http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
09 Maja 2024, 00:42:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jaki sprzęt dla początkującego???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jaki sprzęt dla początkującego???  (Przeczytany 15893 razy)
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #105 : 06 Lutego 2012, 09:58:22 »

Tak, jednak Pro Max Smiley Pomacałem go w sklepie i mi się spodobał Smiley Dodatkowo cena była sporo niższa niż w sklepie internetowym - więc decyzja była szybka Smiley
Jak się nie sprawdzi, to będę szukał następnego Smiley Ale wydaje mi się, że do nauki będzie wystarczająco dobry Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #106 : 23 Marca 2012, 18:34:47 »

Ożywiam wątek - może kogoś zainteresuje...

Dziś pierwszy raz byłem z całym zestawem (opisanym parę wpisów wcześniej) nad wodą (staw Borki na pograniczu Katowic i Sosnowca). Półtorej godzinki rzucania kilkoma przynętami - bez żadnych efektów, ale nastawiałem się wyłącznie na trening. Byłem jedynym "niegrunciarzem" nad wodą - pozostali grunt i było ich sporo... Widać stęsknieni ludzie po zimie za wędką i wodą Smiley
Ale do rzeczy - zacząłem od kilku gramowego jiga z malutką gumą - 3 rzuty na ok. 3 metry, 3 brody... "Zawiedziony" zmieniłem na coś innego, bardziej odpowiedniego do tego zestawu.
Zapiąłem większą gumę na główce 20 g - całość ważyła ok 25-28 g. No i tu mi się buźka z radości od razu roześmiała Smiley Wyregulowałem hamulec pod mój brak umiejętności (ok. 3/4 mocy magnetycznego...) i przy udanych rzutach (na te gorsze spuśćmy zasłonę milczenia...) guma leciała na odległość ok. 40 metrów. Jak na początek, dla mnie w zupełności zadowalająca odległość Smiley

Tu zatrzymam się chwilkę przy sprzęcie, ponieważ tą gumą najdłużej rzucałem. O wędce nie będę nic pisał - kijek znany, chwalony większość z Was ma o nim swoje zdanie. Multiplikator pracuje cicho, spokojnie, bez najmniejszych problemów (zapewne dlatego, że nowy i był oto jego pierwszy raz nad wodą). Czuć, że poradzi sobie z cięższymi "zabawkami". Plecionka - za dużo nie napiszę, poza tym, że jest jasnozielona... I po łowieniu dłoń, która spoczywała na multiplikatorze była w bardzo zbliżonym kolorze...

Następnie zapiąłem lżejszą gumę - całość ok. 10 g. Rzuty mniej komfortowe, zaczęły się brody... Ale przy skupieniu się i rzucie bardzo wysokim lobem osiągałem odległości ok. 25-30 m. Ale tak jak pisałem - maksymalne skupienie się na tym co robię i zerowy komfort rzutu...
Na sam koniec zapiąłem Salmo Hornet 5 F (7 g)... Kilka rzutów "ledwo" udanych na jakieś 10-15 m, a poza nimi  broda, broda, broda...  

Wiem, że zestaw, który posiadam obsłuży w miarę spokojnie przynęty od ok. 15-18 g wzwyż, 10-15 g to spore wyzwanie, a poniżej 10 g to chyba masochizm Cheesy

Na koniec ciekawostka... Pogoda była bardzo przyjemna - słońce, temperatura powietrza ok. 18 stopni... I wśród wędkarzy, spacerowiczów, zakochanych par itd. znalazło się trzech młodych (ok. 10 lat tak "na oko"), którzy się kąpali... Nie wiem czy to już desperacja czy "ułańska fantazja", ale wyglądało to dosyć egzotycznie Smiley

Co do oceny multiplikatora to mam nadzieję, że uda mi się spotkać z kimś z Was, doświadczonych w bojach nad wodą forumowiczów - przekażę mój zestaw do przetestowania i wtedy umieszczę tu bardziej profesjonalną i rzeczową ocenę sprzętu  ok
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
brrif

Wiadomości: 129

Haarlem, Śląsk


« Odpowiedz #107 : 23 Marca 2012, 21:39:34 »

Rozkręć go i przesmaruj/naoliw, będzie lepiej Wink. W moim to coś dało.
Zapisane
godski

Wiadomości: 274


« Odpowiedz #108 : 23 Marca 2012, 22:11:37 »

Wędka też jest barierą poniżej 20 g. To typowa jerkówka. Masz przecież na forum artykuł: http://www.multiplikator.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=39

I jeśli łowisz głównie z brzegu to coś dłuższego by się przydało. I ta plecionka mocno cię ogranicza. 0,30 to z 50-60 LB.

