:12:32 »

Hej!
To widac, ze madrzy ludzie gdzies sa! moze dlatergo w Holandi jest tyle sandaczy?
Mvh.Kristofer
Zapisane
brrif

Wiadomości: 129

Haarlem, Śląsk


« Odpowiedz #46 : 20 Lutego 2012, 20:43:18 »

Trochę jest bo ludzie tak nie zabierają Wink, problem z ptakami to mewy i gęsi, nie koniecznie pod kątem ryb Laughing
Zapisane
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #47 : 20 Lutego 2012, 21:04:56 »

Hej!
ja nie sadze, ze ty czy ja czy inni nasi koledzy z wedka w reku sa w stanie dokonac spustoszenia w rybostanie. Problem to odlowy sieciowe, dlatego ja mam gdzies zakaz polowu wegorza w Szwecji tak dlugo jak dlugo ten zakaz nie bedzie dotyczyl rybakow zawodowych. Tak dlugo jak dlugo bede widzial wegorza w sprzedazy w sklepach nie bede respektowal takich przepisow bo sa glupie, a glupote trzeba tepic. Wiekszosc szwedow bieze zlapane ryby do domu oprocz szczupakow, bo wartosci kulinarne slabe. To nie my dokonujemy spusztoszenia. Oczywisie sandacz, ktory wazy 1kg byc moze nie zdazyl jeszcze odbyc tarla i zabranie go wyrzadzi duzo szkody. To samo dotyczy samic z pelnym brzuchem, trzeba wypuszczac. Natomiast wziecie do domu kilku ryb rocznie, nie wplynie na pogorszenie rybostanu.
Mvh.Kristofer
Zapisane
brrif

Wiadomości: 129

Haarlem, Śląsk


« Odpowiedz #48 : 20 Lutego 2012, 21:20:48 »

W Holandii też zakaz połowu węgorza dla "amatorów", mnie osobiście to lata koło... bo nie jestem nastawiony na ten gatunek, ale suma też nie można, i szczupaka ( w naszej federacji), karpia i czegoś tam jeszcze. Sandacza dopuszczone są dwie lub jedna sztuka na dzień( znów zależne od wody) ale i tak nikt tyle nie bierze i jakoś utyskiwań na kormorany nie słuchać za bardzo Grin
Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #49 : 20 Lutego 2012, 21:37:17 »

Kristofer ma racje, problemem nie są ptaki, a jak napisal odłowy sieciowe. Uważam, że natura jest w stanie sama sobie poradzic ze soba, ale z zachłannościa i głupota ludzka nie stąd taki stan rzeczy.. Precz z kłusolami nazywanymi omyłkowo rybakami!!
Zapisane
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #50 : 20 Lutego 2012, 21:38:59 »

Hej!
Kormorany, to problem ostatnich 30 lat. Jeszcze w 1980 roku na "Achipepalagu Stockholm"nie bylo ani jednej sztuki. To znaczy, ze nie byly potrzebne. Dzisiaj jest 30-40 tysiecy (zalezy kto liczy), i dokonuje spustoszenia do spolki z fokami, ktorych przybylo. Zakaz amatorskiego polowu wegorza, zwiazany jest chyba z choroba tej ryby powodujaca zanik rozmnazania w Europie. Ja rozumien jaka jest idea tego zakazu, ale ostatnie badania pokazaly, ze pomimo 5 lat zakazu sytuacja jest jeszcze gorsza niz 5 lat temu z mlodym narybkiem wegorza. Oczywiscie dlatego ,ze zakaz jest skierowany w niewlasciwym kierunku. Rybacy zawodowi potrafia z jednego jeziora typu "Hjälmaren" wyciagnac 25 tys. ton rocznie wegorza. Jak to sie odnosi do mojej wedki?
Mvh.Kristofer
Zapisane
brrif

Wiadomości: 129

Haarlem, Śląsk


« Odpowiedz #51 : 20 Lutego 2012, 23:06:24 »

Monopol dla połowu sieciowego to główny powód zakazu połowu węgorza dla amatorów, innego wytłumaczenia nie widzę . Kormorany czy inne ptactwo nie grają tu żadnej roli.

pozdro Beer
Zapisane
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #52 : 21 Lutego 2012, 02:16:51 »

Hej!
Kormorany nie maja nic wspolnego z wegorzem. Problem z kormoranami polega na tym, ze dziesiatkuja narybek szczupaka, troci (przedewszystkim), okonia ,a co najgorsze sa konkurenten do tego samego pozywienia. Ajak nie ma co jesc to wiadomo, co bedzie.
Mvh.Kristofer
Zapisane
Tomi78

Wiadomości: 28


« Odpowiedz #53 : 21 Lutego 2012, 22:23:15 »

