http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 14:51:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  KIJEK UL
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: KIJEK UL  (Przeczytany 15362 razy)
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #15 : 02 Lutego 2008, 15:56:34 »

A to był Lamiglas, to mi sie pokićkało Grin Wink
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #16 : 02 Lutego 2008, 17:37:38 »

Rolek

Przy szukaniu odpowiedniego blanku zwróć uwagę na spinjigi i popinngi. Moc lb nie jest do końca wyznacznikiem .Popingi nawet te  12 lb to świetne ultralighty . Po przycięciu od dołu wychodzą kije , które rzucają bardzo lekkie wabiki. Jezeli łowisz na cienkie linki , żyłki szukaj blanków z grafitu podstawowego ewentualnie im6 im7 . Niższy moduł jest bardziej ustępliwy i ochroni cienką żyłkę przed zerwaniem . Najlepiej jak byś podał jaki paramter akcja kija Ci pasuju . Czy szczytówka ma być ustępliwa jak w wklejance czy bardziej ostra z płynniejszym ugięciem.

Mleko i Morfi
katalog shikari blanks  nie jest całkowicie zgodny z aktualną ofertą ATC. ATC objęło gwarancją blanki shikari te które zostały zakupione  przez autoryzowanych przedstawicieli . Blanki pojawiające się aktualnie w sieci  jako shikari blanks to resztki magazynowe, które nie zostały dopuszczone do obrotu .Zostały sprzedane przez nowych właścicieli wraz z fabryką , aby zaoszczędzić na utylizacji.

Pozdrawiam

Łukasz
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #17 : 02 Lutego 2008, 17:43:05 »

No to że tak powiem chłopaki dali do pieca  Grin Super właściciele, niepełnowartościowy towar wypychają bo to przecież parę dolców więcej. Partacze.......
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #18 : 02 Lutego 2008, 17:47:14 »

Tomcast

Blanki które zostały w fabryce należą do nowych właścicieli starej fabryki-budynku w Oklahomie i ci wałściciele mieli prawo zrobić z tym co chcieli .O ile się orientuję dużo tego nie było .Atc mieści się w Wszyngtonie  i nikomu niepełnowartościowego towaru nie sprzedaje, na blanki shikari daje taką samą gwarncję jak te o nazwie ATC. E-bay jest pełen markowych balków o niewiadomym pochodzeniu różnych firm  .

Pozdrawaim Łukasz
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2008, 17:49:01 wysłane przez Łukasz Masiak » Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #19 : 02 Lutego 2008, 17:49:28 »

Łukasz ale ja nie pije do Ciebie, tylko uważam że taki szmelc trzeba utylizować, bo sprzedaż takiego szmelcu tylko pogarsza wizerunek firmy Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #20 : 02 Lutego 2008, 18:02:31 »

Wcale sie odebrałem tego jako atak  Wink
Chciałem tylko rozwiać wątpliwości między aktualnym ATC a shikari

Żadna firma nie niszczy takich blanków . W Usa ludzie mają często mozliwość obejrzenia towaru i sami decydują o przydatności takiego produktu. Jako części do napraw itp.
Nie zawsze takie blanki to szmelc -mają bardzo często nieodpowiednie paramatry długość , grubość szczytówki ,akcję ale gnioty też bywają. Takie blanki to także serie które się skończyły. Co roku w stanach są ogromne wyprzedaże dla hurtowników -sam czasmi coś tam kupuję w celach kolekcjonerskich bo niektóre blanki to białe kruki i się niepowtórzą  , ale nie robie tego w celach handlowych.  Aktualnie poluje na jeden model imx loomisa w dwuskładzie Grin

Pozdrawiam Łukasz
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #21 : 02 Lutego 2008, 18:47:55 »

Rolek, wiem jak i na co łowisz i dlatego polecam St.Croix 5S60LF lub dłuższy 5S66LF. Mają strasznego kopa i pięknie wrzucą Twoje gumki. Brązowa seria jest zauważalnie delikatniejsza od poprzedniej zielonej więc mimo że kijek jest L a nie UL będzie Ci pasował. Do tych najmniejszych gumek można było by się pokusić zrobienie elitki 4lb ale do brzegowego łowienia będzie troszkę za krótka bo występuje tylko w długości 5`9``. To świetny kijek ale jego optymalne cw kończy się na 5g. Seekera do łowienia okini odradzam. To świetny kijek pstrągowy jednak do jigowania jest zdecydowanie za miękki. Warto posłuchać Buriego w kwestii zbrojenia, zrobił już niejeden L i UL casting, lekkie przelotki to rzecz fundamentalna przy takich blankach. Zanim coś wybierzesz, proponuję spotkanie nad wodą. Najbliższy zlot nad Bobrem to także świetna okazja do przymiarek sprzętowych, w końcu to największe w Polsce zgrupowanie lekkich castingów ok
Zapisane

zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #22 : 02 Lutego 2008, 18:59:43 »

Cytat: Pike
  Najbliższy zlot nad Bobrem to także świetna okazja do przymiarek sprzętowych, w końcu to największe w Polsce zgrupowanie lekkich castingów ok

 Jeżeli nie w Europie.  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #23 : 02 Lutego 2008, 19:22:18 »

Dzięki bardzo za  konkretne odpowiedzi. Chętnie nad Bobrem pomacam takie kijaszki ok ok
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #24 : 02 Lutego 2008, 23:09:08 »

Rolek, ja chyba zrobię eksperyment z Batsonem. Jest blank 7' 2-6gr z szybkiego grafitu. Koszt żaden bo 135zł. Zostaje skompletować dobre przelotki, dół będzie w piance i zobaczę co to warte  ok
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #25 : 02 Lutego 2008, 23:13:39 »

Dzięki bardzo za  konkretne odpowiedzi. Chętnie nad Bobrem pomacam takie kijaszki ok ok

Przywiozę swoje przeróbki. Jeden do 7g, który dał radę tęczakowi na zlocie. Będziesz mógł pomachac.

Tomku a o jakim konkretnie blanku myślisz?
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #26 : 02 Lutego 2008, 23:21:00 »

IP840, RX7, 1 cześć , 7' cw. 2-6g, linka 4-6lb,  akcja Mod/F, moc U/L
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #27 : 02 Lutego 2008, 23:25:44 »

Chętnie go pomacam.
Ja teraz kręcę kijka na 5'.
Tez go przywiozę nad bóbr, chociaż myślę, że w wędkowaniu to raczej bedzie brał udział Silstar do 10,5g.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Żbik

Wiadomości: 13

Łódź


WWW
« Odpowiedz #28 : 04 Lutego 2008, 09:38:50 »

St.Croix ma w swojej ofercie delikatny kijek z serii Inshore LIC70LM, ciut mocniejszy LIC70MLF . Na margionesie są to kijki na rewelacyjnych blankach. Uważam je za najlepsze z oferty STCroix. Również seriiaTidemaser ma dwa modele delikatniejsze TIC70LM, TIC70MLF.
Zapisane

Pozdrawiam, Żbik
wizard

Wiadomości: 413


Połaniec

LWWL - Lepiej widoczni widocznie lepsi


« Odpowiedz #29 : 04 Lutego 2008, 09:50:36 »

@spigot sprzedaje BATSON SB780" 6,6' 2-9g za 550 zl
Zapisane

Sam pracuję na swą przyszłość nie tłumacząc niby pechem
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!