http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
14 Maja 2024, 21:32:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Terrarium dla legwana
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Terrarium dla legwana  (Przeczytany 25898 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #15 : 10 Stycznia 2008, 18:59:10 »

Ech tam Paweł mieszkasz gdzies daleko. Pospawało by sie porządną ramę wypełniło szkłem u szklarza i było by terrarium. A tak nawet jak sie zrobi to nie ma jak przesłać tego do Ciebie.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #16 : 10 Stycznia 2008, 19:02:27 »

Tło jest specialnie niebieskie co daje ofekt głebi
Te niebieskie tło nigdy nie podobało mi się i wcale nie uzyskuje się głębi (ale to jest tylko moje skromne zdanie)

Wodę uzyskuje z Filtra Odwróconej Osmozy ( taki filtr jest bardzo przydatny przy Paletkach, tez je miałem )

To jest chyba podstawa zarówno przy paletach jak i akwarium morskim  ok

Baniak ma 90dł x 40szer x 65 wys

To takie minimum jak na morze  Wink

Mleczko akwarium super - zazdroszczę  ok ok
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #17 : 10 Stycznia 2008, 19:07:32 »

Za 7000 zł to można samochód kupić. Koleś jakiś nawiedzony. Zapytam kolegi ile takie terrarium kosztuje.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #18 : 10 Stycznia 2008, 19:22:11 »

7000 zł to ja kupię samochód i tam będę hodował legwana Wink.
A tak bardziej poważnie, przecież terrarium to nie akwarium (to po pierwsze, mówimy oczywiście o ściankach, a nie wyposażeniu)
- nie musi być wodoszczelne (przynajmniej w części)
- nie musisz stosować grubego szkła (7-8 mm chyba wystarczy)
- wszystko można obsadzić w drewnianych ramach (lub aluminiowych)
- w ekstremalnym przypadku (podkreślam w ekstremalnym) możesz wydzielić część pokoju jako terrarium i zastosować tylko drzwi ze szkła
 i zawsze wyjdzie to taniej niż 7000 zł. To jakiś złodziej.  Shocked Shocked
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #19 : 10 Stycznia 2008, 20:58:48 »

Tło jest specialnie niebieskie co daje ofekt głebi
Te niebieskie tło nigdy nie podobało mi się i wcale nie uzyskuje się głębi (ale to jest tylko moje skromne zdanie)

Wodę uzyskuje z Filtra Odwróconej Osmozy ( taki filtr jest bardzo przydatny przy Paletkach, tez je miałem )

To jest chyba podstawa zarówno przy paletach jak i akwarium morskim  ok

Baniak ma 90dł x 40szer x 65 wys

To takie minimum jak na morze  Wink

Mleczko akwarium super - zazdroszczę  ok ok


Filtr RO ( riverse osmos ) może być stosowane do wszystkich akwariów tylko że woda z tego filtra ma lekko kwaśny odczyn więc hodując n.p Tanganike albo Malawi to trzeba odczyn sprowadzić do pH około 8
Jedyną wadą tego filtra jest fakt że 'dając' jemu 100 litrów wody do ocyszczenia to tylko 20-25% jest czysta a reszta to ściek

Dalej....

Morskie można założyc nawet w 60 litrach tylko trudno jest potem zachowć 'gospodarke amoniakową'
Sith- jeśli miałes RYBKI to wiesz o czym mowie, ja jestem już zaawansowany trochę w tym i ja już nie wierze w różne mity i legendy bo wiem po doswiadczeniach że Piranie da sie trzymać z małymi rybkami
Przez moje akrium 'przetoczyło' się ze sto gatunków i zazwyczaj to były Ryby z 'kwaśnych' wód
Paletki......łatwe pod warunkiem uniknięcia chowu wsobnego i że trafi się zgrana grupa, unikaj ochotki i rurecznika z to larwa komara i indyk

Dalej....7-8 mm na szkło to mało chyba z tego powodu że jak legwan "pieprznie' ogonem to bedzie po szkle...smok wawelski taki....
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #20 : 10 Stycznia 2008, 21:09:01 »

...unikaj ochotki i rurecznika z to larwa komara i indyk

Z tą ochotką to coś nie tak, mój znajomy , który prowadzi sieć sklepów zoologicznych w Szczecinie (nota bene znakomity akwarysta) regularnie karmił palety ochotką, z tym że oczywiście nie wrzucał kostki zmrożonej ochotki do akwarium, ale rozmrażał dawkę, płukał ją  "ogrzewał" tzn. doprowadzał do temp. pokojowej i dopiero podawał. Palety rozmnażały się mu w akwarium "przemysłowym"   - "sprzedażowym" bez żadnych extrasów.
Przyroda jest nieodgadniona i to jest w niej piękne.  ok
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #21 : 10 Stycznia 2008, 21:17:17 »

ja od wielu lat trzymam malawi w 250 litrach
mówię  - bo też chciałem się pochwalić  Laughing Laughing Laughing Laughing

a i moje są najładniejsze Laughing Laughing Laughing
Zapisane

mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #22 : 10 Stycznia 2008, 21:18:54 »

Tak ale ochotka może zawierać choroby a na zapleczu Paletki nie bede takie ładne jak podrosna
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #23 : 10 Stycznia 2008, 21:22:57 »

jeśli mogę się wtrącić....
karmienie ochotką . rurcznikami i innymi często prowadzi do wielu niespodzianek
poza tym ze ryby często źle trawią taki smakołyki często chorują.

a mi przytrafiła się nawet fajna sprawa bu przypadkowo wyhodowałem rurecznika giganta - miał około 15 cmm i zył sobie w piachu - taki był koleś ok
Zapisane

Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #24 : 10 Stycznia 2008, 21:30:57 »

Tak ale ochotka może zawierać choroby a na zapleczu Paletki nie bede takie ładne jak podrosna

Oczywiście że tak, wszelkie pokarmy żywe, czy też mrożone, mogą zawierać zarodniki organizmów chorobotwórczych czy też pasożytów, od bakterii po skorupiaki, jedynym pewnym źródłem są pokarmy liofilizowane, ale niestety nie wszystkie rybki chcą taki pokarm przyjmować.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #25 : 10 Stycznia 2008, 21:46:34 »

Ten gość od tego terrarium za 7000zł chciał je zrobic ze szkla o grubosci 1.5cm legwan ma niesamowitą moc w ogonie dorosły potrafi złamac kość ogonem
Zapisane
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #26 : 10 Stycznia 2008, 21:50:41 »

Ten gość od tego terrarium za 7000zł chciał je zrobic ze szkla o grubosci 1.5cm legwan ma niesamowitą moc w ogonie dorosły potrafi złamac kość ogonem

Nieee, no wszystko ok, tylko czy legwan nawala ogonem cały czas z taka siła, żeby rozłupać tej grubości szkło co zaproponował ten facet, bo myślę, że legwan może walnąć w ten sposób,  jak jest mocno wkur....ony (a że legwan zielony jest, o ile się nie mylę roślinożercą no to już nie wiem...).
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2008, 21:52:45 wysłane przez Sith » Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #27 : 10 Stycznia 2008, 22:04:37 »

Legwany jedzą wyłącznie zielenine ale walnięcie ogonem mają powalające mojemu ni zdaza sie to czesto ale
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #28 : 11 Stycznia 2008, 08:42:46 »

No więc tu trzeba pomyśleć nad grubością szkła....
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #29 : 17 Stycznia 2008, 23:25:44 »

Jeszcze kilka dni i Leon bedzie miał nowe terrarium Cheesy Cheesy Cheesy ok
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!