http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
14 Maja 2024, 11:03:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Off Topic (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  List do Ministra Środowiska w sprawie MEW - BARDZO PILNE!
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: List do Ministra Środowiska w sprawie MEW - BARDZO PILNE!  (Przeczytany 1474 razy)
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« : 28 Czerwca 2009, 09:39:21 »

Wiem, że jest już po terminie (był do 25 czerwca), ale ponieważ list ma być wysłany w poniedziałek lub wtorek, to może jeszcze te kilka podpisów się znajdzie (jeśli je dzisiaj wyślemy, to powinny zostąć uwzględnione w wykazie).

Niestety sprawę przeoczyliśmy na tym forum (sam dowiedziałem się o tym z FORSa i nie przyszło mi na myśl, by sprawdzić czy tutaj jest też o tym informacja). Skrótowo - dr Roman Żurek z Instytutu Ochrony Przyrody PAN w Krakowie napisał list w sprawie ogłoszenia moratorium na budowę MEW z cofnięciem wydanych pozwoleń włącznie. Jest to sporządzone naprawdę profesjonalnie i przez osobę z nazwiskiem, tytułami i doświadczeniem. Poparty zresztą też już został przez wiele osób związanych z ochroną ryb i środowiska wodnego. Wszystkie informacje z listem włącznie znajdziecie pod adresem:

NAJWAŻNIEJSZE - jeśli możecie i chcecie, napiszcie maila np. o takim tekście: W pełni popieram stanowisko zawarte w liście otwartym do Ministra Środowiska - imię i nazwisko, nr telefonu lub dowodu osobistego, miejscowość, adres e-mail. TYLE WYSTARCZY WYSŁAĆ! Adres e-mail: zurek@iop.krakow.pl

Informacje jakie zostaną przekazane do ministerstwa to tylko imię i nazwisko oraz miejscowość.

Wszystkie informacje o akcji znajdziecie pod adresem:
http://files.iop.krakow.pl/listminsrod

Szczególnie polecam plik "Mity i fakty.doc" - wyjaśnia wiele procesów zachodzących w rzekach.

Pozdrawiam i proszę, nie lekceważcie tego - im więcej nas będzie, tym lepiej!
Zet.

Zapisane

Wodom cześć!
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #1 : 05 Lipca 2009, 00:04:06 »

Czesc!
Po raz kolejny powstaje MEWka. Mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie, bo gość chce przegrodzić największy dopływ rz. Regi jakieś 2 km przed ujściem:
http://wedkomania.pl/news.php?id=3053
Walka trwa - ale czy kasa nie bedzie tu przeszkoda...  Lips Sealed Dom niedaleko już powstał jak widać na foto... Undecided
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #2 : 05 Lipca 2009, 10:59:55 »

Myślę, że ten "inwestor" polegnie. Dzięki reakcji osób, które zgłosiły jego działania do właściwych instytucji, i jeśli rzeczywiście robił to bez pozwoleń, to dostanie po uszach. Pytanie tylko jest takie, czy jak wyprostuje wszystkie wymagane papiery, to nie dokończy budowy. Bo to też jest możliwe.

Cieszę się, że zauważyłeś ten mój apel o wpisywanie się na listę poparcia dla dra Żurka. Boli mnie tylko to, że odzew ten jest bardzo mały (z tej grupy tylko Ty!) i wśród osób wspierających nie widzę popularnych nazwisk osób związanych z wędkarstwem w naszym kraju. Pewnie się nie zgadzają z postulatami zawartymi w liście. Zresztą - uważam, że 99,9% wędkarzy interesuje się tylko tym, by pomoczyć haki/kotwiczki w wodzie. Znam wielu dobrych wędkarzy, którzy oprócz wędkowania to uwielbiają narzekać, ale jak mają wykrzesać z siebie minimum energii i zrobić coś konkretnego, to niestety nie są już do tego zdolni Sad.

Pozdrawiam,
Zet.
Zapisane

Wodom cześć!
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!