http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
02 Maja 2024, 03:30:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sum 2013
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sum 2013  (Przeczytany 18869 razy)
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #30 : 30 Lipca 2013, 20:04:21 »

A może Jawor łowił po amerykańsku metodą "noodling" Laughing
Gratuluje, fajna kijanka ok
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #31 : 31 Lipca 2013, 08:37:07 »

Jawor bardzo często stresuje te ryby. Jawor, przestań !
Zapisane

costi

Wiadomości: 197


« Odpowiedz #32 : 31 Lipca 2013, 10:25:45 »

A po to kolego że ryba która ma ponad trzydzieści kilo i robisz jej zdjęcia trzymasz rękę w pysku i ryba próbuje odpłynąć to skórę z ręki masz zdjętą a z linką po pierwsze jest bezpieczniej a po drugie możesz dać rybie odpocząć tyle nie wiem co gorsze linka w pysku czy spocone łapy którymi trzymana jest szamocząca się ryba zresztą utrzymanie suma rękoma jest nie możliwe spróbuj kiedyś

Każdego suma można utrzymać chwytem za pysk. Podstawa to rękawica ale przy odpowiednio mocnym ucisku nie jest konieczna.
Chyba, że pisałeś o utrzymaniu jak na pierwszej fotce, to co innego ( swoją drogą musisz mieć dużo siły skoro udało ci się zaprezentować rybę w ten sposób  Smiley )
Tak czy siak ryby gratuluję ok
Zapisane
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #33 : 01 Sierpnia 2013, 09:36:24 »

Nie będę się tłumaczył. W tym roku złowiłem już 6 sumów nie było mniejszego niż 130cm wiem jak trzymać tą piękną i waleczną rybę wiem też co jej szkodzi a co nie. Nie używam rękawicy bo ciągle o niej zapominam wszystkie ryby podbieram ręką i jak następnym razem trzeba będzie pomóc sobie linką przewiązaną w pysku suma na pewno jej użyje
Zapisane
xxxlysy

Wiadomości: 147


tarnow


« Odpowiedz #34 : 01 Sierpnia 2013, 16:41:41 »

Jeszcze raz gratuluje tak pięknych ryb i wspaniałej wędkarskiej postawy. Dziękuje również za cenne rady.Teraz bez takiej linki na sumy z domu się nie ruszę  Grin Grin Grin.
Zapisane
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #35 : 01 Sierpnia 2013, 17:43:41 »

xxxlysy, dlaczego trolujesz?

Kurde, dlaczego to zawsze musi tak wygladać? Pojawia się fota, piękna ryba, potem jakieś uwagi, żale, itp. Cieszymy się przyrodą, wodą, rybami, a nie trolujmy wśród KOLEGÓW - to chyba jest portal koleżeński, a nie piekiełko gdzie każdy każdemu jest wrogiem i tylko próbuje dopiąć łatę. Więcej luzu! I na ryby po jeszcze lepsze foty!  Fishing

Zapisane

Wodom cześć!
xxxlysy

Wiadomości: 147


tarnow


« Odpowiedz #36 : 01 Sierpnia 2013, 21:05:24 »

Przepraszam że to tak źle zostało odebrane, ale jawne łamanie regulaminy PZW przez tak wspaniałego wędkarza jak kolega Jawor i zapewnienie że zrobi to jeszcze raz  to nic takiego.Chciałem tylko kolegów uczulić że obowiązują nas wszystkich jakieś zasady ,ja osobiście nigdy bym tak z rybą nie postąpił. Przepraszam już nie troluje.
Zapisane
Jawor

Wiadomości: 1038


Chrzanów

Najważniejsza jest wiara w przynęte i dzida


« Odpowiedz #37 : 01 Sierpnia 2013, 21:08:59 »

Specjalnie dla ciebie następnym razem zrobię zdjęcie suma w siatce  ok
Zapisane
xxxlysy

Wiadomości: 147


tarnow


« Odpowiedz #38 : 01 Sierpnia 2013, 21:14:53 »

Jak mam zamiar rybę wypuścić to wypuszczam a nie przetrzymuje w siatce. Już dość dyskusji na ten temat z mojej strony.
Zapisane
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #39 : 01 Sierpnia 2013, 22:26:12 »

... racja !, ja też nigdy nie trzymałem dużego suma na sznurku, jakieś to dziwne, ... ale pewnie zmienię zdaniek jak w końcu, kiedyś go złowię  Cool

Jaworku .... gratuluje sukcesu ! a jest czego bo nawet nie umiem sobie wyobrazić co taka ryby robi z wędkarzem, w dodatku na pływadełku Wink
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #40 : 02 Sierpnia 2013, 07:20:50 »

Coś mi się kojarzy, że we Francji nie ląduje się sumów do łódki/pontonu, a przypina się je różnymi metodami (agrafki itp.) i holuje do brzegu. Jest to chyba umotywowane tym, że po wyczerpującej walce, zbyt długie przebywanie poza wodą może rybę zabić szybciej niż jakiekolwiek ewentualne rany powstałe przy ściąganiu ryby do brzegu.

W przypadku pływadełka możliwości są chyba jeszcze bardziej ograniczone. Zrobienie sobie fotki z okazem jest chyba w takiej sytuacji niemożliwe i trzeba jakoś rybę doholować do brzegu. Oczywiście zawsze można rybkę wypuścić, ale kto z nas chciałby odpuścić taki okaz bez pamiątki?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2013, 08:39:23 wysłane przez Logan » Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Kamil

Wiadomości: 1477


Zabrze

Silesian Casting Team


WWW
« Odpowiedz #41 : 02 Sierpnia 2013, 08:53:23 »

Paweł,wal to wszystko i pokazuj swoje ryby  ok jesteś Wielki
Zapisane

Siemka
Mynia

Wiadomości: 1158


Bydgoszcz


« Odpowiedz #42 : 02 Sierpnia 2013, 15:27:01 »

Kamil  ok  Beer

Dla Ciebie Jaworku też  ok,,,piękna rybka !
Zapisane

z pozdrowieniami
Marek
vaski

Wiadomości: 70


Poznań

Każdy z nas to wie... co w życiu liczy się...


« Odpowiedz #43 : 02 Sierpnia 2013, 17:34:27 »

Piękny okaz nadal pływa i taki "lament" @xxxlysy Huh może zazdrość???  Shocked Ja się cieszę że wątek został w końcu w tym roku otwarty  ok i czekam na więcej kolego  @Jawor  Laughing
chętnie też zobaczę te 140 cm kolegi @xxxlysy  Smiley pozdrawiam Bartek
Zapisane
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #44 : 02 Sierpnia 2013, 22:44:18 »

xxxlysy, dlaczego trolujesz?

Kurde, dlaczego to zawsze musi tak wygladać? Pojawia się fota, piękna ryba, potem jakieś uwagi, żale, itp. Cieszymy się przyrodą, wodą, rybami, a nie trolujmy wśród KOLEGÓW - to chyba jest portal koleżeński, a nie piekiełko gdzie każdy każdemu jest wrogiem i tylko próbuje dopiąć łatę. Więcej luzu! I na ryby po jeszcze lepsze foty!  Fishing



Popieram
Zapisane

Catch & Release
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!