http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 08:56:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  KIJEK UL
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: KIJEK UL  (Przeczytany 15361 razy)
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #60 : 24 Marca 2008, 00:32:32 »

Bardzo ładny kijek i świetna cena ok
Tak sie zastanawiam, czy na takiej długosci i przy takiej akcji to zbrojenie nie powinno byc spiralne Huh
Pozdrówki Beer
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #61 : 24 Marca 2008, 09:25:45 »

Przy zbrojeniu nie ma słowa POWINNO, ewentualnie może być spiralne, wszystko zależy od tego jak kto preferuje. Ja nie lubię spirali, dlatego tak nie zbroje ( łowiłem kijami ze spiralą, żeby zaraz nie było że nie lubię bo nie znam, znam ale nie przypadła mi do gustu ) Przy tym rozłożeniu przelotek (sprawdzałem wielokrotnie) nie ma problemu ze skręcaniem bądź dotykaniem linki do blanku. Blank ładuje sie bardzo głęboko bo taka jest jego charakterystyka.
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2008, 09:27:42 wysłane przez TomCast » Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #62 : 24 Marca 2008, 19:11:25 »

A dlaczego ma tak dużo dwustopkowych przelotek?. Nie można było dać po drugiej - jednostopkowych, napewno zwiększyło by to dynamikę kijka.
Pzdr.
Tarłoś
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #63 : 24 Marca 2008, 22:24:26 »

On jest sam w sobie taki lejący i nie zauważyłem żeby akcja bardzo sie zmieniła. Cztery są dwustopkowe. Dynamikę ma taką jaką chciałem żeby miał Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #64 : 24 Marca 2008, 23:06:17 »

Ok. super, najważniejsze żeby pasował Tobie.
Pzdr.
Tarłoś
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
szefo

Wiadomości: 152


chicago


« Odpowiedz #65 : 26 Marca 2008, 16:38:14 »

witam,wczoraj kupilem taki kijek 6-14 LB  1/16 - 1/2 OZ6'9" ML
http://www.basspro.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10151&catalogId=10001&langId=-1&partNumber=73559&hvarTarget=search&hvarAID=&cmCat=3334205
Tylko,ze jak dojechlem do domu to okazalo sie ze na szczytowej przelotce jest odprysk i ostra krawedz tnie linke, jutro jede go wymienic, mam jeszcze mozliwosc zmiany go na inny, co o nim sadzicie ?
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2008, 16:56:11 wysłane przez szefo » Zapisane
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #66 : 26 Marca 2008, 18:59:05 »

 Kurde @Szefo ,a u Nas kosztuje taki kijek co najmniej dwa razy tyle  Angry .Ja bym sobie taki sprawił ,za 70 $  ok .No ale ten odprysk  Undecided ,dobrze ,że możesz wymienic  ok
Zapisane
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #67 : 26 Marca 2008, 19:06:02 »

@szefo: Overall rating ***** ;-)

Cytuj
Blank ładuje sie bardzo głęboko bo taka jest jego charakterystyka.
@TomCast: Dopiero wpadlem w ten watek i narzucilo mi sie spontanicznie to samo pytanie co kol. Tarlos: Po co w tym kiju dwustopkowe przelotki?
No, chyba aby nadac mu odpowiedniej dynamiki? ;-)

W ogole: Po co do kijow <20 lbs dwustopkowe przelotki?

Sam przygotowuje mojego pierwszego skladaka na blanku PacBay IGC721 (http://customtackle.com/cgi-bin/cts/ctstore.cgi?page=pacbay-casting.html&cart_id=5859827_27582&partner=cts) ale zostanie on uzbrojony... w zwykle fuji hardloye (z wyjatkiem topu) - oczywiscie jednostopkowe. Ich laczna masa nie bedzie przekraczala 3 g.
Cena gotowego kijka nie powinna przekraczac wiele 50 € (ok. 175 zl):
Blank: 20 €, przelotki Fuji Hardloy ok. 12 €, Top SiC: 4 €, Korek klasy 1 AAA, srednica 32 mm: 6,5 €; uchwyt kolowrotka (trigger, PacBay): 4,8 €; nici 2,5 € + klej i lakier po czesci...
Jak bedzie gotowy pochwale sie oczywiscie i stawie sie zacnej Jury :-))

Pozdrawiam --Yacaré--




Zapisane
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #68 : 26 Marca 2008, 19:24:15 »

PS @TomCast: Kijek oczywiscie fajny, a szczegolnie podoba mi sie jego dlugosc.  ok

Pozdrawiam --Yacaré--
Zapisane
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #69 : 26 Marca 2008, 20:03:41 »

Dzieki TomCast za odpowiedz. Nie mam wielkiego doswiadczenia w zbrojeniu, czytalem tylko, ze niektorzy tylko w sposob spiralny zbroja lighty.
Co do przelotek dwustopkowych tez myslalem, ze sa one niepotrzebne, dopoki sam nie obejrzalem lightowego kijka tak uzbrojonego ok
TomCast jeszcze ostatnie pytanko: jaka jest górna granica wyrzutu Huh
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #70 : 26 Marca 2008, 20:17:41 »

@szefo: Overall rating ***** ;-)

Cytuj
Blank ładuje sie bardzo głęboko bo taka jest jego charakterystyka.
@TomCast: Dopiero wpadlem w ten watek i narzucilo mi sie spontanicznie to samo pytanie co kol. Tarlos: Po co w tym kiju dwustopkowe przelotki?
No, chyba aby nadac mu odpowiedniej dynamiki? ;-)

W ogole: Po co do kijow <20 lbs dwustopkowe przelotki?

