http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 21:10:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  SHIMANO CURADO 101d a SCORPION 1001
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: SHIMANO CURADO 101d a SCORPION 1001  (Przeczytany 21171 razy)
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #90 : 01 Lutego 2008, 19:59:10 »

@zamker, @tomek72 - rozumiem Wasze podejście do tematu, ale będę drążył (wrednie Wink) dalej. Pomijając aspekt chęci poprawiania konstrukcji, która niewątpliwie daje Wam satysfakcję (i to jest super ok).
Załóżmy taką sytuację:
przychodzę do jednego Was i mówię - daję xxx pieniążków, stuningujcię mi szpulkę od Scorpiona i w zamian za to co mogę oczekiwać?
- tylko lżejszą szpulkę?
- może lepsze rzuty? (o ile?)
- mniej bród?
- ładniejszy wygląd?
- inny kolor?
- i co tam jeszcze  Roll Eyes Roll Eyes
Odpowiedzcie jak 6-cio latkowi. Grin ok

...na łowiskach na których łapie lżejsza szpulka daje mi większe możliwości i większy komfort, albo inaczej, zbyt ciężka szpula ten komfort mi zabiera.

@tomek72 powyższe stwierdzenie, nie obraź się, ale jest dość mocno ogólne mógłbyś rozwinąć myśl.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #91 : 01 Lutego 2008, 20:07:03 »

@zamker, @tomek72 - rozumiem Wasze podejście do tematu, ale będę drążył (wrednie Wink) dalej. Pomijając aspekt chęci poprawiania konstrukcji, która niewątpliwie daje Wam satysfakcję (i to jest super ok).
Załóżmy taką sytuację:
przychodzę do jednego Was i mówię - daję xxx pieniążków, stuningujcię mi szpulkę od Scorpiona i w zamian za to co mogę oczekiwać?
- tylko lżejszą szpulkę?
- może lepsze rzuty? (o ile?)
- mniej bród?
- ładniejszy wygląd?
- inny kolor?
- i co tam jeszcze  Roll Eyes Roll Eyes
Odpowiedzcie jak 6-cio latkowi. Grin ok

...na łowiskach na których łapie lżejsza szpulka daje mi większe możliwości i większy komfort, albo inaczej, zbyt ciężka szpula ten komfort mi zabiera.

@tomek72 powyższe stwierdzenie, nie obraź się, ale jest dość mocno ogólne mógłbyś rozwinąć myśl.


 Mówisz, że jak sześciolatkowi. ?? No dobra. Załóżmy, że masz topowy och ach zestaw jaki mozna tylko skompletować na tym świecie. Kij ładujący się już od podmuchu  multik dający mozliwość posłać 2gr przynętę. Ale Tobie zachciało sie aby ten zestaw potrafił więcej. Co mozna w nim poprawic ?? Co zrobic aby szło tym posłać przynętę 1,5 gr.? Myślę, że wspomniane przez Ciebie tuningowanie szpulki pomoże. Beer Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #92 : 01 Lutego 2008, 20:09:50 »

Pytasz ile można zyskać poprawiając szpulke. Hmm ja narazie tego nie umiem wyliczyc i podać ale napewno na którymś ze zlotów skonfrontujemy multki tej samej klasy przed i po odchudzaniu szpulki. Bo po to są zloty żeby dzielić sie wiedzą i nie tylko nią  Beer Beer Laughing ok Beer Beer
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #93 : 01 Lutego 2008, 20:16:37 »

Zamki Presso rzuca spokojnie od 2g  ok Laughing Laughing Tylko kijaszek musi byc odpowiedni , tylko mnie nie bic to ja tu z boczku stoje. A wogóle to coraz bardziej wkurzam sie ze jeszcze nie mam kijka takiego na maxa zawodowego do UL
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #94 : 01 Lutego 2008, 20:20:31 »

Cytat: TomCast
Zamki Presso rzuca spokojnie od 2g  ok Laughing Laughing Tylko kijaszek musi byc odpowiedni , tylko mnie nie bic to ja tu z boczku stoje. A wogóle to coraz bardziej wkurzam sie ze jeszcze nie mam kijka takiego na maxa zawodowego do UL

 Zastanawiałem sie już dość dawno nad wymianą swojego MG na presso ale jakoś nie potrafię się z nim rozstać a dodatkowej kasy mi brak. Dlatego te wszystkie moje kombinacje nad scorpionem.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #95 : 01 Lutego 2008, 20:21:56 »

A ile trzeba wyłożyć za praworęczne presso. ??  Laughing Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #96 : 01 Lutego 2008, 20:25:25 »

A wiesz że jeszcze nie widziałem presso na prawulca  Wink Poszukać trzeba  ok Laughing
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #97 : 01 Lutego 2008, 20:26:29 »

Cytat: TomCast
A wiesz że jeszcze nie widziałem presso na prawulca  Wink Poszukać trzeba  ok Laughing

 Ano własnie. Roll Eyes
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #98 : 01 Lutego 2008, 20:27:19 »

Tomek poruszyłeś ciekawą sprawę z tym kijaszkiem UL. Może podacie kilka modeli  wędek którymi można świgać takimi główkami  do 5 gr. Nie ukrywam bardzo mnie to interesuje.
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #99 : 01 Lutego 2008, 20:30:22 »

Widzisz sam takiego szukam, może będe mial info z USA ic oś mi wybiorą, nie wiem tylko jaka cena, ale obawiam sie ze drogo będzie. Jaka długość Cie interesuje?
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #100 : 01 Lutego 2008, 20:32:38 »

Zamki na razie tylko Pixy znalazłem, cena 230-300$
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #101 : 01 Lutego 2008, 20:33:39 »

Taki do 2 m  jednoskład- najlepiej. A może ktoś z kolegów ma taki kijek lub kijki i pomoże nam Huh Huh
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #102 : 01 Lutego 2008, 20:35:51 »

Mówisz, że jak sześciolatkowi. ?? No dobra. Załóżmy, że masz topowy och ach zestaw jaki mozna tylko skompletować na tym świecie. Kij ładujący się już od podmuchu  multik dający mozliwość posłać 2gr przynętę. Ale Tobie zachciało sie aby ten zestaw potrafił więcej. Co mozna w nim poprawic ?? Co zrobic aby szło tym posłać przynętę 1,5 gr.? Myślę, że wspomniane przez Ciebie tuningowanie szpulki pomoże. Beer Beer

Nie wiem jak dla innych - jak dla mnie wszystko jasne.
Pzdr. Sith.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #103 : 01 Lutego 2008, 20:38:49 »

Cytat: TomCast
Zamki na razie tylko Pixy znalazłem, cena 230-300$

 Tu jest pokazana praworęczna a poza tym nie widziałem. Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #104 : 01 Lutego 2008, 20:40:10 »

Cytat: rolek
Taki do 2 m  jednoskład- najlepiej. A może ktoś z kolegów ma taki kijek lub kijki i pomoże nam Huh Huh

 A czy czasem Przemek nie testował takiego cacka shikari na Piasecznie.??
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!