http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 08:18:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Multik na Bolki.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Multik na Bolki.  (Przeczytany 18291 razy)
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #75 : 21 Stycznia 2008, 11:16:05 »

@TomCast
"To będziesz musiał zmienić zdanie, bo mi łowi sie bardzo dobrze, a Thrill salmo lata dobrze z casta. Poza tym to że utarło sie iż bolenie łowi sie wyłącznie metodą super hiper expresu nie oznacza, że nie można łowić ich inaczej. Trzeba tylko spróbować i być otwartym, czego Twoim super specjalistą od boleni życze" (Sorrki, że umieszczam cytat w ten sposób lecz funkcja "cytat" zaprzestała działać).
Przemawia przez Ciebie jakaś niczym nie uzasadniona pycha. Troszkę więcej szacunku dla innych. Może Ciebie to zdziwić, iż pomimo mojej niechęci do łowienia boleni (skąd innąd niczym nie uzasadnionej) znam sie na tym dobrze! Czyżbyś był Bruce Wszechwiedzącym? Zapytaj @ssamera z czym wybrał by sie na bolki? Każda woda ma swoją specyfikę lecz ja akurat traktuję temat ogólnie! Czy ja napisałem, że bolki można łowić tylko na Expersa (NIE!) czy też zasugerowałem, że jest to jedna z opcji? MOżesz obrażać mnie (w domyśle) lecz nie obrażaj moich kolegów, gdyż ich efekty wędkarskie w sposób jednoznaczy potwierdzają, iż znają sie na rzeczy (o sobie wogóle nie wspominam).
PS. Thrill bardzo dobrze lata ale pod warunkiem iż zapięty jest za tylne kółko łącznikowe. Zresztą, u nas wtedy jest jak gdyby troszkę skuteczniejszy niż "normalnie". A to tak było odnośnie "otwartości".
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #76 : 21 Stycznia 2008, 11:25:45 »

Po pierwsze nie zamierzam nikogo obrażać. Dwa, to Ty napisałeś że scorpion ma za małe przełożenie. Trzy to właśnie Ssamer chodzi na bolki z sliderami  Grin A skoro montujesz Thrlla od d... strony to nie oczekuj rewelacji Wink Bez urazy. A poważnie mi Thrill również nie odpowiada jako przynęta boleniowa, może po przerobieniu będzie coś lepiej Smiley


I jeszcze jedna kwestia, jeśli Ty lub Twoi koledzy wolicie łowić korbą, to sobie łówcie, ale nie próbuj wmawiać  innym ze castem sie nie da, czy że to nieopłacalne. Niech każdy łowi jak lubi.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #77 : 21 Stycznia 2008, 11:44:48 »

Ostatni komentarz>
Po pierwsze- Między wierszami właśnie nutką ironi obraziłeś.
Po drugi- scorpion tę przypadłość ma (sprawdziłem).
Po trzecie- ssamer nie łowi na casta.
Po czwarte- trzeba próbować różnie. Nawet od strony dupy (podobnie jak w życiu). Mniemam, że z Thrillem nie próbowałeś (uwaga na kotwiczki!).
Po piąte- wcale nic nikomu nie wmawiam a jedynie sugeruję!
Następne- napisałem, że na casta się da, ale ...
Kolejne- za zestaw spinna, który nadaje się do łowienia bolków zapłacimy spokojnie mniej jak połowę za średnio nadający się castingowy. I to jest AKSJOMAT!!!
"Niech każdy łowi tak jak lubi"- tu zgodzę się z Tobą w 200%-ach ale porady trzeba zawsze dawać jak najbardziej obiektywne. Czy możesz powołać się na zdanie podobne do Twojego innych łowców boleni??
@TomCast- jestem osobą bardzo "niekomfliktową" (co potwierdzą ludzi, którzy mnie znają) i naprawdę nie mam w zamiarze prokurować na forum publicznym żadnej "jatki". Póki co uważam naszą dysputę za merytoryczną.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #78 : 21 Stycznia 2008, 12:14:57 »

@Smaczek,
Masz może informacje jakim zestawem aktualnie bolenie łowi @kuzyn? Mało go widać ostatnio...
Wyniki miał bardzo dobre i ciekawi mnie jak i czym łowi aktualnie.
Zapisane

Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #79 : 21 Stycznia 2008, 12:25:31 »

Oczywiście, że wiem.
Obecnie łowi Amozonem z Ever Greena z podpiętym bodajże Metnium Mg7.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #80 : 21 Stycznia 2008, 12:28:04 »

I właśnie (podobno ) planuje lekką zmianę.
Ale nie chcę wypowiadać się za niego.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #81 : 21 Stycznia 2008, 12:30:24 »

Sorrki- miało być Amazonem.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #82 : 21 Stycznia 2008, 12:38:42 »

Aha, dzięki. Byłem ciekaw...
Nie podejmuję się dyskusji w temacie co lepsze na bolka bo nie mam zbyt wielkiej wiedzy w tym temacie, jednak pamiętam że kuzyn świetnie sobie radził z castingiem i dość krótkimi kijkami. Czy coś się zmieniło? Wink
Zapisane

Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #83 : 21 Stycznia 2008, 12:54:44 »

Nic się nie zmieniło, nawet bolki nie ale @Buri bardzo dobrze kombinujesz!! Po prostu czasami brakuje te kilka metrów. Nic nie jest kwestią przypadku a raczej doświadczenia. Ale raczej znowu wypowiadam się nie za siebie.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
ssamer
.
*
Wiadomości: 390



WWW
« Odpowiedz #84 : 21 Stycznia 2008, 12:56:31 »

Troszkę poczytałem o tych multikach na bolki - zobaczyłem mojego nicka Laughing

Zatem zostałem wezwany do tablicy.

