http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
08 Maja 2024, 19:50:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Korek, czy ściema?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Korek, czy ściema?  (Przeczytany 15988 razy)
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« : 08 Stycznia 2012, 02:35:59 »

Sporo osób się dziwi, jak mówię, że w tym i tym kiju nie ma korka tylko jest okleina korkopodobna na piance. Akurat przy porządkach na kompie wpadły mi pod kursor fotki to pokażę. Wprawne oko, a może raczej wprawna dłoń, od razu wyczują, że rękojeść nie jest z korka. Jest bardziej miękka i powinno być widać 'cięcie' okleiny. Czasami widać tylko cięcie, a rękojeść jest twarda. Wtedy raczej pod okleiną jest takie coś, co przypomina trochę korek aglomerowany, ale bardzo drobno mielony. W takim rozwiązaniu lubowało się - a może nadal lubuje - Mikado. Po przecięciu rękojeści nikt nie będzie już miał wątpliwości.
Na fotkach dwie rękojeści Dragonów z serii Millenium i Thytan.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #1 : 08 Stycznia 2012, 02:36:11 »

.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
cezarroo

Wiadomości: 249


Jelenia Góra

No kill


WWW
« Odpowiedz #2 : 08 Stycznia 2012, 10:43:19 »

Też się kiedyś zdziwiłem, w tańszych modelach Abu też można takie "zamienniki" spotkać.
Zapisane

mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3 : 08 Stycznia 2012, 10:55:13 »

A, bo w końcu zapomniałem dopisać (późno było Wink ). Dragon podaje, że w wędkach są "rękojeści z gładkiego, portugalskiego korka". Także nie dajcie sobie wcisnąć kitu. Ani Millenium, ani Mystery, ani też teraz Thytan nigdy nie miały rękojeści z korka (no chyba, że jakieś prototypowe egzemplarze).
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
klonek02

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #4 : 08 Stycznia 2012, 13:25:31 »

W tańszych modelach firmy york była okleina korkowa. Czasami na allegro można spotkać teleskopy "mające" korkową rekojeść a tym czasem jest to pianka.
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #5 : 08 Stycznia 2012, 16:35:12 »

Sporo osób się dziwi, jak mówię, że w tym i tym kiju nie ma korka tylko jest okleina korkopodobna na piance. .....

święta prawda pamiętam jak mi to powiedziałeś to było dla mnie prawdziwe zaskoczenie

ale na dobra sprawę jakie to ma znaczenie? 
- w czym ten prawdziwy korek jest lepszy od tej "farbowaje" pianki?
pewnie jest trwalszy, ale pewnie cięższy i droższy więc czy ma więcej zalet czy zdecydowanie więcej wad?
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #6 : 08 Stycznia 2012, 17:32:35 »

Sporo osób się dziwi, jak mówię, że w tym i tym kiju nie ma korka tylko jest okleina korkopodobna na piance. .....

święta prawda pamiętam jak mi to powiedziałeś to było dla mnie prawdziwe zaskoczenie

ale na dobra sprawę jakie to ma znaczenie? 
- w czym ten prawdziwy korek jest lepszy od tej "farbowaje" pianki?
pewnie jest trwalszy, ale pewnie cięższy i droższy więc czy ma więcej zalet czy zdecydowanie więcej wad?
W stosunku do takiej piankowo okleinowej jest wyraźnie lżejszy, przyjemniejszy w dotyku, nie łuszczy się, nawet brudzi się jakby na ładniejszy/szlachetniejszy kolor Smiley Poza tym chyba nikt nie lubi imitacji... o właśnie, korek jest ekologiczny Laughing
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Waldek_P

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #7 : 26 Stycznia 2012, 11:18:25 »

A, bo w końcu zapomniałem dopisać (późno było Wink ). Dragon podaje, że w wędkach są "rękojeści z gładkiego, portugalskiego korka". Także nie dajcie sobie wcisnąć kitu. Ani Millenium, ani Mystery, ani też teraz Thytan nigdy nie miały rękojeści z korka (no chyba, że jakieś prototypowe egzemplarze).

Witam forumowiczów, podzielam Wasze zainteresowanie multiplikatorami :-) Piszę jednak w innej sprawie.

Chcę zaprotestować przeciw takiemu ujęciu sprawy z tym "niby" korkiem w wędziskach Dragona. Współpracuję z firmą Dragon od dłuższego czasu, więc mam okazję intensywnie korzystać z ich wędzisk od kilku lat (sam wybieram sobie z ich magazynu), przy czym wybieram do użytku wędziska seryjnie produkowane.