Sam przygotowuje mojego pierwszego skladaka na blanku PacBay IGC721 (http://customtackle.com/cgi-bin/cts/ctstore.cgi?page=pacbay-casting.html&cart_id=5859827_27582&partner=cts) ale zostanie on uzbrojony... w zwykle fuji hardloye (z wyjatkiem topu) - oczywiscie jednostopkowe. Ich laczna masa nie bedzie przekraczala 3 g.
Cena gotowego kijka nie powinna przekraczac wiele 50 € (ok. 175 zl):
Blank: 20 €, przelotki Fuji Hardloy ok. 12 €, Top SiC: 4 €, Korek klasy 1 AAA, srednica 32 mm: 6,5 €; uchwyt kolowrotka (trigger, PacBay): 4,8 €; nici 2,5 € + klej i lakier po czesci...
Jak bedzie gotowy pochwale sie oczywiscie i stawie sie zacnej Jury :-))

Pozdrawiam --Yacaré--







Przy obecnej wadze przelotek nie ma znaczenia czy bedą to dwu czy jednostopkowe. Bo nowe muchowe alconite są tak samo lekkie jak jenostopkowe hardloye. A mi sie podobają te dwustopkowe i dlatego je zastosowałem Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #71 : 27 Marca 2008, 11:59:45 »

Czesc TomCast,

owszem, dwustopkowe maja swoj urok. Stosujac je w dolnej czesci kija nie maja takiego duzego wplywu na dynamike, zgadzam sie.
Ale co masz na mysli "nowe muchowe alconite"? Myslalem, ze "muchowe" to glownie jednostopkowe (pomijajac "strippery")... ale przy AFTMA #12... kto wie  Wink
Pozatym nie wiem, czy hardloye fuji w najmniejszym rozmiarze mozna jeszcze znacznie pobic masa: Waza zaledwie 0,165 g (BLVLG)... sa przy tym wystarczajaco mocne i wydaje mi sie odpowiednio wysokie, przez co pozwalaja na oszczedne rozstawienie, jednoczesnie nie powodujac "line scrub".
Ale to juz raczej akademickie dyskusje... ;-)
Przy okazji porownam te alconity, na razie sa tu raczej trudno dostepne.

Pozdrawiam --Yacaré--
Zapisane
Łukasz Masiak
Klub
*
Wiadomości: 173


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #72 : 27 Marca 2008, 12:58:10 »

Witam
Waga przelotek:
alconite dustopkowe vs hardloy jednostopkowe

BLANAG 16- 1,74 g
HARDLOY LVLG 16 -1,300 g -jest też o wiele wyższy o 3,5 mm
BLANG 10 - 0,722 g
HARDLOY LVLG 10-0,600
BLANG 8 - 0,600 g
HARDLOY LVLG 8-0,450 g
HARDLOY LVLG 7-0,400 g
Dla porównania jeszcze
BLAG 7alconite jednostopkowy -0,238 g

muchowy hardloy bedzie ważył dość podobnie do BLAG , Alconite ma lepszą
stal w ramce niż hardloy i jest dużo ładniejszy Smiley
Waży głównie ramka -dustopkowa zawsze dużo więcej, dodatkowa waga to także lakier i omotka.


Pozdrawiam
Łukasz
Zapisane

Z Pozdrowieniami Łukasz Masiak Rodmas
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #73 : 27 Marca 2008, 14:48:44 »

witam,wczoraj kupilem taki kijek 6-14 LB  1/16 - 1/2 OZ6'9" ML
http://www.basspro.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10151&catalogId=10001&langId=-1&partNumber=73559&hvarTarget=search&hvarAID=&cmCat=3334205
Tylko,ze jak dojechlem do domu to okazalo sie ze na szczytowej przelotce jest odprysk i ostra krawedz tnie linke, jutro jede go wymienic, mam jeszcze mozliwosc zmiany go na inny, co o nim sadzicie ?
witam!
to bardzo udane wedki  -  to byla moja pierwsza pstragowka :-)
chyba do tej pory posiada ten kij @Yukon
pozdrawiam!
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Yukon

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #74 : 27 Marca 2008, 18:53:05 »

Peresada

Potwierdzam, mam ten kijek do dzisiaj i uwazam go bardzo dobry model, jest na tyle dynamiczny i uniwersalny ,ze spokojnie obsługuje pstrągowe przynety a jak trzeba to i sandaczowe gumy mu nie straszne.

                                                                                       Pozdrawiam, Yukon
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!