Szpulka w tym multiku równiez mocno ogranicza dalsze rzuty przy przynetach poniżej 20 g. Sprzedaję nowego Shimano Caenan za 3 stówki i tam szpulka wazy 16,5 g razem z ośką, łożyskiem i sytemem VBS.
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2012, 22:55:30 wysłane przez godski » Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #109 : 24 Marca 2012, 08:20:07 »

@brrif - sprawdzę  ok

@godski
Wiem, że wędka nie jest stworzona do lekkich przynęt, że plecionka też do lekkich mi się nie nada - nastawiam się na cięższe przynęty. To były tylko testy jak nisko mogę takim zestawem zejść, ale nie mam zamiaru rzucać przynętami do 15 g. Plecionka jest celowo "na wyrost" - chcę do minimum ograniczyć straty przynęt : Jak poczuję się pewniej w obsłudze multiplikatora, to z pewnością założę plecionkę o połowę słabszą od tej, którą mam aktualnie. Łowię głównie z brzegu - i dłuższy kij do jerkowania nie ułatwi mi zupełnie sprawy... Rzuty będą dalsze, ale odpowiednie prowadzenie jerków przy niskim brzegu będzie niewykonalne...

Cała szpulka waży równe 20 g. Kręci się dość ładnie i przy takich nastawach hamulca muszę kciukiem kontrolować ją, żeby nie mieć bród przy 15-20 g przynętach. Ale tak jak pisałem - nie jest to zestaw do lekkiego wędkowania  i do tego się nadaje w 0 % Cheesy

Na lżejszy zestaw przyjdzie jeszcze czas (zakładałem, że lekki zestaw będzie za rok.. Ale coś czuję w kościach, że to będzie wcześniej...)  Fishing
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Teo

Wiadomości: 109

Środa Wlkp

Banan rulez


« Odpowiedz #110 : 24 Marca 2012, 19:11:35 »



Następnie zapiąłem lżejszą gumę - całość ok. 10 g. Rzuty mniej komfortowe, zaczęły się brody... Ale przy skupieniu się i rzucie bardzo wysokim lobem osiągałem odległości ok. 25-30 m. Ale tak jak pisałem - maksymalne skupienie się na tym co robię i zerowy komfort rzutu...

.
Boczkiem panie boczkiem żadne tam loby  ok
Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #111 : 24 Marca 2012, 19:13:30 »

Nie ten zestaw do tych ciężarów Smiley Boczkiem za wiele też bym nie wskórał,a le sprawdzę to jutro Cheesy  ok
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Teo

Wiadomości: 109

Środa Wlkp

Banan rulez


« Odpowiedz #112 : 24 Marca 2012, 19:45:33 »

Jutro wezmę swój kij od szczotki ,thytan jerk-cast 30-80g i kongera 5200 (szpulka 24g) porównamy minimalny wynik ok
Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #113 : 24 Marca 2012, 19:54:47 »

Jak o minimalny chodzi to w moim przypadku będzie równy długości kija czyli ok 1,95 Wink
Zatem do jutra i powodzenia w połowach, a jeśli nic się nie złowi to przynajmniej ładnej pogody i miłego towarzystwa Smiley  ok
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #114 : 25 Marca 2012, 13:13:13 »

Następnie zapiąłem lżejszą gumę - całość ok. 10 g. Rzuty mniej komfortowe, zaczęły się brody... Ale przy skupieniu się i rzucie bardzo wysokim lobem osiągałem odległości ok. 25-30 m. Ale tak jak pisałem - maksymalne skupienie się na tym co robię i zerowy komfort rzutu...
.
Boczkiem panie boczkiem żadne tam loby  ok


Teo - zdecydowanie boczkiem Smiley Koledzy dziś pokazali mi i nauczyli jak rzucać boczkiem (dziękuję  Beer Beer Beer ) i ten mój zestaw daje radę "na lekko" Smiley Przy okazji mogłem porzucać lekkim zestawem - to inna bajka i nie będę tego porównywał z moim zestawem Smiley Ale coraz szybciej dojrzewam do drugiego, lekkiego zestawu Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Teo

Wiadomości: 109

Środa Wlkp

Banan rulez


« Odpowiedz #115 : 25 Marca 2012, 13:15:28 »

Niestety pogoda nie dopisała , mimo słońca zimny wiatr szybko mnie wypędził znad wody.
Oddałem kilkanaście rzutów gumami , skończyło się na główce 6g i mannsie cherokee 8cm.
Rzuty na około 20 m  nie były problemem .
Nie jest to jednak kij do takich przynęt , w sumie kupiłem i zbiera kurz .

Pozdrowienia
Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #116 : 25 Marca 2012, 13:21:35 »

No to wyniki mieliśmy zbliżone Smiley U nas też wiało, ale nie daliśmy się przegonić z nad wody Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Strony: 1 ... 6 7 [8] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!