http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 22:04:36

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Curado 51E
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Curado 51E  (Przeczytany 15977 razy)
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #30 : 21 Października 2010, 20:43:49 »

Podpinam się do postu Peresada.
Również oczekuję na opinie nowego Curado 51E.
Ja również.Albo Aldebaran albo 51E. Smiley
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #31 : 21 Października 2010, 20:46:40 »

Cytuj
Krzyś myślałem nad Cardiff-em po dokładniejszym obejrzeniu go u JJ. Czemu sprzedajesz ten kołowrotek? Chętnie prosiłbym Cię o podzielenie się Twoimi wrażeniami z użytkowania go.


Mój były cardiff jest już u nowego właściciela we Francji. to naprawdę dobry młynek. bez problemu da radę średnim pstrągom czy  niewielkim łososiom jak ten poniżej.
wykonanie, własności rzutowe pierwsza klasa i zdecydowanie polecam. u mnie po prostu więcej leżał niż był używany. po rzece więcej hasam z mocniejszym zestawem, a trzymać dosyć drogą zabawkę którą połowie okonie 2 lub 3 razy w roku to trochę bez sensu :-)  zakupiłem, po testowałem, sprzedałem :-) dobrze wiedzieć co w trawie piszczy.

pozdrówka


Uploaded with ImageShack.us
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #32 : 21 Października 2010, 21:14:07 »

Używam Cardiffa od wiosny, głownie z kijkiem do 18g i 14lb. Świetny multik, choć można znaleźć równie dobre ale tańsze rozwiązania. Jak na razie jedyną wadą jest mała pojemność szpuli, można dojść do dna  Wink
Zapisane

Pozdrawiam
wojtasz

Wiadomości: 110


Rzeszów


« Odpowiedz #33 : 21 Października 2010, 21:53:50 »

Panowie czy już ktoś sprawdził, czy szpulka availa dedykowana aldkowi i scorpionkowi xt bedzie tak samo pasować do curado??? Nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam Wojtasz :-))
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #34 : 21 Października 2010, 23:06:48 »

Panowie czy już ktoś sprawdził, czy szpulka availa dedykowana aldkowi i scorpionkowi xt bedzie tak samo pasować do curado??? Nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi Cheesy

Uwierz mi na słowo Grin
Zapisane

wojtasz

Wiadomości: 110


Rzeszów


« Odpowiedz #35 : 21 Października 2010, 23:25:29 »

hehe dobra wierze  Grin Grin   ehh bo zaczyna rosnąć coraz większa chętka na zieloną elitke 8lb właśnie z  curadziakiem e5 z availem  Laughing Laughing a scorpion z seryjną szpulką  zostanie posadzony na 17lb iwx'e
Zapisane

Pozdrawiam Wojtasz :-))
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #36 : 27 Listopada 2010, 19:38:59 »

Czy ktoś zna wymiary łożysk szpulki w 51e  Shocked wydaje mi się że są to takie same łożyska jak w Curado 101d,Scorpionie XT 1001.Pilnie potrzebuję te wymiary  ok
Pozdrawiam.Paweł
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #37 : 27 Listopada 2010, 20:23:05 »

Nie znam wymiarów, ale wracając do wcześniejszych postów to Caenan stoi już po 80$ i pewnie będzie jeszcze tańszy.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
pabik

Wiadomości: 174


« Odpowiedz #38 : 01 Grudnia 2010, 11:35:07 »

może się ktoś pokusi i ma porównanie właściwości rzutowych 51 a 201 E7 używam tego i od 7g + guma lata świetnie ,a więc czy 51 zejdzie poniżej tego ciężaru bo idzie zima i może trzeba uzupełnić stany magazynowe  Smiley
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #39 : 01 Grudnia 2010, 12:01:23 »

Czy ktoś zna wymiary łożysk szpulki w 51e  Shocked wydaje mi się że są to takie same łożyska jak w Curado 101d,Scorpionie XT 1001.Pilnie potrzebuję te wymiary  ok
Pozdrawiam.Paweł

Praw i lewe 3x10x4.
Zapisane

-PYTOON-

Wiadomości: 473


Dąbie


« Odpowiedz #40 : 01 Grudnia 2010, 12:34:28 »

Cytuj
Krzyś myślałem nad Cardiff-em po dokładniejszym obejrzeniu go u JJ. Czemu sprzedajesz ten kołowrotek? Chętnie prosiłbym Cię o podzielenie się Twoimi wrażeniami z użytkowania go.


Mój były cardiff jest już u nowego właściciela we Francji. to naprawdę dobry młynek. bez problemu da radę średnim pstrągom czy  niewielkim łososiom jak ten poniżej.
wykonanie, własności rzutowe pierwsza klasa i zdecydowanie polecam. u mnie po prostu więcej leżał niż był używany. po rzece więcej hasam z mocniejszym zestawem, a trzymać dosyć drogą zabawkę którą połowie okonie 2 lub 3 razy w roku to trochę bez sensu :-)  zakupiłem, po testowałem, sprzedałem :-) dobrze wiedzieć co w trawie piszczy.

pozdrówka


Uploaded with ImageShack.us

Dzięki Krzyśku za odpowiedź!
Zapisane
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #41 : 01 Grudnia 2010, 16:18:28 »

Czy ktoś zna wymiary łożysk szpulki w 51e  Shocked wydaje mi się że są to takie same łożyska jak w Curado 101d,Scorpionie XT 1001.Pilnie potrzebuję te wymiary  ok
Pozdrawiam.Paweł

Praw i lewe 3x10x4.
Dzięki Przemek za wymiary  ok
Pozdrawiam.Paweł
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #42 : 13 Grudnia 2010, 10:55:27 »

Dzisiaj z nadmiaru czasu rozebrałem 51 E i z zadowoleniem stwierdzam że przekładnia nie jest z duralu jak dało sie słyszeć na forach,lecz z mosiądzu  Smiley Fabryczne smarowanie przekładni jest dość oszczędne i warto przesmarować dodatkowo (przynajmniej w moim egzemplarzu).Warto też przepłukać łożyska szpulki i zastosować rzadszą oliwkę (ja użyłem Trinity) co zdecydowanie poprawiło pracę (czyt.obroty) szpulki  ok
Pozdrawiam.Paweł
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
Komar

Wiadomości: 88


południowy zachód


« Odpowiedz #43 : 14 Grudnia 2010, 18:35:57 »

Czy mam rozumieć,że własności rzutowe 51E ze standardową szpulką,szczególnie w dolnym zakresie obsługiwanych,mniej lotnych, przynęt w porównaniu do 101D będą trochę lepsze?Czy jednak,jeśli będzie,to raczej różnica minimalna?
Zapisane
pawas2

Wiadomości: 785

Warszawa


« Odpowiedz #44 : 14 Grudnia 2010, 20:51:26 »

Mam Aldebarana, standardowa szpulka jest taka sama jak w Skorpionie XT, Curado 51 i niemal identyczna jak w poprzednich modelach (bardzo podobne rozmiary i waga, mimo to nie pasuje). Wodzik w Aldebaranie jest stożkowy i nieco lepiej zbiera linkę ze szpuli, nie wiem jak w Curafo 51. Przy przynętach 3g standardowa szpula nie da mega komfortu, da podobne możliwości jak Curado 101D. Po założeniu Availa z regulowanym magnetykiem jest super.
Tutaj masz odpowiedż  ok
Zapisane

Pozdrawiam.Paweł
Strony: 1 2 [3] 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!