Pierwsza spraw - nie łowię na casta i prawdopodobnie łowił nie będę i to nie jest kwestia tego czy się coś tam da czy nie da.
To w kwestii mojego doświadczenia castingowego Grin

Odnośnie bolków - powinniśmy wydzielić rodzaje ich połowu.
1. Po warszawsku - standardowe expresowe łowienie
2. Po odrzańsku - czyli powolne łowienie w warkoczu i napływie
3. Po pomorsku - głębokie rynny - tak jak na keltach
4. po mojemu Grin

W większości przypadków cast się totalnie nie sprawdzi (oczywiści moim bardzo skromnym zdaniem), bowiem nie wiem czy istnieje szansa na rzucenie 5 gr. wobka na odległość ponad 35 metrów
Kolejna spraw - wczoraj z Tomaszem szukaliśmy kija pod casta (typowy długi boleniowiec) są, ale pow. 20g cw(dolna granica). Ja nie widzę castingu na siedząco z kijkiem 220 czy 250 (łowimy w krzakach i trzeba machnąć na 40 metrów)

Ja łowię bolki na wobki bardzo przerabiane, (ale nie powiem jak) waga takiej przynęty to max 7-8 gram siedzę w na kamieniu w krzakach i rzucam spod siebie. Łowię kijem 305 do 35 gram low i plecionką 0,06. Nie wiem czy udałoby się tak łowić na casta??


po warszawsku i pomorsku - tu casing będzie super  łowienie na prostkach na spore wobki to będzie piękna sprawa.
Do typowego machania ciężką gumą czy wahadłem - nie widzę problemu - cast będzie oki ok


Ps.
a i mało skromnie powiem ze bolenie to moja łowicka pasja
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2008, 12:58:05 wysłane przez ssamer » Zapisane

Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #85 : 21 Stycznia 2008, 12:57:25 »

@ Smaczek,
A może namówił byś kuzyna do napisania kilku słów w tym wątku...Mógłby pomóc ok
Zapisane

TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #86 : 21 Stycznia 2008, 13:01:28 »

Mówiąć o Ssamerze, nie miałem na myśli metody a jedynie sposób łowienia, innymi słowy nie szybko, a wolno. Co do Thrilla to i owszem lubie urozmaicenia, ale masohistą nie jestem Smiley więc próbować nie zamierzam. A co sie tyczy cen to i owszem nasz racje ze spinning bedzie tańszy, ale to sie ma do każdej poławianej  ryby, bo że tak powiem spinning jak na razie jest bardziej uniwersalny. Ale licze że doczekam czasów, kiedy sie to zmieni.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #87 : 21 Stycznia 2008, 13:15:55 »

Przy aktualnym postępie w produkcji blanków nic nie stoi na przeszkodzie aby zbudować casting boleniowy 3 m , można nawet zamówić odpowiedni blank w fabryce.  Zwłaszcza stosując zbrojenie spiralne ,można uzyskać bardzo dynamiczne wędzisko . Problem polega na tym ,że nigdzie na świecie łowienie boleni na casting i spinning nie jest chyba tak rozwinięta i popularne jak w Polsce.  Dlatego też w katalogach USA czy JP takich wędzisk nie ma -ale w pracowni coś takiego można by uzbroić .Pytanie tylko czy jest taka potrzeba.   

Pozdrawiam Łukasz
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #88 : 21 Stycznia 2008, 13:20:19 »

Potrzeba matką wynalazków, może za jakiś czas będziesz miał następną pozycje dla klientów Wink
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Smaczek

Wiadomości: 350


Zielona Góra


« Odpowiedz #89 : 21 Stycznia 2008, 13:26:34 »

@TomCast
I właśnie Ciebie za to szanuję (czytając Twoje wszystkie maile), że z Tobą zawsze dyskusja jest rzeczowa! Nie chodzi tu o uwłaczanie sobie na wzajem lecz o wymianę poglądów (która nie zawsze- częściej rzadko- ma na celu zmianę poglądów osób trzecich). Ja w życiu nie pozwolił by sobie na zabieranie głosu w temacie na którym się nie znam (żadnej sugestii). Podkreślałem też, że nie są to moje przemyślenia lecz również innych osób. Poza tym nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że spin jest zawsze tańszy. Nie ma to za zbytnio potwierdzenia w przypadku łowienia (zwłaszcza na ciężko) szczupaków i sandaczy, gdzie sprzęt kosztuje bardzo podobnie lecz w przypadku cast jest dużo bardziej wytrzyymały (ale wątek generalnie nie o tym).
Reasumując, magicznym jest łowienia na casta ale w moim (i nie tylko)  przypadku w odniesieniu do bolków rozum bierze górę nad sercem.
PS. Co do Thrilla to- wierz mi- spróbuj. NIe można negować tezy nie mającej empirycznego potwierdzenia.
Zapisane

Pozdrawiam- Smaczek
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!