http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 06:45:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  SHIMANO CURADO 101d a SCORPION 1001
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: SHIMANO CURADO 101d a SCORPION 1001  (Przeczytany 21169 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« : 30 Grudnia 2007, 21:44:56 »

Czy ma ktoś na forum oba multiki i scorpiona i curado. ?? Chodzi mi o kilka zdań porównawczych tych dwóch  multików.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
sbaig

Wiadomości: 357


Górny Śląsk


« Odpowiedz #1 : 30 Grudnia 2007, 22:13:39 »

Peresada miał,gdzieś je porównywał  http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=58011&&srch=curado#msg_58011 
Zapisane

Pozdrawiam, Sławek
-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« Odpowiedz #2 : 01 Stycznia 2008, 18:31:26 »

mam curado 101d i łowiłem na scorpiona 1001d...ba nawet z Fat_fishem dokonaliśmy szczegółowych oględzin obu multików, bo byłem u Mariusza z moim curado i scorpionkiem kolegi...
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #3 : 01 Stycznia 2008, 18:36:48 »

Cytat: -PYTOON-
mam curado 101d i łowiłem na scorpiona 1001d...ba nawet z Fat_fishem dokonaliśmy szczegółowych oględzin obu multików, bo byłem u Mariusza z moim curado i scorpionkiem kolegi...

Wnioski z porównań poproszę.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #4 : 01 Stycznia 2008, 19:27:17 »

wnioski są takie że curado 101d to dokładnie to samo co scorpion scirpion mg chronargh mg - jedyna różnica to waga bo jest odrobinę cięższy.
miałem scorpiona, scorpiona mg i curado 101D
ten ostatni to najlepszy wybór, rzuca te same wabiki, ma dużo ładniejszą ( metalową ) gwiazdę i niższą cenę.
btw też jest made in japan.
pozdrawiam!
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #5 : 01 Stycznia 2008, 19:50:49 »

Cytat: peresada
wnioski są takie że curado 101d to dokładnie to samo co scorpion scirpion mg chronargh mg - jedyna różnica to waga bo jest odrobinę cięższy.
miałem scorpiona, scorpiona mg i curado 101D
ten ostatni to najlepszy wybór, rzuca te same wabiki, ma dużo ładniejszą ( metalową ) gwiazdę i niższą cenę.
btw też jest made in japan.
pozdrawiam!

 Chodziło mi najbardziej o informację o zakres rzucanych przynęt. Dzięki Krzysiu.  Beer Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« Odpowiedz #6 : 01 Stycznia 2008, 20:29:53 »

Witam,

Napiszę ta samą opinię co Krzysztof (@Peresada). Curado jest nowsza konstrukcją od Scorpiona, znacznie prostsza i solidniej wykonaną. Waga szpuli jest nieznacznie mniejsza w Curado, szpula jest szersza co powoduje, że prędkość kątowa w czasie wyrzutu niewiele się zmienia w czasie ubywania linki. Odległość wodzika od szpuli(tego nie jestem pewnien) jest taka sama w przypadku obydwu multików. Gwiazda hamulca walki jest wykonana z metalu, ramię rączki jest dłuższe w Curado a sama rączka jest ciekawie powycinana. W czasie łowienia z @Szczupłym_Mackiem przy tych samych kijach Pinnacle i multikach Curado i Scorpionie oddawaliśmy tej samej długości rzuty przy lżejszym wabiku założonym na Curado ( ta sama guma, lecz na innych główkach różniących sie o ok 5g). Nie jest to miarodajne porównanie, ponieważ MAciek miał linkę 10lb a ja żyłkę od średnicy 0,2mm. Jedyną wadą jaką zauważyłem w Curado jest wchodzenie żyłki pomiędzy obudowę a szpulę, co zdarzyło mi się  parę razy w czasie łowienia. Jeszcze ciekawszym jest, że w przypadku 5lb linki to zjawisko nie występuje nawet w czasie zamierzonych bród (celem sprawdzenia tego zjawiska). Nie jest to aż tak strasznie kłopotliwym zjawiskiem w czasie łowienia na żyłkę i przytrafia się jedynie przy gigantycznych brodach. To samo zjawisko przytrafia się również w Scorpionie - coś na ten temat może nam powiedzieć kolega @Mleczko. Curado nie jest multikiem do ultralekkiego łowienia i wydaje mi się, że najlepszym kijem jest dla niego kij o cw od 4 do 14g.

