http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 03:59:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jaki sprzęt dla początkującego???
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jaki sprzęt dla początkującego???  (Przeczytany 15894 razy)
Hammer30

Wiadomości: 64


Myszków


« Odpowiedz #15 : 03 Listopada 2011, 22:16:12 »

Ja polecam milenium fatso jerk 25-60 to wedka jakby stworzona pod slajdera 10s dobra jako pierwszy kij pozniej legendarny juz kij pinnacle do 28g duzo postow jest na tym forum na temat tego kija
Zapisane

jak ja wam zazdroszcze mazurskich jezior
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #16 : 08 Listopada 2011, 19:39:57 »

Witam ponownie.

Udało mi się w końcu trafić do sklepów wędkarskich i "pomacać" wędeczki.
Jak o kijki chodzi to ograniczam się na chwilę obecną do :
- Dragon Millenium Fatso Jerk Cast 1,95 m 25-60 g (faktycznie - rewelacyjna wędka),
- Dragon Thytan Jerk Cast 1,95 m 30-80 g (też całkiem niczego sobie sprzęt),
- Jaxon Grand Virtuoso Cast 1,95 m 20-80 g (tego kija nie udało mi się jeszcze wyszukać w sklepach).
Nie wiem jeszcze, który z tych kijków będę kupował - ale wybór będzie z tej trójki.

Co do multiplikatora to poczekam spokojnie na debiut Abu Pro Max PMAX2-L. Wiem, że to będzie nowość i nie wiadomo jak się będzie sprawdzać, ale wydaje mi się, że warto na niego przynajmniej poczekać - jeżeli w jakichkolwiek testach okaże się,że to fatalny sprzęt, to poszukam czegoś innego. Byś może będę pierwszy i jedyny, który go kupi - wtedy pewnie podzielę się moimi wrażeniami Smiley Choć porównania z innymi nie będę absolutnie miał bo i skąd Cheesy Jakby tak było chętnie użyczę sprzęt bardziej doświadczonym do testów Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
kazik

Wiadomości: 679


Swarzędz


« Odpowiedz #17 : 08 Listopada 2011, 20:33:57 »

Jakbyś uzupełnił profil to może znalazłby się ktoś z Twoich okolic i może mógłbyś porzucać podobnymi (takimi) wędkami, wtedy mógłbyś coś powiedzieć o wędkach, mnie osobiście nie pasuje praca żadnego z nich takie trochę kołki - lubię jak wędka pod rybą pracuje   Wink
Zapisane

pozdrawiam kazik
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #18 : 09 Listopada 2011, 09:37:30 »

kazik - na pewno sporo racji masz z tym uzupełnieniem danych Cheesy
Te kijki to faktycznie kołki, tyczki, kije od miotły - ale nie chcę mieć kijka do przynęt o wadze 1-10 g, bo raczej takich nie będę używał. Chciałbym się skupić na cięższych przynętach, stąd twardszy kij, o większej mocy Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
kazik

Wiadomości: 679


Swarzędz


« Odpowiedz #19 : 09 Listopada 2011, 12:06:42 »

ja do takich przynęt używam batsona chyba X6 wyrzut15-35 gr, ostatnio naparzałem swiperer 17
Zapisane

pozdrawiam kazik
leszko

Wiadomości: 92

Olkusz


« Odpowiedz #20 : 09 Listopada 2011, 16:43:11 »

Jeśli mieszkasz w Dabrowie to pewnie twoje łowiska to Pogorie.Wybieram się tam w sobotę rano więc jeśli jesteś zainteresowany obejżeniem i pomachaniem średnimi i ciężkimi kijami to możemy się umówić.Pisz na priva.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopada 2011, 17:23:49 wysłane przez leszko » Zapisane
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #21 : 09 Listopada 2011, 19:11:45 »

Jeśli mieszkasz w Dabrowie to pewnie twoje łowiska to Pogorie.Wybieram się tam w sobotę rano więc jeśli jesteś zainteresowany obejżeniem i pomachaniem średnimi i ciężkimi kijami to możemy się umówić.Pisz na priva.

