http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Maja 2024, 06:27:33

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Czy jesteś za prezentacją na forum zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym?  (Przeczytany 23368 razy)
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #30 : 17 Marca 2008, 14:53:13 »

Czasami żal bierze nad wypowiedziami kolegów....byłem na rybkach.....styczeń....złowiłem pstrąga..25cm...przyłów...a po jaka cholerę...stosowałeś ...woblerka...imitacje ..żabki...czy sluza....w tym okresie......
Zapisane

małopolska team...
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #31 : 17 Marca 2008, 15:08:10 »

Pytanie w ankiecie jest specjalnie tak mocno zawężone. Na temat publikacji ryb niewymiarowych chcę zrobić drugą ankietę, być może z większą ilością możliwych odpowiedzi.
Chciałbym żeby głosujący brali pod uwagę nasze polskie warunki, stan zbiorników wodnych i ilość ryb w nich pływających.
Gdybyśmy mieli tyle szczupaków, pstrągów co w wodach np. szwedzkich pewnie by tego pytania w ogóle nie było.
Co do czasu robienia sesji zacytuję fragment artykułu: "Pstrągi, które płoszono średnio przez 10 minut [symulowane złowienie], wykazywały przeżywalność na poziomie 88%, jednakże obniżała się ona do poziomu 62% u ryb, które następnie przetrzymywano na powietrzu przez 30 sekund, a przeżywalność wynosiła zaledwie 28% u ryb wystawionych na powietrze przez 60 sekund"
Tutaj artykuł: http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2513&Itemid=50 oraz http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2514&Itemid=50

Skoro 30 sekund zmniejsza przeżywalność o ponad 50% to po co ryzykować?

PS. Wyniki ankiety będą widoczne 6.04 - trochę ją skróciłem.
Zapisane

Pozdrawiam
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #32 : 17 Marca 2008, 15:13:17 »

JJ już widać wyniki  Undecided
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
Seeker

Wiadomości: 427


nad wodą


« Odpowiedz #33 : 17 Marca 2008, 15:14:01 »

No i tak trzymać...JJ...pstrąg ...pstrążek..złowiony..w okresie ochronnym..jak przyłów....25cm....zawsze będzie jako okaz ....
Zapisane

małopolska team...
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #34 : 17 Marca 2008, 15:27:21 »

JJ już widać wyniki  Undecided

Dzięki, poprawiłem, nie powinny być już widoczne.
Zapisane

Pozdrawiam
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #35 : 17 Marca 2008, 15:29:25 »

Dzięki, poprawiłem, nie powinny być już widoczne.

 ok Wink
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #36 : 17 Marca 2008, 15:38:44 »

Widać co przeważa bo NIE jest pogrubione Laughing ok

Pozdr.

Salmo
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #37 : 17 Marca 2008, 15:40:45 »

Pogrubienie oznacza jaki głos oddałeś  Grin
Zapisane

Pozdrawiam
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #38 : 17 Marca 2008, 15:49:30 »

Pogrubienie oznacza jaki głos oddałeś  Grin

Luzik Grin

Pozdr.

Salmo
Zapisane
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #39 : 17 Marca 2008, 16:05:09 »

Ja również głosowałem na nie, bo po prostu nie chcę oglądać ryb złowionych w okresie ochronnym. I wszystko jedno czy są to ryby z łowisk komercyjnych czy przypadkowy przyłów złowiony gdziekolwiek indziej.
A może jeszcze za największą rybę złowioną w okresie ochronnym i uwiecznioną na zdjęciu ufundujmy nagrodę Huh
Pozdrawiam.Paweł
P.S. Na widok tego szczupaka leżącego na kamieniach aż włosy się jeżą.Boże co pomyślą o nas inni którzy trafią na forum?
Proponuję szybkie usunięcie tego zdjęcia . Jeżeli uważamy się za etycznych ten wątek nie powinien w ogóle istnieć.
Jeżeli kogoś uraziłem przepraszam.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2008, 16:53:04 wysłane przez pawas2 » Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #40 : 17 Marca 2008, 17:37:14 »

I pomyśleć że w Niemczech łowią ryby w okresie ochronnym ( i to jakie szczuble ) i świetnie  sie przy tym bawią. Nikt ich nie krytykuje i nikt nie ma do nich żadnych pretensji. Krótko mówiac  cudowny świet- też bym tak chciał.   http://www.boddenangeln.de/news.html
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #41 : 17 Marca 2008, 17:52:59 »