Pozdrawiam

Krzysiek(-PYTOON-)
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #7 : 01 Stycznia 2008, 20:32:33 »

Dzięki Krzysiu- Pytonku.  Laughing No to sporo  już wiem o curado.  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #8 : 01 Stycznia 2008, 20:38:44 »

Mam tu takie drobne pytanie Wink
Czy firma Shimano podupada na jakości
Z tego co wiem, zaobserwowałem, czytałem i mi mówiona Wink to u użytkowników którzy mają dłużej (a co za tym idzie egzemplarze "starsze") Scorpona czy Curado 101 nie występuję wchodzenie linki/plecionki pod obudowę. Ale zaś w przypadku przyjaciół którzy mają owe młynki krótko i to od nowości takie zjawisko ma miejsce
Może to tylko zbieg okoliczności Huh

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #9 : 01 Stycznia 2008, 20:43:48 »

Mojemu scorpionowi MG stuknął rok i nic takiego się nigdy mu nie przytrafiło. Przypominam, że mój młynek jest na prawą rękę bo być może ma to jakieś znaczenie. Huh Roll Eyes
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« Odpowiedz #10 : 01 Stycznia 2008, 20:49:29 »

nie sądzę Zamkerku...myślę ze ma to związek z łowieniem na żyłkę. Przecież linka 5lb jest cieńsza od niż 0.2mm i nie włazi pomiędzy obudowę a multik. Żyłka jest bardziej miękka i może dlatego tak właśnie się dzieje. Podkreślam, że przytrafia mi się to przy duuużych brodach:) i tylko przy łowieniu na żyłeczkę. Zresztą podkreślam, że Curado 101d to nie Conquest 51s i zalicza się raczej do grupy multików na lekki i średnio-lekki casting. Możliwym jest również, że żyłeczka na którą łowiłem była słabej jakości - często się zaginała a po każdej nawet mniejszej brodzie dokładnie należało ją sprawdzać.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2008, 21:00:06 wysłane przez -PYTOON- » Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #11 : 01 Stycznia 2008, 20:56:13 »

Cytat: -PYTOON-
nie sądzę Zamkerku...myślę ze ma to związek z łowieniem na żyłkę. Przecież linka 5lb jest cieńsza od niż 0.2mm i nie włazi pomiędzy obudowę a multik. Żyłka jest bardziej miękka i może dlatego tak właśnie się dzieje. Podkreślam, że przytrafia mi się to przy duuużych brodach:)

 Myślę, ze zyłka bardziej "puchnie" przy brodzie na szpulce i rozchodzi się przy tym na boki szpulki a wtedy bez problemu może wsuwać się poza szpulkę. Będę miał za kilka dni możliwoć to sprawdzić bo zaczynam scorpionem dzięki Big_m wędkowanie z żyłką.  ok Co z tego wyjdzie  Huh Roll Eyes Nie wiem. Ale dowiem się i Wy też. ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #12 : 01 Stycznia 2008, 21:05:47 »

...
...Żyłka jest bardziej miękka ...
...
Tu się z Tobą Krzysiu nie zgodzę Smiley Plecionka jest bardziej miękka. To jest tak samo jakby przez uszko igły chciałbyś przewlec żyłkę i plecionkę/nitkę. Plecionka będzie się wyginać i dlatego jest problem z jej przeciągnięciem, natomiast żyłka przejdzie łatwiej bo nie bezie sie tak giąć przy przeciąganiu. Tak samo jest z "wpychaniem" linki pod obudowę multia Smiley
Pozdrawiam Paweł 
Zapisane
-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« Odpowiedz #13 : 01 Stycznia 2008, 21:09:55 »

Zamkerku, różnie to bywa...łowisz 5 wypraw i nic się nie dzieje aż tu jednego dnia przytrafia Ci się coś 10razy...jak pech to pech  Grin zresztą łowienie zimą nie należy do najłatwiejszych!!! zgrabiałe ręce, wszystko marznie  Fishing nawet winko czasem nie pomaga Wink chwila nieuwagi, źle ustawiony multik i o nieszczęście nietrudno Smiley
Zapisane
sbaig

Wiadomości: 357


Górny Śląsk


« Odpowiedz #14 : 02 Stycznia 2008, 21:19:08 »

No to fajnie, :)myślę że dobrze wybrałem. Grin
Zapisane

Pozdrawiam, Sławek
Strony: [1] 2 3 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!