ja mam nadzieję być w piątek Grin Grin Grin tylko u mnie max 35-40g, chociaż zazwyczaj do 20 ok
Zapisane

Tomek
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #22 : 09 Listopada 2011, 19:29:21 »

Piątek odpada - na jakieś urodziny czy coś jadę Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #23 : 16 Listopada 2011, 11:18:53 »

No i pierwszy kontakt z multiplikatorem za mną Smiley Nie obeszło się bez ponoć malutkich bród - ale poza tym to obsługa multika nie jest ani trudna, ani straszna Smiley
I muszę powiedzieć, że - TAAAAAAK - spodobało mi się Cheesy (podziękowania raz jeszcze dla mojego nauczyciela)

Po tym pierwszym kontakcie - potwierdzam, że szukam kijka 20-60 gramowego jak o ciężar wyrzutowy chodzi.
Multik też raczej wybrany, czekam aż pojawi się w sprzedaży.

W sprawie sprzętu - czy ktoś jeszcze coś doradzi, czy w zasadzie wszystko co miało być powiedziane, powiedziane zostało? Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #24 : 16 Listopada 2011, 12:27:21 »

Zostało powiedziane. 20-60g bierz Dragon Milenium i się nie zastanawiaj. będziesz zadowolony.
Zapisane

YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #25 : 16 Listopada 2011, 13:10:52 »

No i podziękował ponownie Smiley

Czas na szukanie przynęt.... Smiley Cale szczęście długa zima przed nami Wink
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #26 : 20 Listopada 2011, 17:03:59 »

Tak - wszystko powiedziane i napisane już zostało... Mutlik wybrany (Abu Pro Max na rok 2012), wędka raczej też (będzie to Dragon Millenium Fatso Jerk Cast 1,95m 25-60g zgodnie z Waszymi radami i opiniami).

Pytanie z ciekawości do osób posiadających te kijki:
Dragon THYTAN Jerk Cast 1,95m 30-80g
Dragon Express Cast 1,83cm 20-60g

Jak się Wam nimi łowi, jakie są Wasze odczucia na ich temat?

Jak zawsze - z góry dziękuję za odpowiedzi i opinie Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #27 : 03 Grudnia 2011, 22:39:47 »

Ponieważ temat wyczerpany, obgadany i przy okazji zapomniany - można go zamknąć i usunąć (chyba, że wg moderatorów spełnia tu jakąś ważną funkcję informacyjną - ale nie wydaje mi się żeby tak było).

A może jednak jeszcze nie do usunięcia... Może pojawią się w nim opinie i subiektywne odczucia na temat sprzętu jaki kupię Smiley
« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia 2011, 22:28:10 wysłane przez YacoszeK » Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #28 : 05 Grudnia 2011, 22:19:32 »

Ale skoro jeszcze wątek wisi to kilka słów na podsumowanie...

Kijek - na 99% Dragon Millenium Fatso Jerk Cast 1,95m 25-60g używany, mam nadzieję, że od kogoś z tego forum Smiley
Multik - na 100% nowy Abu Pro Max na 2012 rok (no i aktualnie zbieram na niego...) - jak już będę go miał, postaram się coś o nim napisać jak i chętnie pożyczę bardziej doświadczonym do jakiegoś teściku Smiley
Do tego plecionka - wydaje mi się ze 0,30 mm żeby nie irytować się z powodu straconych przynęt...
Plus jakieś przypony, mocne krętliki, reszta osprzętu i oczywiście stosowne opłaty na rok 2012 Smiley

To póki co tyle - może coś jeszcze później dorzucę Smiley
Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy pomogli mi dokonać wyboru  Beer
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #29 : 06 Grudnia 2011, 07:08:10 »

Jeżeli mogę wtrącić coś na temat dodatków to dodam że bardzo sobie chwalę przypony tytanowe. Kupiłem kiedyś dragonowskie i od dwóch sezonów używam cały czas tylko jednego. Podejrzewam że kolejny założę dopiero jak ten urwę. Mają te zaletę że nie robią się z nich sprężynki jak w przypadku zwykłych stalek. Oczywiście można tez kupić materiały i robić je samemu co pokazywał na zlocie żarnowieckim kolega Tubaram.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!