Nie potwierdzam opinii, jakoby dolnik wędziska Dragon był wykończony okleiną korkopodobną. Dolnik obłożony jest pełnowartościowym korkiem o właściwej - z punktu widzenia użytkowego - grubości i w jakości zgodnej z opisem w katalogu.

Wędziska Millenium i ich opis http://firmadragon.pl/index.php/oferta/wdziska/wdziska-dragon/millenium-hd

Wędziska wklejanki Fishmaker http://firmadragon.pl/index.php/oferta/wdziska/wdziska-dragon/fishmaker

Wędziska Moderate http://firmadragon.pl/index.php/oferta/wdziska/wdziska-dragon/moderate

Przerzuciłem sporo tych wędzisk (samej serii Millenium - ok 12 szt., a mam styczność z większością serii wędzisk) i zawsze opis dolnika pokrywał się z rzeczywistością. Przed napisaniem tego postu - dla pewności - sprawdziłem wędziska nacinając korek.

Wędkuję bardzo dużo (bywa że nawet 4 dni w tygodniu) i nigdy nie zdarzyło mi się odklejenie korka ani przetarcie go. Wielokrotnie gniotłem wędziska w transporcie, upadały mi na kamienie, przewracałem się na nie w poślizgu na błocie lub kamieniach, a mimo tego korek przeżył bez uszczerbku i bez wgnieceń, nie musiałem go poddawać renowacji. W przypadku okleiny korkopodobnej to nie byłoby możliwe.


Pozdrawiam forumowiczów
Waldek Ptak
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #8 : 26 Stycznia 2012, 11:36:42 »

Wybacz, ale moje dowody (zdjęcia) są niepodważalne w przeciwieństwie do Twojej opinii, która bardziej wieje kryptoreklamą. No chyba, że wstawisz jakieś zdjęcia, które dowiodą, że Millenium, albo Thytan mają korek Smiley Ja również mogę dodać kolejne, bo zaraz na warsztacie będę miał Thytany i Millenium do przeróbki.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #9 : 26 Stycznia 2012, 11:37:36 »

Skoro naciął Pan korek to poprosimy o zdjęcie zrobione w taki sposób żeby było widać nacięcie jak i opis wędziska na blanku.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Waldek_P

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #10 : 26 Stycznia 2012, 11:49:47 »

cytat z mojej wypowiedzi: "Nie potwierdzam opinii, jakoby dolnik wędziska Dragon był wykończony okleiną korkopodobną."

Panowie, podtrzymuję ją. Każdy, kto chciałby sprawdzić to na posiadanych przez mnie wędziskach jest zaproszony do mnie - proszę przyjechać i sprawdzimy. Wędziska używam, więc nie będę ciął do zdjęcia. Sprawdzałem przez nakłucie, gdyż korek jest sprężysty i wróci zakrywając dziurę.


Pozdrawiam
Waldek
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #11 : 26 Stycznia 2012, 11:54:07 »

No bez żartów, przez nakłucie to można ciasto sprawdzić, czy już doszło w środku Smiley
Swoją drogą pianka, na której jest okleina jest dużo bardziej sprężysta od korka.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #12 : 26 Stycznia 2012, 12:04:16 »

Panie Waldku:
(...)
Przed napisaniem tego postu - dla pewności - sprawdziłem wędziska nacinając korek.
(...)

(...)
Sprawdzałem przez nakłucie, gdyż korek jest sprężysty i wróci zakrywając dziurę.
(...)

Najpierw Pan pisze o nacinaniu a po prośbie o wyjaśnienia zmienia zdanie i mówi o nakłuwaniu. Jak mamy panu wierzyć?
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Waldek_P

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #13 : 26 Stycznia 2012, 12:20:26 »

p.Tomku, nie musi pan wierzyć - wystarczy pójść do sklepu i sprawdzić korek w wędziskach Dragon. Słowo "naciąłęm" użyłem pod wpływem postu zaczynającego wątek.

p.mekamil - kłucie jest różne, nie tylko w cieście. Niektóre kłucia są nawet zabójcze, więc proszę nie bagatelizować kłucia. Spoko, kłucie dolnika wykonałem sprawnie,
na tyle dobrze i szeroko, że mogłem sprawdzić obecność korka.

Podsumowując: Sprawa jest bardzo prosta, będąc w sklepie wędkarskim, przy okazji, proszę sprawdzić dolnik korkowy wędziska Dragon. Cóż tu można więcej pisać.

Pozdrawiam i myślę, że - bez urazy panowie - można zamknąć temat.

Pozdrawiam
Waldek
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #14 : 26 Stycznia 2012, 12:21:59 »

A czyli to tylko kryptoreklama Dragona, trzeba było tak od razu Grin
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Strony: [1] 2 3 ... 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!