I pomyśleć że w Niemczech łowią ryby w okresie ochronnym ( i to jakie szczuble ) i świetnie  sie przy tym bawią. Nikt ich nie krytykuje i nikt nie ma do nich żadnych pretensji. Krótko mówiac  cudowny świet- też bym tak chciał.   http://www.boddenangeln.de/news.html

W Niemczech bywam kilka razy do roku nawet i powiem Ci tak:
znam tak wędkarzy i chodzę tam na ryby ze znajomym, sytuacja wygląda tak że "prawdziwi" Niemcy bardzo żadko biorą ryby do domu a "auslendrzy" czyli emigranci i inni zgodnie z regluminem i sumieniem, jest sporo ryb u Niemca, a to że łowią podacz okresu to inna bajka, wiem ze koła maja rózne swoje okresy i wogole, np.: U nich nie można łowić Łososia a wolno Jesiotra a u nas na odwrót. Widwałem dziesiatki wedkarzy ( szczególnie gruntowców) i jakoś nie widzialem takiej sytuacji że ma ryby i już do wora z nia  Angry a nie okłamujac sie u Nas czesto mozna zauwazyc taka sytuacje. Tam ludzie płaca duże pieniadze za składki i szanuja to co maja ale z tym łowieniem ryb  w okresie to nie wiem jak to jest...moze sa osobne regulacje okregowo-prawne badz inne.... w każdym razie maja piekne ryby a te szczupaki to mnie do zazdrości doprowadzaja  Laughing
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #42 : 17 Marca 2008, 18:27:44 »


... "prawdziwi" Niemcy bardzo żadko biorą ryby do domu ....

nie wiem ile w Twojej wypowiedź prawdy ale tam gdzie ja łowie/łowiłem i to co czytałem Niemczech (nie mówię że wszędzie, ale może wszędzie) jest zakaz wypuszczania ryb, kolejny mądry przepis to taki że rybę trzeba od razu zabić a nie trzymać w siatce
Przepraszam za off-topic Smiley

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #43 : 17 Marca 2008, 18:47:17 »

Morfi dobrze piszesz przepis ten dotyczy większości wód wyłączając wody klubowe (przeważnie karpiowe).Chociaż wielu światłych wędkarzy stosuje C&R, ale pod groźbą kary administracyjnej,zapewniam że srogiej.pozdro wełpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
krzysztofek

Wiadomości: 226


Raba Wyżna, Rabka-Zdrój


« Odpowiedz #44 : 17 Marca 2008, 19:10:29 »

Witajcie Koledzy Smiley
cóz zagłosowałem oczywiście na nie czemu? bo uwazam ze po to jest okres ochronny zeby chronic ryby wg mnie wogóle nie powinno sie łowic w miejscach gdzie wiemy ze jest akurat duzo chronionej ryby. Wiem zaraz pojawi sie larum, ale takie moje zdanie. Szlag mnie chce trafić jak widze muszkarza w styczniu na Skawie (u mnie woda górska) który udaje ze na lipienia przyszedł  Angry którego oczywiście w tym odcinku Skawy nie ma albo jest tylko w bardzo śladowych ilościach tzn kilka sztuk. Któryś kolega napisał ze niezwłocznie nie znaczy od razu, i tu przytocze bodaj słowa Zamkera ze polacy to tak boczkiem, naginaja przepisy pod siebie. Dla mnie niezwłocznie znaczy natychmiast !!. To tak jakby nagiąć przepis wymiaru ryby np pstrąga który wg RAPR u mnie wynosi 25cm i tak np złowiony pstrąg ma 24.5cm i co? wg takiego mylślenia to jakby go za wargę złapać to naciagnie to 0.5cm i jest 25 czyli można wziąć, przeciez w przespiach pisze ze wymiar jest mierzony od konca pysta do końca płetwy ogonowej ale nie pisze nigdzie ze nie mozna rybie troche pyska naciągnąc.
Mało mamy juz tych rybek wiec je szanujmy koledzy.
Zapisane

"Rzeka powstała podczas potopu i płynie po kamieniach z piwnic czasu. Na niektórych kamieniach są wieczne krople deszczu, pod kamieniami są słowa i niektóre to ich słowa. Wody nie dają mi spokoju" cyt. z filmu R.Redforda "Rzeka życia".
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!