Hej!
Kormorany, to problem ostatnich 30 lat. Jeszcze w 1980 roku na "Achipepalagu Stockholm"nie bylo ani jednej sztuki. To znaczy, ze nie byly potrzebne. Dzisiaj jest 30-40 tysiecy (zalezy kto liczy), i dokonuje spustoszenia do spolki z fokami, ktorych przybylo. Zakaz amatorskiego polowu wegorza, zwiazany jest chyba z choroba tej ryby powodujaca zanik rozmnazania w Europie. Ja rozumien jaka jest idea tego zakazu, ale ostatnie badania pokazaly, ze pomimo 5 lat zakazu sytuacja jest jeszcze gorsza niz 5 lat temu z mlodym narybkiem wegorza. Oczywiscie dlatego ,ze zakaz jest skierowany w niewlasciwym kierunku. Rybacy zawodowi potrafia z jednego jeziora typu "Hjälmaren" wyciagnac 25 tys. ton rocznie wegorza. Jak to sie odnosi do mojej wedki?
Mvh.Kristofer
Kristofer chyba coś ci się z tym węgorzem pomyliło bo to by wychodziło prawie 1900kg z hektara  Huh straszny przyrost by miały te węgorze  Cool.
a wracając do tych parszywych kormoranów to najwiekszy problem z nimi jest na rzekach południa gdzie jak wmontuje sie takie stadko około 300 400 szt to potrafią wybić wszystko do ostatniego ogona .Czysta i płytka woda jest dla  nich sporym udogodnieniem.
Zapisane
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #54 : 22 Lutego 2012, 06:36:36 »

Hej!
Tak masz racje powinno byc 24 tony, to i tak zaduzo,zwlaszcza ze duza czesc niesprzedanej ryby skonczy jako karma dla kur albo swin.
Ja nie wiem jak jest na poludniu. Wiem jak sytuacja wyglada na "Stockholms Skärgårg". Pomimo intensywnego zarybiania troci nastapil totalny kolaps. Kiedys bralem kilka razy udzial w zawodach za trocia na "Gåle Örings Cup" i odczulem, to osobiscie. Przeplynalem w sumie tyle dystansow wodnych(pewnie wystarczyloby do Polski i spowrotem), a zlapalem 10 troci, w tym 3 powyzej wymiaru ochronnego-52cm. Polowa zawodnikow wyniki miala jeszcze gorsze.
Mvh.Kristofer
Zapisane
toms72

Wiadomości: 36

Okolice Gdańska


« Odpowiedz #55 : 22 Lutego 2012, 12:39:33 »

Jak to jest z kormoranami nie wiem ale co do rybaków śródlądowych widziałem sporo. Standard masowe odłowy na Motławie (również na odcinku miejskim) Huh, Czarnej Łasze, Wierzycy. Swego czasu spece od rybołówstawa postawili sieć tak aby troć wędrowna nie mogła wejść z morza przez Motławę do Raduni. Podobnie rybacy trzepią ujście Wisły. W mojej opini (w naszych okolicach) największymi szkodnikami są rybacy. Piszą że coś tam zarybili ale kto to widział.
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #56 : 22 Lutego 2012, 18:37:48 »

Jak to jest z kormoranami nie wiem ale co do rybaków śródlądowych widziałem sporo. Standard masowe odłowy na Motławie (również na odcinku miejskim) Huh, Czarnej Łasze, Wierzycy. Swego czasu spece od rybołówstawa postawili sieć tak aby troć wędrowna nie mogła wejść z morza przez Motławę do Raduni. Podobnie rybacy trzepią ujście Wisły. W mojej opini (w naszych okolicach) największymi szkodnikami są rybacy. Piszą że coś tam zarybili ale kto to widział.

moim zdaniem największymi szkodnikami są foki i kormorany a jeśli chodzi o ludzi to sa nimi kłusownicy
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
jazzmad

Wiadomości: 145


gda


« Odpowiedz #57 : 23 Lutego 2012, 10:13:07 »

To sa bandyckie ptaszyska moj maly stawek praktycznie wybily w całości.
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #58 : 25 Lutego 2012, 19:29:14 »

Monopol dla połowu sieciowego to główny powód zakazu połowu węgorza dla amatorów, innego wytłumaczenia nie widzę . Kormorany czy inne ptactwo nie grają tu żadnej roli.

pozdro Beer
Powód jest taki , że sporo lat temu federacja wędkarska (Sportviseij Nederland) zgodziła się na zakaz połowu węgorzy(przez amatorów) i w zamian (tudzież za znaczną sumę pieniędzy) rybacy zawodowi zobowiązali się nie łowić szczupaków. W rejonie Amsterdamu jeszcze parę lat temu nie było kormoranów obecnie jest ich z każdym rokiem więcej.
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
Jeziorm 1

Wiadomości: 27


« Odpowiedz #59 : 28 Lutego 2012, 16:28:27 »

Czyli płacę na ochronę ptaszysk, które ryby mi wyżerają. No cóż, czas skontaktować się z chłopakami, którzy kiedyś dym na Jeziorsku zrobili. Komu najbardziej dokuczają? Grin

no była taka sytuacja i nawet im wyszłą , czy dobra czy nie niech każdy oceni, ja mam swoje zdanie i kormoranom mówie stanowcze NIE !!!
Zaraz mnie zaatakują obrońcy uciśnionych kormoranów ale ja nie jestem ornitologiem a wedkarzem a to co widziałem na rezerwacie nad jeziorskiem przechodzi ludzkie pojęcie - nie uwierzylibyscie jak duże ryby moga upolowac te france...

Zdarzały sie tez sytuacje gdzie atakowały duze ryby - leszcze, płocie podziobały je i odlatywały  - wygladało to jak zabijanie dla zabawy....

Worek złota dla tego co kiedys wytepi to badziewie na jeziorsku - brak kormoranów+ wywalenie rybaków i ukrucenie co niektórym mięsiarzom = super rybny zbiornik. ( Jeziorsko)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!